२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

साउन २६,
बुटवल । बुटवलको लुम्विनी बस टर्मिनल (बस पार्क)मा बन्न लागेको व्यवसायिक भवनको आज शिलान्यास गरीएको छ । ८करोड रुपैयाको लगानीमा एक वर्षमा निर्माण पुरा हुने लक्ष्य रहेको व्यवसायिक भवनको बुटवल उपमहानगरपालिकाका प्रमुख शिवराज सुबेदीले शिलान्यास गरे ।

Advertisement

त्यस अवसरमा बोल्दै नगर प्रमुख सुबेदीले बुटवलमा जनसंख्या र घर निर्माण बढेसंगै जग्गाको अभाव हुन थालेकाले ठूला व्यवसायिक भवन र आवास निर्माणका लागि नगरपालिकाले बीज्ञहरु मार्फत अध्ययन गरीरहेको बताए । उनले भने ‘साना साना घर बनाएर बस्ने र व्यवसाय गरेर अव यहाको बिकास सम्भव छैन १९/२० तले भवन बनाउनु पर्छ त्यसका लागि बीज्ञहरुको अध्ययन पश्चात कति तलाका ठुला भवन बनाउने नगरपालिकाले निणर्य गर्ने छ ।’ व्यवसायिक भवन निर्माणले बुटवलमा बस्न घुम्न समय नहुनेले टर्मिनलको व्यवसायिक भवनमा सामान किनेर गन्तव्यमा जादा यात्रुलाई सुबिधा हुने र व्यवसायिक भवनबाट हुने आयले नगरपालिकाको आम्दानीमा सानो भएपनि सहयोग पुग्ने बताए ।

नगरप्रमुख सुबेदीले नगरपालिकाले भवनको निर्माणमा कुनै कम्प्रमाइज नगर्ने बताउदै गुणस्तरीय सामाग्रिको प्रयोग गरी निर्धारित समयमा निर्माण सम्पन्न गर्न निर्माण कम्पनीलाई आग्रह गरे । स्थानीयलाई निर्माणका सम्वन्धमा चासो राखि रहन पनि आग्रह गरे । निर्माण कम्पनी प्रेम सुनिल समिर जेभिका प्रोपराईटर नारायण पोख्रेलले निर्माणकार्य तोकीएको समयमै सम्पन्न गर्ने प्रतिबद्धता गरे । तीन तलाको भवनमा पार्किङ बाहेक विभिन्न साइजका ६८ वटा व्यवसायिक सटरहरु निर्माण हुने र ती सबै अत्याधुनिक मापदण्डका रहने बुटवल उपमहानगरपालिकाका योजना प्रमुख ईञ्जिनियर सुमन श्रेष्ठले जानकारी दिए ।

बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नम्वर ९ का अध्यक्ष बिष्णु थापाको सभापतित्व र इञ्जिनियर रुक्मागत बस्यालको सञ्चालनमा शिलान्यास कार्यक्रम भएको थियो । शिलान्यास कार्यक्रममा उपप्रमुख गुमादेवी आचार्य, वडा नं. ९ का अध्यक्ष विष्णुबहादुर श्रेष्ठ, वडाअध्यक्षहरु जगदिशचन्द्र आचार्य, पदमबहादुर थापा, भीमबहादुर श्रेष्ठलगायत कार्यपालिका सदस्य, व्यवसायिक संघ संस्थाका प्रमुखहरुको सहभागिता थियो । बसटर्मिनल परिसरमा बन्ने यो अत्याधुनिक भवन नगर विकास कोषसंगको विशेष सहकार्यमा निर्माण हुन लागेको हो । यस्का लागि बुटवल र कोषका बीचमा गत फागुनमा सम्झौता भएको थियो । निर्माण कम्पनीले भने करिब आठ करोड रुपैयाँमै निर्माण गर्न सक्ने भन्दै ठेक्का सम्झौतामा हस्ताक्षर गरेर काम सुरु गरिसकेको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत चक्रपाणी शर्माले जानकारी दिए ।  

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भेरी नदीमा खतराको तह पार उम्मेदवारी दर्ता गराउनु पर्ने भन्दै कांग्रेसको चियापान स्थगित झाडापखाला, हैंजा र डेंगुबाट बच्न आग्रह नारायणी नदीको बाढी सुस्ता बस्तीमा पस्न सुरु नेपाल प्रहरीका असई भारतीय भूमिमा मृत फेला बारा बस दुर्घटनाः मृतकको संख्या १८ पुग्यो, सबैको सनाखत दशैं मनाउन बुटवल लगाएतबाट गएका गाउँमै रोकिए वर्षाले दाङमा घर भत्कियो अब चन्द्रमामा बिरुवा उब्जनी गर्ने बुटवल-पाल्पा सडक अवरुद्ध, पुर्व-पश्चिम राजमार्ग विद्युत पोल ढलेर रोकियो काठमाडौंको चन्द्रागिरिमा पहिरो : एकै परिवारका तीनजनाको मृत्यु आज पनि लुम्बिनीसहित चार प्रदेशमा भारी वर्षा अम्बानी परिवारलाई मार्ने धम्की दिने व्यक्ति पक्राउ राप्तीको बाढीले तीन सयभन्दा बढी घर डुबायो अक्षर चिन्दै आमाहरु, अब कसैको सहारा लिनु पर्दैैन १६ जनाको मृत्यु , ३३ घाइते भएको बारा बस दुर्घटना: बसको ब्रेक फेल भएपछि चालक हाम फालेका थिए बलात्कार आरोपी प्रहरी निरीक्षकलाई छुटाउन भरत शाहसहित कांग्रेस नेता सक्रिय बारा बस दुर्घटना : मृतक १६ मध्ये १४ को पहिचान खुल्यो (नामावलीसहित) ४० प्रतिशत हिस्सा दिनु पर्ने कोइराला समुहको ठहर गण्डक ब्यारेजका ३६ वटै ढोका खोलियो, सतर्क रहन आग्रह