१७ माघ २०७९, मंगलवार

Jan 31, 2023

पाल्पा । विश्वव्यापी महामारीको रूपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमणविरुद्ध लड्न रैनादेवी छहरा गाउँपालिका जुटिरहेको छ । गाउँपालिकाले कोरोना भाइरस रोकथामका लागि विभिन्न योजना बनाएर जुटिरहेको हो ।

Advertisement

गाउँपालिकाले विदेशबाट आएकाको रेखदेख गर्ने मात्रै हैन, संकटमा परेका नागरिकको अवस्थाबारे डाटा संकलन गरी न्यून आय भएका, ज्यालामजदुरी गरेर खाने नागरिकलाई राहतका प्याकेजहरुको व्यवस्था समेत गरेको छ । कोरोना भाइरसको संक्रमण नियन्त्रणका लागि गाउँपालिकाका जनप्रतिनिधि कर्मचारी सक्रियताका साथ लागेका छन् । यहाँका सबै वडाहरुमा जिल्लामा जारी निषेधाज्ञालाई पूर्ण रुपमा कार्यान्वयन गर्दै विपद्मा परेका नागरिकहरुको उद्धारका लागि जनप्रतिनिधि, प्रहरी, स्वास्थ्यकर्मीहरु सक्रियताका साथ लागेको देखिन्छ ।

१४ सय विपन्न परिवारलाई राहत वितरण

गाउँपालिकाले लकडाउनका कारण दैनिक जीविकोपार्जन गर्न अप्ठेयारामा परेकाहरुका लागि राहत वितरण गरेका छ । दैनिक ज्यालादारी गरेर जीवन निर्वाह गर्ने विपन्न श्रमिकको साँझ बिहानको छाक नअड्कियोस् भनी राहत वितरण गरिएको गाउँपालिकाका अध्यक्ष रामबहादुर कार्कीले बताए ।

उनका अनुसार विपत् व्यवस्थापन कोषमा रहेको बजेटबाट गाउँपालिका भित्र रहेका एक हजार चारसय विपन्न घरपरिवालाई राहत स्वरुप खाद्यन्न वितरण गरिएको हो । गाउँपालिकाले पहिलो चरणमा मुख्य मन्त्री ग्रामीण कार्यक्रममार्फत ३ सय घरपरिवारलाई र दोस्रो चरणमा एक हजार एक सय परिवारलाई गाउँपालिकाको विपद् कोषबाट राहत वितरण गरिएको अध्यक्ष कार्कीले बताए ।

विपद् व्यवस्थापन कोष स्थापना

गाउँपालिकाले कोरोना विपद् व्यवस्थापनका लागि आकस्मिक कोष स्थापना गरेको छ । विपद् जोखिम न्यूनीकरण तथा विपद्बाट प्रभावित नागरिकलाई सहयोग पु¥याउनका लागि ३५ लाखको विपद् व्यवस्थापन कोष स्थापना गरिएको अध्यक्ष कार्कीले बताए ।

सबै स्वास्थ्य संस्थामा पिपिइ सहित स्वास्थ्य सामग्री
गाउँपालिकाले कोरोना भाइरस संक्रमणको उपचारलाई लक्षित गरी उपचारमा प्रयोग गरिने विशेष प्रकारको सुरक्षित पोसाक (पिपिइ) सहित अन्य स्वास्थ्य सामग्रीहरु वितरण गरेको छ । स्वास्थ्य संस्थामा कार्यरत स्वास्थ्यकर्मीलाई कोरोना संक्रमणको उपचारमा सुरक्षित भई उपचार सेवा गर्न सहयोग पु¥याउने उद्देश्यका साथ गाउँपालिकाका १२ वटै स्वास्थ्य संस्थाहरुमा पिपिइ सहित स्वास्थ्य सामग्री वितरण गरिएको गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष चेत कुमारी थापाले बताईन ।

उनका अनुसार गाउँपालिकाले आनै आन्तरिक स्रोत मार्फत वडाका सबै स्वास्थ्यचौकी,एम्बुलेन्स चालक लगायतलाई पिपिइ सहित स्वास्थ्य सामग्री उपलब्ध गराएको हो

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा कारागारमा रहेकी महिलामाथि करणी आरोपमा एक पक्राउ अश्लील भिडियो बनाई महिलाकाे चरित्रहत्या गर्ने पक्राउ सेयर बजार ४१ अंकले घट्यो माओवादी स्थायी समिति बैठक बुधबार, गृहमन्त्रीबारे छलफल हुने कर्नाटक कन्सर्टमा कैलाश खेरमाथि आक्रमण चन्दा आतंक गर्ने जनतान्त्रिक मुक्ति मोर्चाका संयोजकसहित ४ जना कपिलवस्तुमा पक्राउ नेपाली सिनेमा फेस्ट २०२३ मा अनुमतिविना महापुरुष समावेश गरेपछि षट्कोण आर्ट्सको आपत्ति फागुन २५ मा राष्ट्रपतिको निर्वाचन लाफा बी लेबल भलिबलको उपाधी न्यू होराईजनललाई, आयोजक दोस्रो राष्ट्रिय सहमतिको स्वप्निल राजनीति भोटेकोशीको बगाममा टेलिकमको टावर, पहिलोपटक फोन र इन्टरनेटको सेवा अभियुक्त लक्ष्मी महतो कोइरीको बचाउमा उत्रियो एमाले र कोइरी समाज अमेरिकी उपविदेश मन्त्रीले भेटिन् प्रधानमन्त्री प्रचण्डलाई बुटवलको बुद्धनगरदेखि नहरपूर जोड्ने सडक निर्माणको काम शुरु सुकुम्बासी बस्ती हटाउन मेयर बालेनले मागे प्रधानमन्त्रीसँग सहयोग सहिदहरूको सपना पूरा गर्न सबै एकजुट होऔँ : प्रधानमन्त्री पेट्रोल छर्केर आगो लगाउँदा श्रीमती गम्भीर घाइते, छोराको मृत्यु सूचनाको हकसम्बन्धी विषयमा प्रधानमन्त्रीले छलफल गर्दै बन्दीपुर क्षेत्रका होर्डिङबोर्ड हटाइँदै कार र ट्याक्सी ठोक्किँदा दुई जनाको मृत्यु