१७ आश्विन २०७९, सोमबार

Oct 3, 2022

काठमाडौँ । अफगानिस्तानको काबुलस्थित विमानस्थलमा अहिले १० हजार अफगानीहरु उद्धारको प्रतिक्षामा रहेका छन् ।अमेरिकाले विमानस्थलमा रहेका १० हजार अफगानीलाई बाहिर निकाल्ने प्रयासमा रहेको बताएको छ ।

Advertisement

अमेरिकी मेजर जनरल हैंक टेलरले अमेरिकाको धरैभन्दा धेरै अफगानीलाई काबुलबाट निकाल्ने योजनामा केन्द्रित रहेको बताएका छन् । उनले ४२ अमेरिकी सैनिक विमानले मंगलबाट मात्र ११ हार २०० अमेरिकी र ४८ सहयोगी देशका ७८०० नागरिकलाई अफगानिस्तानबाट बाहिर निकालेको बताए ।

उद्धारमा संलग्न विमानमा ३७ सी-१७ र ५ सी-१३० विमान रहेका छन्।उनले हरेक ३९ मिनेटमा काबुल विमानस्थलबाट एक विमानले उडान भरेको बताए अहिले विमान स्थलमा १० हजार मानिस उद्धारको- प्रतिक्षामा रहेको बताए ।अमेरिकाले ३१ अगस्तको समय सीमामानै अफगानिस्तान छोड्ने बताएको छ । त्यसअघि अतिसक्यो धेरै अफगानीलाई बाहिर निकाल्ने पनि अमेरिकाले बताएको छ ।

पेन्टागनका प्रवक्ताले अन्तिम दुई दिन आफ्ना सैनिक र सैन्यसाधन निकाल्न केन्द्रित हुने बताए ।तालिबानले पनि अगस्त ३१ सम्म विदेशी सैनिकले अफगानिस्तान नछोडेमा स्थिति नराम्रो हुने चेतावनी दिएको छ ।यसअघि अमेरिकी खुफिया एजेन्सीका निर्देशकले तालिबानी नेतालाई भेट गरेर समयसीमा बढाउने विषयमा वार्ता गरेपनि तालिबानले अस्वीकार गरेको बताइएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

किन विवादित हुने गरेको छ शान्तितर्फको नोेबेल पुरस्कार ? आज महाअष्टमी : महागौरीको उपासनासँगै बली दिएर देवीको विशेष पूजा गरिँदै घोडा दौडमा बोहोरा प्रथम, ५ हजार पुरस्कार दशैंले छोएन ७० वर्षीय साइँलालाई, सधैं बालुवामै संघर्ष स्रोतमै फोहर वर्गीकरण : भएन कार्यान्वयन दाङमा खोलामा डुबेर १४ वर्षीय बालकको मृत्यु १७ लाखले छाडे काठमाण्डौं तोकियो निर्वाचनका लागि खर्चको सीमा त्रुटि सच्याएर समानुपातिक तर्फको बन्दसूची बुझाउने समय सकियो शालिकले बढ्यो दरबारको आकर्षण गायक कमल खत्रीले गरे विवाह, विवाह खर्चको रकम असहायलाई अर्घाखाँचीमा सुत्केरीलाई निःशुल्क एम्बुलेन्स दशैं पर्व : हराउँदै मौलिक संस्कृति उडान नहुँदा कर्णालीका यात्रु नेपालगञ्जमा अलपत्र दशैंमा अस्थायी पुलले ल्याएको खुसी निर्वाचन भयरहित बनाउन रुपन्देहीका सरकारी अधिकारीहरुको आग्रह शान्ति समाजद्वारा वद्ध आश्रममा खाद्यान्न प्रदान एनआरएनए कार्यकारी अध्यक्षमा रविना थापा बासी र सडेगलेका खाना नखान आग्रह अर्घाखाँचीको डमरू दहमा डुवेर एक व्यक्तिकाे ज्यान