ताजा अपडेट »

भारतीय संसदमा पहेलो ग्याँस फाल्ने ४ अभियुक्त ५ जनवरीसम्म प्रहरी हिरासतमा रहने

शुक्रबार, ०६ पुस २०८०, ०७ : ५०
22 Shares

नयाँदिल्ली । दिल्लीको एक अदालतले संसद सुरक्षा उल्लंघन मुद्दामा पक्राउ परेका चार अभियुक्तको प्रहरी हिरासत जनवरी ५ सम्म बढाएको छ। 

विशेष न्यायाधीश हरदीप कौरले शहर प्रहरीको निवेदनको आधारमा आरोपी मनोरञ्जन डी, सागर शर्मा, अमोल धनराज शिन्दे र नीलम देवीलाई १५ दिनको म्याद थप गरेका हुन । यसको मतलब यी सबै अभियुक्तहरू जनवरी ५ सम्म प्रहरी हिरासतमा रहनेछन्।

दिल्ली प्रहरीले अदालतमा नीलम, मनोरञ्जन, सागर, अमोल सबैलाई अनुसन्धानका लागि धेरै ठाउँमा लैजानुपर्ने बताएको छ तर यसको वास्तविक कारण खुल्न बाँकी छ । सो क्रममा अभियुक्तको सामाजिक सञ्जाल अकाउन्ट विशेष व्यक्तिले जाँच गर्नु पर्छ। प्रमाणहरू पनि क्रस भेरिफाइड हुनुपर्छ। चार अभियुक्तको मनोविश्लेषण पनि गरिनेछ ।

दिल्ली पुलिसले अदालतमा सम्पूर्ण षड्यन्त्र र यो षड्यन्त्र पछाडि को को व्यक्तिहरू छन् ? पत्ता लगाउनु पर्ने बताएको छ। यस सम्बन्धमा अनुसन्धान अझै जारी छ। तपाईलाई बताउन दिनुहोस् कि १३ डिसेम्बमा २००१ मा संसदमा आतंकवादी हमलाको वार्षिकोत्सवमा सुरक्षा कमजोरीको ठूलो घटना प्रकाशमा आएको थियो । जब सागर शर्मा र मनोरञ्जन डी लोकसभाको कार्यवाहीको क्रममा दर्शक ग्यालरीबाट सदन भित्र हाम फाले र नारा लगाउँदै ‘छडी’ मार्फत पहेँलो धुवाँ फैलाए । घटनालगत्तै दुवै जना पक्राउ परेका थिए ।

यस घटनाको केही समय पछि संसद भवन बाहिर पहेँलो र रातो धुवाँ निस्कने ‘छुडी’ लिएर विरोध प्रदर्शन गरिरहेका अन्य दुई जना अमोल सिन्दे र नीलम देवी पक्राउ परेका थिए । यी मानिसहरूले ‘तानाशाही चल्दैन’ जस्ता नारा लगाएका थिए । यसैबीच अनुसन्धानपछि थप अभियुक्त पक्राउ परेका छन् ।

ग्लोबल आवाज
लेखकको बारेमा
ग्लोबल आवाज
ग्लोबल आवाज लुम्बिनी प्रदेशबाट प्रकाशित लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका हो ।