१४ जेष्ठ २०८०, आईतवार

May 28, 2023

एजेन्सी । अमेरिकाको परमाणु शक्ति भएको पनडुब्बी दक्षिण चीन सागरमा पानीमुनि रहेको एउटा ‘अज्ञात वस्तु’संग ठोक्किएको छ । सो दुर्घटनामा १५ अमेरिकी मरीन घाइते भएका छन्।

अमेरिकी अधिकारीहरुका अनुसार युएसएस कनेक्टिकट नामक पनडुब्बी शनिबार अज्ञात बस्तुसंग ठोक्किएको हो। तर अधिकारीहरुका अनुसार यो पनडुब्बी कसरी ठोक्किएको हो भन्ने अझै स्पष्ट छैन।अमेरिकी नौसेनाका प्रवक्ताले भने, दुर्घटनापछि पनडुब्बी अब अमेरिकाको गुआम तटतिर जाँदै छ।’ 

‘परमाणु उर्जा संयन्त्र र युएसएस कनेक्टिकट को अन्य महत्वपूर्ण भागहरु दुर्घटनामा क्षतिग्रस्त भएको थिएन र सामान्य रुपमा काम गरीरहेको छ,’ उनले भने। पनडुब्बीको टक्करबाट भएको क्षतिको छानबिन गरिने उनले बताए । बीबीसी

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

आम्दा अस्पतालको स्तरवृद्धिको समझदारी गर्न बुटवलको टोली जापान प्रस्थान बुटवलमा भारतीय नम्बरको कारको ठक्करबाट प्रहरी साहयक हवल्दार अमृत बस्नेत घाइते ‘छल्दी खोलामा बाढी आएपछि स्थानीयले भने : विपतमा खै रेसुङ्गा र इस्माका जनप्रतिनिधी ?’ बुटवलका मासुपसलमा खसीबोकाको भनेर बाख्रीको मासु विक्रि, ७५ किलो मासु जफत गरी नष्ट नदी उत्खनन् गर्न नपाएपछि ट्याक्टर व्यवसायीले घेरे देवदह नगरपालिका सरकारको आर्थिक सर्वेक्षणले भन्छ- अर्थतन्त्र सुधार हुँदैछ [पूर्णपाठ] बुटवलको ढवाहामा जेठ २५ गतेदेखि ‘दोस्रो पीस पार्क मेला’ हुने भारत भ्रमणबारे पूर्वप्रधानमन्त्रीसहित नेताहरुसँग मागे प्रधानमन्त्री प्रचण्डले सुझाव सेयर बजार दोहोरो अंकको गिरावट अर्घाखाँचीको शितगंगा–५ जुकेनामा बिपि स्मृति भवन बन्ने धर्नामा बसेका अधिकारकर्मीहरु पक्राउ प्रतिनिधिसभा संसदीय सुनुवाइ समिति गठन, यही हुन् सदस्यहरू अनिता ढुंगानालाई योजना आयोगको सदस्यमा नियुक्त गर्ने सरकारको निर्णय ७० वर्षीया वृद्धा र १७ वर्षीया किशोरी बलात्कृत भाडादर छुट गरी सहयोग गर्न होटल ब्यवसायीहरुको घरधनीलाई आग्रह तमोर जलाशययुक्त आयोजनाबाट पावर चाइनालाई बिदाइ गर्ने प्रक्रिया अघि बढाइयो अनुष्का भन्छिन्–वर्षमा एउटामात्र फिल्म बुटवलका रुकबहादुर आफ्नै सुत्ने कोठामा मृत फेला प्रि ओपन सेसनमा नेप्से सूचक बढ्यो घट्यो सुनको मूल्य, चाँदीकाे बढयाे