२० जेष्ठ २०८०, शनिबार

Jun 3, 2023

मंसिर ११,

काठमाडौँ । अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले मेक्सिकोमा सक्रिय लागू औषध गिरोहलाई आतंकवादी घोषणा गर्ने तयारी गरेका छन् । मेक्सिकोको ड्रग कार्टेल (लागू औषध गिरोह) ले लागू औषध र मानव तस्करी गरेको भन्दै राष्ट्रपति ट्रम्पले आतंकवादी घोषणा गर्ने बताएका हुन् । ट्रम्पले मंगलबार एउटा अन्तर्वातामा बोल्दै लागू औषध गिरोहविरुद्ध कारबाही गर्ने प्रतिबद्धता जनाएका थिए ।

‘उनीहरुलाई आतंककारी घोषणा गरिने छ, मैले ९० दिनदेखि यसबारे तयारी गरिरहेको छु’, ट्रम्पले भने, ‘भविष्यमा केही गर्नुपर्ने हुन्छ । हरेक वर्ष मेक्सिकोमा भइरहेको र त्यहाँबाट हुने क्रियाकलापबाट हजारौं मानिसले ज्यान गुमाइरहेका छन् । गिरोहसँग लागू औषध र मानव तस्करीबाट कमाएको अथाह सम्पत्ति छ ।’ ह्वाइटहाउसको वेभसाइटमा लागू औषध गिरोहलाई ‘आतंककारी’ घोषणा गर्नुपर्ने निवेदन परेपछि ट्रम्पको भनाइ बाहिर आएको हो । ट्रम्पले आधिकारिक रुपमा मेक्सिकोमा सक्रिय लागू औषध गिरोहलाई आतंककारी घोषणा गरेपछि मेक्सिकोसँग सीमा जोडिएको दक्षिणी क्षेत्रमा कारबाही गर्ने बाटो खुल्ने समाचार माध्यमले जनाएका छन् । यता मेक्सिकोका विदेशमन्त्री मार्सेलो इब्रार्डले अमेरिकाले यस्तो कदम नचाल्ने कुरामा आफू विश्वस्त रहेको बताएका छन् ।- एजेन्सी

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बिश्वका केन्द्रिय बैंक बिच सुन किन्ने प्रतिस्पर्धा सुरु, १७६ प्रतिशतले बढ्यो खरिद सार्वजनिक जग्गाका घरटहरा हटाएर १५ सैयाको अस्पताल बनाउन सुरु उडिसा रेल दुर्घटनाः राज्य शोकको घोषणा, गोवा-मुम्बई रेल उदघाटन स्थगित यस्तो ६ वटा जीवनशैली, जसले घटाउँछ यौन क्षमता कुन बार कुन रंगको पहिरन लगाउँदा शुभ हुन्छ ? बास्तुबारे जान्नुहोस् !! प्रधानमन्त्री प्रचण्ड आज दिउँसो ४ बजे स्वदेश फर्कने आजको मौसमः अत्याधिक गर्मी हुने भएकाले सतर्कता अपनाउन अनुराेध रेशमको कथा पश्चिम नवलपरासीमा पिकअपको ठक्करबाट एक जनाको मृत्यु, दुई गम्भिर घाईते पाल्पाको दाेभान माध्यमिक विद्यालयमा एक दिवसीय अभिभावक शिक्षा गुल्मीमा सरकारी छात्रवृत्तिमा पढेका चिकित्सकले नै लिन्छन् दोहेरो, त्यहोरो सुविधा एमालेका ६ सचिवले पाए प्रदेश इन्चार्जको जिम्मेवारी, लुम्बिनीमा पद्मा अर्याल तिलाेत्तमाकाे आनन्दवन शंकरनगर खानेपानीले दिएको कम्पाेष्ट बिनकाे प्रयाेग प्रभावकारी भएन बुटवलमा अवैध मलको कारोबार : अनुगमन टोली पुग्दा ‘मुख्य सप्लायर्स’ सुव एग्रोभेटका सञ्चालक टाप भानु माविमा अन्तरक्रिया सम्पन्न नागरिकता विधेयक प्रमाणीकरणविरुद्ध सर्वाेच्चमा रिट दर्ता, आइतबार पेसी डोटीमा शंकास्पद वस्तु फेला बच्चा जन्माउन नसक्दा महिलाकाे मृत्यु गुल्मीको मुसिकोटमा विपन्न परिवारका छोराछोरी यसरी बन्दै छन् इन्जिनीयर कार्यकर्ता पढाउन थाले माओवादी नेता