१३ आश्विन २०७९, बिहीबार

Sep 29, 2022

साउन १६,

काठमाण्डौं । वैदेशिक रोजगारीको शिलशिलामा गतवर्ष मात्र साढे सात सय भन्दा बढी यूवाको मृत्यु भएको पाइएको छ । गएको आर्थिक वर्ष २०७५/०७६ मा सात सय १५ जनाका परिवारले मृतक कामदारका परिवारलाई दिइने आर्थिक सहायता लिएको बैदेशिक रोजगार बोर्डको तथ्यांकले देखाएको हो ।

वैदेशिक रोजगारीका क्रममा गत वर्ष तीन सय ३५ जना अंगभंग वा गम्भिर बिरामी भएका व्यक्तिले आर्थिक सहायता लिएका बोर्डका सूचना अधिकारी दिनबन्धु सुवेदीले जानकारी दिए । उनका अनुसार बोर्डबाट एक हजार चार सय ३८ जना बैदेशिक रोजगारीमा गएर मृत्यु तथा अंगभंग भएका व्यक्तिका सन्तानलाई छात्रवृत्ति प्रदान गरिएको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

यु-१७ पुरुष फुटबल टिम घोषणा लुम्बिनीसम्मको धम्म यात्राले रामग्रामबासी हर्षित बुटल बजारको मुख्य समस्या पार्किङ, खस्किँदै ब्यापार बुटवलमा डेङ्गु संक्रमण बढ्दै गएपछि रगत अभाव रोक्न रक्तदान पैदल यात्राकाे सुरक्षा महानगरकाे जिम्मेवारी हो, फुटपाथ व्यापारीमाथि लचिलो हुँदैनौं: बालेन देउवाप्रति गोकुल बास्कोटाको कटाक्ष– सरकार चलाउन सिकाउनेलाई देउवाले उल्टै तोरीको फूल देखाई दिए नवौं राष्ट्रिय खेलकुदको समापनमा प्रमुख अतिथि बन्न प्रधानमन्त्री देउवालाई निम्तो प्रहरी सहायता कक्षकै अगाडि यात्रुको तानातान लुम्बिनीका विद्युतीय बस सूचारु, चाड पर्वको अवधिभर नि:शुल्क दसैं लागेसँगै हरेक दिन एक लाखले छाड्दैछन् काठमाडौं रामग्राम नगरपालिकाले सुरु गर्यो वडाबाटै सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण दुई महिनामा ५११ केजी सुन नेपाल भित्रियो, साढे तीन अर्ब बढी रकम बाहिरियो आज कति छ सुनचाँदीको मूल्य ? गठबन्धनको भागबन्डा टुंगियो, कुन दलले कुन क्षेत्र पाए ? (सूचीसहित) त्रिभुवन विमानस्थल वरपर चङ्गा उडाए कारबाही हुने रेस्टुरेन्टमा आगलागी हुँदा कम्तीमा १७ जनाको मृत्यु एमाले सचिवालय बैठक बस्दै, उम्मेदवार टुंग्याउने चटारो दसैंको मुखमा चामल बिक्री बन्द भारतमा पनि आईफोन १४ उत्पादन सुरु आज नवरात्रको चौथो दिन : कुष्माण्डा देवीको उपासना गरिँदै