२१ माघ २०७९, शनिबार

Feb 4, 2023

बुटवल । आजबाट मानब अधिकार तथा शान्ति समाज,रुपन्देही शाखाले तिलोत्तमा नगरपालिकाको शंकरनगरमा रहेको क्वारेन्टाइनमा रहनेहरुका लागि नि:शुल्क दुध तथा दुग्धजन्य पदार्थ उपलब्ध गराउन सुरु गरेको छ । नेपाल डेरी एशोसियसन प्रदेश ५ का अध्यक्ष तथा मानव अधिकार तथा शान्ति समाज रुपन्देहीका कोषाध्यक्ष, कृष्ण भट्टराईको सौजन्यमा दुध तथा दुग्धजन्य पदार्थ उपलब्ध गराइने भएको मानव अधिकार तथा शान्ति समाज रुपन्देहीका अध्यक्ष डि.पी खनालले जानकारी दिए ।

लकडाउनका कारण दूध बिक्री नभएको भन्दै कतिपय किसानले दूध गाईलाई खुवाउने र सडकमा फ्याक्ने गरेका बेला भट्टराईकाे साे कदमले अन्य किसानलाई पनि बिक्री नभएको दूध कसरी सदुपयोग गर्ने भन्ने संदेश दिने अपेक्षा गरिएको छ । क्वारेन्टाइनमा रहेका १८ जनाका लागि दैनिक १० लिटर दुध तथा समय-समयमा पनिर, दही लगायतका दुग्धजन्य पदार्थ उपलब्ध गराइने उनले जानकारी गराएका छन् । लकडाउन अवधिभर नि:शुल्क प्रदान गरिने यो सेवा अन्तरगत क्वारेन्टाइनमा बस्नेहरुको संख्या बढेको अवस्थामा आवश्यकता अनुसार दुग्धजन्य पदार्थ तथा दुधको मात्रा वृद्धि गर्दै लगिने समाजका अध्यक्ष खनालले जानकारी दिएका छन् । यसअघि शान्ति समाजले बुटवलको देविनगरमा रहेका विपन्न ६० घरपरिवारलाई ५० हजार मूल्य बराबरको खाद्य सामग्री उपलब्ध गराएको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

संघीयताको मर्म अनुसार काम गर्छु: मुख्यमन्त्री गिरी गुल्मी जिल्ला समाज युकेद्वारा अपाङ्ग असहायहरुलाई सहयोग बुटवलमा उपमहानगरहरुको राष्ट्रिय सम्मेलनको तयारी पुरा अर्थमन्त्री पौडेललाई नगर प्रमुख यादवको ध्यानाकर्षण, रामग्राम स्तुपको गुरुयोजना कार्यान्वयनमा ल्याउने प्रतिवद्धता सामुदायिक विद्यालयमा विद्यार्थी उपस्थिती बढाउन प्रति विद्यार्थी दैनिक दश रुपैयाँ रास्वपालाई गृह मन्त्रालय दिने नदिने वारेमा माओवादीले निर्णय लिदैँ गठबन्धनमा समस्या पछि बिपक्षी दल बोल्न थाले, माधव नेपालले प्रचण्ड सरकारको भविश्यमा प्रश्न उठाए राष्ट्रिय सहमतिबाट मात्र चुनौतीपूर्ण अवस्थालाई अवसरमा बदल्न सकिन्छः प्रधानमन्त्री बिपक्षी दलवाट राष्ट्रियसभा उपाध्यक्ष उम्मेदवार टुंगो लागेन, बैठक भोली पनि बस्ने जनताले महसुस गर्नेगरी स्वास्थ्य क्षेत्रमा सुधार हुनेछः स्वास्थ्य मन्त्री पाल्पामा सडक दुर्घटनामा परी आमा छोराको मृत्यु राष्ट्रियसभा उपाध्यक्ष चयनः बिपक्षी दलको बैठकवाट माधव नेपाल निस्किए प्रधानमन्त्री र एमाले अध्यक्ष ओलीबिच भेटवार्ता, उच्चस्तरीय संयन्त्रको बैठक अझै अनिर्णित लहिया, आइसीपी निर्माणको काम छिटो अगाडि बढाउने अर्थमन्त्री पौडेलको भनाई किसानले तरकारी फालेको घटनाप्रति प्रधानमन्त्रीको ध्यानाकर्षण एक दिन एउटा प्रकाशसँग अर्को दिन अर्को प्रकाशसँग विवाह भएपछि… वडाले जग्गा लिजमा लिएर किसानलाई दिने लुम्बिनी प्रदेश सभाको छैठौं स्थापना दिवस आज मनाइँदै रुपन्देहीमा पूर्वाधार निर्माणसँगै दुर्घटना पनि बढ्यो, तिलोत्तमा सडकमा बढी दुर्घटना पटक-पटक स्थगित दुँदै आएको माओवादी स्थायी समिति बैठक अपरान्ह १ बजे बस्दै