११ आश्विन २०७८, सोमबार

Sep 27, 2021

काठमाडौँ । अफगानिस्तानको काबुलस्थित विमानस्थलमा अहिले १० हजार अफगानीहरु उद्धारको प्रतिक्षामा रहेका छन् ।अमेरिकाले विमानस्थलमा रहेका १० हजार अफगानीलाई बाहिर निकाल्ने प्रयासमा रहेको बताएको छ ।

Advertisement

अमेरिकी मेजर जनरल हैंक टेलरले अमेरिकाको धरैभन्दा धेरै अफगानीलाई काबुलबाट निकाल्ने योजनामा केन्द्रित रहेको बताएका छन् । उनले ४२ अमेरिकी सैनिक विमानले मंगलबाट मात्र ११ हार २०० अमेरिकी र ४८ सहयोगी देशका ७८०० नागरिकलाई अफगानिस्तानबाट बाहिर निकालेको बताए ।

उद्धारमा संलग्न विमानमा ३७ सी-१७ र ५ सी-१३० विमान रहेका छन्।उनले हरेक ३९ मिनेटमा काबुल विमानस्थलबाट एक विमानले उडान भरेको बताए अहिले विमान स्थलमा १० हजार मानिस उद्धारको- प्रतिक्षामा रहेको बताए ।अमेरिकाले ३१ अगस्तको समय सीमामानै अफगानिस्तान छोड्ने बताएको छ । त्यसअघि अतिसक्यो धेरै अफगानीलाई बाहिर निकाल्ने पनि अमेरिकाले बताएको छ ।

पेन्टागनका प्रवक्ताले अन्तिम दुई दिन आफ्ना सैनिक र सैन्यसाधन निकाल्न केन्द्रित हुने बताए ।तालिबानले पनि अगस्त ३१ सम्म विदेशी सैनिकले अफगानिस्तान नछोडेमा स्थिति नराम्रो हुने चेतावनी दिएको छ ।यसअघि अमेरिकी खुफिया एजेन्सीका निर्देशकले तालिबानी नेतालाई भेट गरेर समयसीमा बढाउने विषयमा वार्ता गरेपनि तालिबानले अस्वीकार गरेको बताइएको छ ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एमाले विधान महाधिवेशनको तयारी पूरा कांग्रेसको स्थानीय नेतृत्व : अधिकांश युवा र जनप्रतिनिधि नेपाल-भारत सीमा बन्द हुँदा पर्यटन क्षेत्र मारमा राजनीतिक दलसम्बन्धी अध्यादेश खारेज पर्वतीय पर्यटनको प्रवर्द्धनमा पर्वतारोहण संघको सहयोग महत्वपूर्णः प्रधानमन्त्री देउवा तोकिएकै समयमा कांग्रेसको महाधिवेशन हुन्छ : नेता लेखक समावेशी विकासमा विश्व बैंकको जोड सम्झँदा कहाली लाग्ने १४ जनाले दर्दनाक ज्यान गुमाएका ७ घटना बीपी कोइराला राष्ट्रिय पुरस्कार स्थापना गर्ने सरकारको निर्णय गोरखापत्र संस्थानको कार्यकारी अध्यक्षमा सुवेदी भारतीय सहित तीनको शङ्कास्पद मृत्यु प्रदेश-१ मा थपिए ३२७ मा संक्रमित, ४ जनाको मृत्यु सुदूरपश्चिम प्रदेशमा थप ४० जनामा कोरोना संक्रमण, एकको मृत्यु जितिया पर्वको अवसरमा सार्वजनिक विदा भैरहवास्थित भिम अस्पतालका स्वास्थ्यकर्मी पुन: आन्दोलनमा रुपन्देहीका पर्यटन व्यवसायीद्वारा २४ घण्टा व्यवसाय सञ्चालन गर्न पाउनुपर्ने माग पत्रकार पन्त सम्मानित ५० लाख धरौटीमा छुटे शर्मा नेप्सेमा उच्च अङ्कको गिरावट, कारोबार रकम समेत घट्यो पर्यटकको आगमनले उत्साहित हुँदै व्यवसायी