६ जेष्ठ २०७९, शुक्रबार

May 20, 2022

जेठ ३०, काठमाण्डौं । भारतका भगौडा भनिएका (बैंक करप्ट) व्यापारी नीरव मोदी र विजय माल्यालाई बेलायतबाट भारत ल्याउने तयारी भईरहेको भारतीय संचार माध्यमले जनाएका छन् ।

Advertisement

उनीहरुलाई भारत ल्याएर मुंबइस्थित आर्थर रोडमा अवस्थित जेलमा राख्ने तयारी भ ईरहेको छ । उनीहरु दुवैलाई जेलमा एउटै कोठामा राखिने भएको छ । त्यसका लागि जेल प्रशासनले १५ वाइ २० को कोठा सफाइ गरिएको छ । अन्य कैदीलाई भन्दा सम्मानका साथ शौचालय, सफा पानी, कुलर, बत्तिको सुविधा दिएर छुट्टै राखिने भएको छ ।

दुवै आर्थिक अपराधमा संलग्न व्यापारी हुन् । दुवै यतिवेला बेलायतमा छन् । मस्ती जिन्दगी बिताइरहेका दुवै भारतका चर्चित व्यापारी हुन् । माल्या जमानतमा छुटेका छन् । मोदी अहिले पनि बेलायतको जेलमा छन् । महाराष्ट्रको जेल प्रशासनले केन्द्रीय जेल विभागमा उनीहरुलाई के के सुविधा दिने भन्ने विषय बारे पत्राचार गरेको छ ।

अन्य कैदी बन्दी न्युनत्तम पनि तीन जनालाई एउटै कोठामा राखिने गरेको भएपनि उनीहरु दुई जनाका लागि एउटा कोठमा राखिने भएको छ । कडा सुरक्षा व्यवस्थाका बाबजुद उनीहरुलाई मुंबइ जेलमा राखिने भएको छ । उनीहरुलाई योग व्यायामका अतिरिक्त एक घण्टा कोठा बाहिर घुमफिरको सुविधा पनि दिईने भएको छ ।

उक्त जेलमा अण्डर वल्र्डका कुख्यातहरुदेखि लिएर पाकिस्तानी आतंकी अजमल कसाबलाई पनि यही जेलमा राखिएको विगत छ । त्यसका अतिरिक्त अबु सलेम, छोटा राजन, मुस्ताफा दौसा पीटर मुखर्जी जस्ता नामुद कुख्यातहरुले यही जेलबाट सजाय भुक्तान गरेको विगत छ । त्यही जेलमा भगौडा दुई कारोबारी विजय माल्या र निरव मोदी बन्दी बन्ने भएका छन् ।

त्यसो त यस अघि गुजरातका व्यापारी विनायक शाह नेपाल आएर लुकेका बखत पक्राउ गरी भारत पुर्‍याईएका थिए । उनी पनि माल्या र मोदी जस्तै बैंक करप्ट व्यापारी थिए । उनलाई पक्राउ गरी अहमदबाद स्थित सावरमती जेलमा राखिएको छ ।

-एजेन्सी

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

स्थानीय वायुको प्रभाव, आज देशका धेरै क्षेत्रमा वर्षाको सम्भावना तिलोत्तमामा मतान्तर बढाउँदै चापागाईं, उप मेयरमा चौधरी ३ हजार मतले अघि काठमाण्डौंमा बालेन करिब १२ हजार मतले अघि, यस्तो छ पछिल्लो मत परिणाम ५७९ स्थानीय तहको मतगणना सम्पन्न, २९,३०३ उम्मेदवार निर्वाचित बर्दघाटको मेयर र उपमेयरमा गठबन्धनका काग्रेंस-माओवादी विजयी तिलोत्तमामा एमालेका चापागाईं १३५ मतले अघि, पुन: मत गणना भएका वडामा काँग्रेसलाई अग्रता मदन भण्डारी यु–१४ क्रिकेट: बुटवल र सैनामैना फाइनलमा नगर प्रमुखमा ५ र गाउँपालिका अध्यक्षमा ११ महिला निर्वाचित कपिलवस्तुको शिवराज नगरपालिका मेयरमा राप्रपा विजयी २२ वर्षदेखि फरार अभियुक्त चुनावका बेला गाउँ जाँदा पक्राऊ चुनाव स्थानीय तहको, जित टोपबहादुर रायमाझीको बुटवलमा कांग्रेसका पाण्डेय र एमालेका भट्टराईबीच ६ हजार बढी मतको भिन्नता सियारीमा अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा कांग्रेस विजयी भरतपुरमा कसले कति पाए मत ? यू-२० साफको तालिका सार्वजनिक, पहिलो खेलमा माल्दिभ्सको सामना गर्ने नेपालमा थपिए १२ कोरोना संक्रमित पत्रकारिता पुरस्कार भैरहवाका तीन पत्रकारलाई सेयर बजार २३ अंकले ओरालाे अहिलेसम्म ५७९ स्थानीय तहको मतगणना सकियो, २९ हजार ३०३ उम्मेदवार निर्वाचित सुस्ता गाउँपालिकाको अध्यक्ष र उपाध्यक्ष कांग्रेसले जित्यो