१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

बुटवल । रुपन्देहीको बुटवलमा रहेकाे देशको नमुना माध्यमिक विद्यालय कान्ति माध्यमिक विद्यालय कक्षा ११ मा शैक्षिकसत्र २०७९/८० का विभिन्न विषयमा अध्ययनका लागि भर्ना भएका विद्यार्थीहरुलाई कक्षा १२ का विद्यार्थीहरुले स्वागत गरेका छन् ।

Advertisement

कार्यक्रमकाे प्रमुख अतिथि बुटवल उपमहानगरपालिकाका प्रमुख खेलराज पाण्डे रहेका थिए । कार्यक्रममा बाेल्दै उनले बुटवललाई शिक्षा सँग राेजगार कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने र याे कार्यक्रमले बुटवलमा अध्ययनका लागि राेजगारी प्रदान गर्ने बताए । विद्यार्थीहरुलाई माध्यमिक तह देखि नै श्रम गर्ने अभ्यास सञ्चालन गर्नु पर्नेमा उनको जाेड थियाे । आजकाे मानव सैद्धान्तिक ज्ञानका साथै व्यवसायीक सीप हुनु आवश्यक छ भन्नू भएको छ ।

कार्यक्रममा विद्यालयका अध्यक्ष हेमानन्द शर्माले विद्यालय अहिले देशकै नमुना विषयका रुपमा रहेकोले आगामी दिनहरुमा प्राविधिक धारका विषयहरु अध्यापन गराउदै लैजाने याेजना अन्तिम चरणमा पुगेको बताएका छन् । विद्यालयका प्राचार्यले विद्यार्थी जीवनमा अनुशासन र नैतिकता नभएमा जीवनकाे लक्ष्य पूरा गर्न नसकिने बताएका छन् । विद्यालयले अब अन्तर्राष्ट्रियस्तरमा समेत राेजगारीका अवसर प्राप्ति गर्ने गरि शैक्षिक कार्यक्रम सञ्चालन गर्न लागेकाे बताए ।

कार्यक्रममा विद्यालयका सहप्राचार्य पुर्णभद्र उपाध्याय र केदारनाथ ज्ञवाली सहित सम्पूर्ण शिक्षक शिक्षिकाकाे सक्रिय सहभागीता थियाे । कार्यक्रममा बाेल्दै कक्षा ११ र १२ का विज्ञान विषयका संयाेजक माेहन भट्टराईले विद्यालयमा अहिले सम्म अध्ययन गरेका विद्यार्थीले देश विदेशका विभिन्न विश्व विद्यालयमा पूर्ण छात्रवृत्तिमा अध्ययन गरिरहेकाले आगामी दिनमा पनि विद्यालयले यसका लागि विभिन्न निरन्तर प्रयास गर्ने र यसमा विद्यार्थी अभिभावककाे साथ र सहयोग रहनु पर्ने बताउनु भएको थियाे ।

कार्यक्रममा शैक्षिकसत्र २०७९ काे कक्षा ११ काे वार्षिक परीक्षा र यस वर्षको प्रथम त्रैमासिक परिक्षाका सर्वाेत्कृष्ट नतिजा प्राप्त गर्ने विद्यार्थीलाई नगद पुरस्कार सहित सम्मान गरिएको थियाे । कार्यक्रम कक्षा १२ का विद्यार्थी दिपिका घिमिरेकाे अध्यक्षता र स्वागत कक्षा १२ का विद्यार्थी वर्षा सारु मगरले गरेकि थिईन । सञ्चालन विपिन थापा र समीक्षा पाैडेलले गरे ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड