७ जेष्ठ २०७९, शनिबार

May 21, 2022

Advertisement


चुनावको समयमा लालपूर्जा दिन्छु भनेर नेताले झुक्काए : स्थानीय

जेठ २९,
ग्लोबल आवाज

बुटवल । देशैभर विभिन्न स्थानमा सार्वजनिक जग्गा हडपेका सामाचारहरु आइरहेका छन् । यस्तै बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नं १७ रानीगञ्ज स्थित सरकारी जग्गा पनि यसै क्षेत्रका केही व्यक्तिहरुले आफ्नो नाममा बनाउने प्रयास गरेको स्थानीयहरुको दाबी छ ।बुटवलका राजेशमान श्रेष्ठ,हरीलाल न्यौपाने,चिन्तामणी पाण्डे लगाएतका व्यक्तिहरु सरकारी जग्गा आफ्नो नाउमा बनाउने प्रयासमा लागेको स्थानीयहरुले बताएका छन् ।

साबिकको मोतिपुुर गाबिस हाल बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नं १७ मा पर्ने तिनाउ नदी जनिएको करिब ११ बिघा सरकारी जग्गा व्यक्तिको व्यक्तिको नाममा बनाउने प्रयास भएको हो ।
राजेशमान श्रेष्ठले सो जग्गा आफ्नो नाममा बनाउन लागेको भन्दै स्थानीयले अख्तियारमा उजुरी गरेपछि २०६८ सालमा अख्तियारले सो जग्गा सरकारी भएको ठहर गर्दै भूमिसुधार मन्त्रालयले जग्गा धनी प्रमाणपूर्जा दिने अन्तिम तयारी गरेका बेला अख्तियारले सो प्रक्रिया रद्द गर्न भूमिसुधार मन्त्रालयलाई निर्देशन समेत दिएको थियो ।

राजेशमान श्रेष्ठका बाबु बाबु कपिलमान श्रेष्ठको सो स्थानमा १० बिघा ९ कट्ठा जग्गा रहेकोमा २०२७ सालमा आएको बाढीले जग्गा बगाएपनि उनले आफ्नो नामको जग्गा प्राप्त गरीसकेको भन्दै अख्तियारले आफ्नो नामको जग्गा पाइसकेकोले छुट जग्गा दर्ताको नाममा पुनः जग्गा दिन नमिल्ने अख्तियारको ठहर थियो ।

बाढीले बगाएको भनिएको जग्गा प्राप्त गरे पनि छुट जग्गा दर्ताको नाममा राजेशमानले पुनः सरकारी जग्गा हडप्ने प्रयास गरेको स्थानीयहरुको आरोप छ ।२०६० सालदेखि करिब तिन सय घरधुरी सुकुम्बासीहरु बस्दै आएको उक्त जग्गा आफुहरुको नाममा लालपुर्जा बन्न लागेको र प्रति घर ४÷५ लाख देखि ५/७ लाख रुपयाँ दिए सुकुम्बासीहरुका नाममा दर्ता गराइदिने अन्यथा घर भत्काइदिने धम्कि दिन थालेको उनिहरुले बताए ।

अख्तियारले सरकारी भनेर ठहर गरेको जग्गा कसरी व्यक्तिको नाममा लालपूर्जा बन्न सक्छ भनि उनिहरुले प्रश्न गरे । उनीहरुले चुनावका समयमा नेताहरुले लालपूूर्जा दिन्छौ भनेपनि अहिले कुनै चासो नदेखनएको भन्दै गुनासो गरे । आफूहरु वर्षौदेखि बसेर घर बनाएको जग्गामा भूमाफियाले आँखा लगाएको बताउँदै कुनैपनि हालतमा उक्त स्थान नछोड्ने स्थानीय एकताको आवाज छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मकवानपुरमा जिप दुर्घटना : तीन जनाको मृत्यु, पाँच जना घाइते भलवारी जेसीजद्वारा मुस्ताङको जन-नर्मल माध्यमिक विद्यालयलाई आर्थिक सहयोग पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाटमा बस दुर्घटना, ३१ जना घाईते स्थापितलाई उछिनेर सिर्जना दोस्रो स्थानमा, बालेन अग्रस्थानमा नै ८ वर्ष अघि सौन्दर्य प्रतियोगीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा मनोज पाण्डे पक्राउ जिल्ला समन्वय समिति गठनका लागि अर्घाखाँचीमा एमालेकाे स्पष्ट बहुमत रुपन्देहीको भैरहवाबाटै श्रम स्विकृति दिने तयारी काठमाडौंमा ५१ प्रतिशत मतगणना गर्न बाँकी, बालेनको निरन्तर अग्रता बुटवलको प्रमुखमा गठबन्धनबाट पाण्डे, उपप्रमुखमा एमालेकी अर्याल मनास्लु हिमालको वेसक्याम्पमा सेनाद्वारा सफाई अभियान शुरु, ४ हजार किलो बढी फोहर संकलन पदबहालीसँगै जनतालाई राहत भन्दै विद्युत महसुलमा छुट बालेन शाहले कटाए ३४ हजार मत, स्थापितसँगको मतान्तर १५ हजार बढी अमेरिकाको शिकागोमा बन्दुक हमला, कम्तीमा २ जनाको मृत्यु बलात्कारीलाई तत्काल कारबाही गर्न माग गर्दै काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन हेटौंडा उपमहानगरपालिका : एमाले ९, कांग्रेस ८, एस र माओवादी एक/एक वडामा विजयी डोटी बस दुर्घटना : १२ जना घाइते, ५ को अवस्था गम्भीर, बालक बेपत्ता उपमहानगरको पहिलो महिला मेयरमा इतिहास रचेकी लामा विद्यार्थीलाई यौन दुब्र्यवहार गर्ने गुल्मीका २ शिक्षक पक्राउ भरतपुरमा रेनु फराकिलो अग्रतातर्फ, पौडेलले कटाए १० हजार मत मधेसमा ओली ‘मिसन’ सफल-पाँचौंबाट दोस्रो दलतर्फ उक्लिँदै एमाले