१७ माघ २०७९, मंगलवार

Jan 31, 2023

नवलपरासी । पश्चिम नवलपरासीको रामग्राम नगरपालिका बालमैत्री स्थानीय शासन घोषणाको अन्तिम चरणमा पुगेको छ । बालमैत्री स्थानीय शासन कार्य प्रगतीको विषयमा समीक्षा गरिएको छ ।

Advertisement

रामग्राम नगरपालिकाको आयोजना तथा मैत्री समाज नेपाल नवलपरासीको सहजीकरणमा नगर भित्र बालमैत्री स्थानीय शासनको गतिविधिहरु बारे जानकारी, बालबालिकाको वर्तमानको अवस्थालाई समावेश गरि बालबालिकाको स्थिति पत्र जारी गरी बालमैत्री नगर घोषणा तथा दिगोपानको लागि सरोकारवालाहरुसँग सुझाव संकलन गरिएको छ ।

रामग्राम प्रमुख नरेन्द्र कुमार गुप्ताको अध्यक्षता तथा जिल्ला समन्वय समिति पश्चिम नवलपरासीका प्रमुख शिवशंकर रायको उपस्थितीमा कार्यक्रम भएको हो । कार्यक्रममा बोल्दै प्रमुख रायले आफू बाल अधिकार जिल्ला समितिको अध्यक्षसमेत रहेकोले रामग्राम बालमैत्री घोषणा भएकोमा खुशी व्यक्त गर्दै छिटै अनुगमनको प्रक्रिया अगाडि बढाएर चैत्र मसान्तभित्र घोषणा गर्ने बताए ।

नगर भित्र रहेको बाल श्रम, बाल बिवाह, शैक्षिक तथा स्वास्थ्य संस्थामा अर्थपूर्ण बाल सहभागिता, लागूपदार्थ तथा सडक बालबालिकालाई विषेश प्राथमिकता दिने बताए । यस्तै नगर प्रमुख गुप्ताले बालमैत्री स्थानीय शासन घोषणालाई प्राथमिकता दिइएकाले केही दिनमा घोषणा गरिने दाबी गरे ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा कारागारमा रहेकी महिलामाथि करणी आरोपमा एक पक्राउ अश्लील भिडियो बनाई महिलाकाे चरित्रहत्या गर्ने पक्राउ सेयर बजार ४१ अंकले घट्यो माओवादी स्थायी समिति बैठक बुधबार, गृहमन्त्रीबारे छलफल हुने कर्नाटक कन्सर्टमा कैलाश खेरमाथि आक्रमण चन्दा आतंक गर्ने जनतान्त्रिक मुक्ति मोर्चाका संयोजकसहित ४ जना कपिलवस्तुमा पक्राउ नेपाली सिनेमा फेस्ट २०२३ मा अनुमतिविना महापुरुष समावेश गरेपछि षट्कोण आर्ट्सको आपत्ति फागुन २५ मा राष्ट्रपतिको निर्वाचन लाफा बी लेबल भलिबलको उपाधी न्यू होराईजनललाई, आयोजक दोस्रो राष्ट्रिय सहमतिको स्वप्निल राजनीति भोटेकोशीको बगाममा टेलिकमको टावर, पहिलोपटक फोन र इन्टरनेटको सेवा अभियुक्त लक्ष्मी महतो कोइरीको बचाउमा उत्रियो एमाले र कोइरी समाज अमेरिकी उपविदेश मन्त्रीले भेटिन् प्रधानमन्त्री प्रचण्डलाई बुटवलको बुद्धनगरदेखि नहरपूर जोड्ने सडक निर्माणको काम शुरु सुकुम्बासी बस्ती हटाउन मेयर बालेनले मागे प्रधानमन्त्रीसँग सहयोग सहिदहरूको सपना पूरा गर्न सबै एकजुट होऔँ : प्रधानमन्त्री पेट्रोल छर्केर आगो लगाउँदा श्रीमती गम्भीर घाइते, छोराको मृत्यु सूचनाको हकसम्बन्धी विषयमा प्रधानमन्त्रीले छलफल गर्दै बन्दीपुर क्षेत्रका होर्डिङबोर्ड हटाइँदै कार र ट्याक्सी ठोक्किँदा दुई जनाको मृत्यु