१३ माघ २०७८, बिहीबार

Jan 27, 2022

काठमाडौँ । अफगानिस्तानको काबुलस्थित विमानस्थलमा अहिले १० हजार अफगानीहरु उद्धारको प्रतिक्षामा रहेका छन् ।अमेरिकाले विमानस्थलमा रहेका १० हजार अफगानीलाई बाहिर निकाल्ने प्रयासमा रहेको बताएको छ ।

Advertisement

अमेरिकी मेजर जनरल हैंक टेलरले अमेरिकाको धरैभन्दा धेरै अफगानीलाई काबुलबाट निकाल्ने योजनामा केन्द्रित रहेको बताएका छन् । उनले ४२ अमेरिकी सैनिक विमानले मंगलबाट मात्र ११ हार २०० अमेरिकी र ४८ सहयोगी देशका ७८०० नागरिकलाई अफगानिस्तानबाट बाहिर निकालेको बताए ।

उद्धारमा संलग्न विमानमा ३७ सी-१७ र ५ सी-१३० विमान रहेका छन्।उनले हरेक ३९ मिनेटमा काबुल विमानस्थलबाट एक विमानले उडान भरेको बताए अहिले विमान स्थलमा १० हजार मानिस उद्धारको- प्रतिक्षामा रहेको बताए ।अमेरिकाले ३१ अगस्तको समय सीमामानै अफगानिस्तान छोड्ने बताएको छ । त्यसअघि अतिसक्यो धेरै अफगानीलाई बाहिर निकाल्ने पनि अमेरिकाले बताएको छ ।

पेन्टागनका प्रवक्ताले अन्तिम दुई दिन आफ्ना सैनिक र सैन्यसाधन निकाल्न केन्द्रित हुने बताए ।तालिबानले पनि अगस्त ३१ सम्म विदेशी सैनिकले अफगानिस्तान नछोडेमा स्थिति नराम्रो हुने चेतावनी दिएको छ ।यसअघि अमेरिकी खुफिया एजेन्सीका निर्देशकले तालिबानी नेतालाई भेट गरेर समयसीमा बढाउने विषयमा वार्ता गरेपनि तालिबानले अस्वीकार गरेको बताइएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भिजिट भिसामा श्रम गन्तव्य मुलुक पुगेर पीडित बनेकाहरुको लागि ‘मार्सल टिम’ प्र्याङ्क भिडियो खिच्नेलाई अब कारबाही हुने दाङका २ सय ७ कुकुरको बन्ध्याकरण र रेविजविरुद्ध खोप क्रिकेट खेलाडीको बर्गीकरण : सन्दीपसहित पाँच जना ग्रेड ए मा,रुपन्देहीका भुर्तेल ग्रेड बी मा प्रदेश एकमा अन्तर्घात गर्नेहरुलाई एमालेले कारबाही गर्ने अछामको जनसंख्या साढे २८ हजारले घट्यो अनुमतिबिना सार्वजनिक स्थलमा फोटो,भिडियो खिच्न नपाइने तिनाउमा मृत भेटिएकी महिला सैनामैनाकी जित कुमारी घरेलु मैदानमा आर्मीलाई हराउँदै मनाङ फाइनलमा चिकित्सा शिक्षा आयोगका उपाध्यक्ष डा. गिरीमाथि ढुंगा प्रहार बुटवलको कालिकापथ वाइपास सडक : आधा अवधि सकिँदा २० प्रतिशत प्रगति तिलोत्तमाको डिङ्गरनगर र हरिहरपुरलाई जोड्न तिनाउ नदीमा पुल नेपालमा तीन करोड डोज खोप लगाइयो दिल्लीमा सप्ताहन्तको कर्फ्यू र जोरबिजोर व्यवस्था हट्यो थप ८ हजार १७ जनामा कोरोना संक्रमण, १५ जनाको मृत्यु कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या तीन पुग्यो काेराेना न्यूनीकरणका लागि जुम्लामा एकीकृत हेल्प डेस्क स्थापना स्थानीय तहको निर्वाचन : आयोग पदाधिकारीपछि कांग्रेसमा छलफल गर्दै प्रधानमन्त्री देउवा मन्त्री रेणु यादवविरुद्ध कारबाही गर्न कांग्रेस नेताको उजुरी सेजमा ‘शक्ति’ प्रर्दशन, कानून पालना गर्न नसके पछि मुद्दा