६ जेष्ठ २०७९, शुक्रबार

May 20, 2022

मंसिर ११,

काठमाडौँ । अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले मेक्सिकोमा सक्रिय लागू औषध गिरोहलाई आतंकवादी घोषणा गर्ने तयारी गरेका छन् । मेक्सिकोको ड्रग कार्टेल (लागू औषध गिरोह) ले लागू औषध र मानव तस्करी गरेको भन्दै राष्ट्रपति ट्रम्पले आतंकवादी घोषणा गर्ने बताएका हुन् । ट्रम्पले मंगलबार एउटा अन्तर्वातामा बोल्दै लागू औषध गिरोहविरुद्ध कारबाही गर्ने प्रतिबद्धता जनाएका थिए ।

‘उनीहरुलाई आतंककारी घोषणा गरिने छ, मैले ९० दिनदेखि यसबारे तयारी गरिरहेको छु’, ट्रम्पले भने, ‘भविष्यमा केही गर्नुपर्ने हुन्छ । हरेक वर्ष मेक्सिकोमा भइरहेको र त्यहाँबाट हुने क्रियाकलापबाट हजारौं मानिसले ज्यान गुमाइरहेका छन् । गिरोहसँग लागू औषध र मानव तस्करीबाट कमाएको अथाह सम्पत्ति छ ।’ ह्वाइटहाउसको वेभसाइटमा लागू औषध गिरोहलाई ‘आतंककारी’ घोषणा गर्नुपर्ने निवेदन परेपछि ट्रम्पको भनाइ बाहिर आएको हो । ट्रम्पले आधिकारिक रुपमा मेक्सिकोमा सक्रिय लागू औषध गिरोहलाई आतंककारी घोषणा गरेपछि मेक्सिकोसँग सीमा जोडिएको दक्षिणी क्षेत्रमा कारबाही गर्ने बाटो खुल्ने समाचार माध्यमले जनाएका छन् । यता मेक्सिकोका विदेशमन्त्री मार्सेलो इब्रार्डले अमेरिकाले यस्तो कदम नचाल्ने कुरामा आफू विश्वस्त रहेको बताएका छन् ।- एजेन्सी

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

५७९ स्थानीय तहको मतगणना सम्पन्न, २९,३०३ उम्मेदवार निर्वाचित बर्दघाटको मेयर र उपमेयरमा गठबन्धनका काग्रेंस-माओवादी विजयी तिलोत्तमामा एमालेका चापागाईं १३५ मतले अघि, पुन: मत गणना भएका वडामा काँग्रेसलाई अग्रता मदन भण्डारी यु–१४ क्रिकेट: बुटवल र सैनामैना फाइनलमा नगर प्रमुखमा ५ र गाउँपालिका अध्यक्षमा ११ महिला निर्वाचित कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिका मेयरमा राप्रपा विजयी २२ वर्षदेखि फरार अभियुक्त चुनावका बेला गाउँ जाँदा पक्राऊ चुनाव स्थानीय तहको, जित टोपबहादुर रायमाझीको बुटवलमा कांग्रेसका पाण्डेय र एमालेका भट्टराईबीच ६ हजार बढी मतको भिन्नता सियारीमा अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा कांग्रेस विजयी भरतपुरमा कसले कति पाए मत ? यू-२० साफको तालिका सार्वजनिक, पहिलो खेलमा माल्दिभ्सको सामना गर्ने नेपालमा थपिए १२ कोरोना संक्रमित पत्रकारिता पुरस्कार भैरहवाका तीन पत्रकारलाई सेयर बजार २३ अंकले ओरालाे अहिलेसम्म ५७९ स्थानीय तहको मतगणना सकियो, २९ हजार ३०३ उम्मेदवार निर्वाचित सुस्ता गाउँपालिकाको अध्यक्ष र उपाध्यक्ष कांग्रेसले जित्यो नेपालले दुई खेलअगावै गुमायाे युगान्डाविरूद्धकाे शृंखला सैनामैनामा कांग्रेसका शर्माको अग्रता कायमै ‘ब्युटी प्याजेन्ट’ का नाममा याैन हिंसामा परेकी युवतीको पीडा- बेहोस बनाएर बलात्कार गरेका थिए