१ भाद्र २०७९, बुधबार

Aug 17, 2022

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलविरुद्ध ४१ जना सांसदले अविश्वासको प्रस्ताव दर्ता गरेका छन् । सोमबार दिउँसो नेपाली कांग्रेस, माओवादी केन्द्र र जसपाले दर्ता गरेको अविश्वासको प्रस्तावमा भावी मुख्यमन्त्रीका लागि मुख्यमन्त्री पोखरेल नेतृत्वको सरकारमा आन्तिरक, कानुन तथा न्याय मन्त्री रहेका कुलप्रसाद केसीलाई प्रस्ताव गरिएको छ ।

८७ सदस्यीय रहेको लुम्बिनी प्रदेशसभामा नेकपा एमालेका ४१(माधव–झलनाथ समूहका सहित), नेपाली काग्रेसका २०, माओवादी केन्द्रका १९, जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)का ६ र राष्ट्रिय जनमोर्चाका १ सांसद रहेका छन् । नेकपा एमालेको माधव नेपाल पक्षमा खुलेर लागेका २ जना सांसद रहेका छन् भने माओवादी केन्द्रबाट एमालेमा प्रवेश गरेका २ जना सांसदको पद खारेज भएको छ । माधव कुमार नेपाल पक्षका २ सांसदले मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेललाई समर्थन गरेको अवस्थामा २ जना मात्रै सांसद भए मुख्यमन्त्री पोखरेलको पद सुरक्षित हुने छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तिलोत्तमाको क्रिमसन अस्पतालमा बिरामीको मृत्यु भएपछि तनावग्रस्त अस्पतालमा जनशक्ति अभाव, बिरामीलाई सास्ती १ लाख २३ हजार उम्मेदवारले निर्वाचन खर्च बुझाएनन्, कारबाही प्रक्रिया सुरु वाइसीएल इन्चार्जसहित माओवादी केन्द्रका युवाहरु एमाले प्रवेश पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य घटाउन सकिँदैन : आयल निगम जन्मदिनको अवसरमा अनाथ आश्रममा भोजन दान तथा वृक्षारोपण रुपन्देहीको सैनामैनामा १२ दिने तीज महोत्सव हुने, करिब ५० लाख खर्च लाग्ने भारतीय ट्रकले जीपलाई ठक्कर दिँदा २ जनाको मृत्यु माओवादी केन्द्र गुल्मीको सचिवमा अशोक थापा चयन नवलपरासीबाट चिनी र खाद्यान्नसहित पिकअप गाडी नियन्त्रणमा सेयर बजार २५ अंकले ओरालाे भारतकी रजनी राईलाई नागरिकता दिलाउनेलाई अझै कारबाही भएन, प्रशासन माैन थप ८४८ जनामा कोरोना संक्रमण, १ को मृत्यु हँसिया हथौडा चिह्न प्रयोग गर्न प्रचण्ड र बाबुरामले दिए आयोगमा निवेदन युवाले हतार गर्दैमा १८ वर्षमा मन्त्री बनाइदिएर केही हुँदैनः ओली लुम्बिनीमा विद्युतको महशुल नतिर्ने साढे २७ हजार ग्राहकको लाइन काटियो लुम्बिनी प्रदेशका पूर्वमन्त्री यादव एमाले प्रवेश देउवाले १० जनालाई केन्द्रीय कार्यसमितिको सदस्यमा मनोनयन गरे राजस्व छली ल्याउँदै गरेकाे १५ लाखको विभिन्न सामानसहित दुई जना पक्राउ बुटवलको सडकबारे नगरप्रमुख पाण्डेयद्वारा सडक विभागको ध्यानाकर्षण