३ जेष्ठ २०७९, मंगलवार

May 17, 2022

जेठ २९, वासिंगटन । अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले आफूलाई उत्तर कोरियाका शासक किम जोंग उनको एक शानदार पत्र मिलेको बताएका छन् । पत्रपछि ट्रम्पले एकपटक पुनः उत्तर कोरियासँग वार्ता गर्ने इच्छा व्यक्त गरेका छन् ।

Advertisement

स्मरणीय छ, एक महिना पहिला उत्तर कोरियाले मिसाइल परीक्षणपछि ट्रम्पले क्रुद्ध हुँदै किम वार्ताका लागि इच्छुक नभएको बताएका थिए । गत महिना उत्तर कोरियाले लामो दूरीको मिसाइलको परीक्षण गरेका थिए । यसक्रममा किम आफैं परीक्षण हेर्नका लागि आफैं उपस्थित थिए । अमेरिका र दक्षिण कोरियाले उक्त परीक्षणको पुष्टि गरिसकेका छन् । यद्यपि, ट्रम्पले मंगलबार उक्त घटनाक्रमलाई बेवास्ता गर्दै किमसँग वार्ता जारी रहने बताएका छन् । उनले आफ्नो लागि यो कुरा महत्वपूर्ण रहेको बताएका छन् ।

अमेरिकी राष्ट्रपतिले किमले पत्रमा के लेखेका छन् भन्नेबारे भने केही खुलाएका छैनन् । तर, उनले किमसँग तेस्रो वार्ताका लागि रुचि देखाएका छन् । ह्वाइट हाउसमा पत्रकारसँग कुराकानी गर्दै ट्रम्पले भने, ‘तेस्रोपटक पनि भेट हुनसक्छ । तर माहौल ठिक हुनु जरुरी छ । उत्तर कोरिया तयार छ भने हामी पनि तयार छौं ।’ अमेरिकाका राष्ट्रिय सुरक्षा सल्लाहकार जन बोल्टन पनि दुई नेताबीच हुनसक्ने तेस्रो भेटको समर्थन गर्दछन् ।

उत्तर कोरियाको तर्फबाट मिसाइल परीक्षणका लागि अमेरिकाले आर्थिक प्रतिबन्धको हवाला दिएर उसको एक कार्गो जहाज जफत गरेको छ । यसपछि उत्तर कोरियाले अमेरिकालाई गुण्डाको संज्ञा दिएको थियो । संयुक्त राष्ट्रलाई लेखेको एक पत्रमा किम प्रशासनले भनेको थियो, ‘यूएन सेक्रेटरी जनरलले अमेरिकी दादागिरीको मुद्दा आफ्नो मञ्चमा उठाउनुपर्छ ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भरतपुरमा रेनु विजय सुवेदी भन्दा ५९ मतले अघि गाउँपालिकाका निवर्तमान अध्यक्ष वडा सदस्यमै पराजित ललितपुर महानगरमा चिरिबाबुकाे फराकिलाे अग्रता श्रीलंकामा पेट्रोल हाहाकार, तत्काल ७५ मिलियन डलर आवश्यकः प्रधानमन्त्री बुटवलमा गठबन्धन दलबाट पाण्डेको अग्रता, मतान्तर बढ्दो सैनामैनाको प्रमुखमा गठबन्धन, उप-प्रमुखमा एमालेको अग्रता गुल्मीको रुरु गाउँपालिका अध्यक्षमा यदु ज्ञवाली निर्वाचित स्थानीय निर्वाचन : आज कहाँ-कहाँ हुँदैछ मतदान ? देवदहमा एमालेको अग्रता कायमै, काँग्रेस ४४४ मत पछाडी बालेनले बनाए साढे ४४ सयको मतान्तर भरतपुरमा ४ वटा वडाको मत गणना सकियो, रेणु दाहाल ३० मतले अघि बुटवलमा कांग्रेसका पाण्डे र एमालेका भट्टराईबीच करिब ३ हजार मतको फरक भरतपुरमा पुनः गठबन्धनकी रेनुको अग्रता धुर्कोट गाउँपालिकाको अध्यक्षमा माओवादीका पोखरेल विजयी पहिलो टी-२० मा युगान्डासँग नेपाल १२ रनले पराजित संसदको भोलिबाट ११औँ अधिवेशन सुरु हुने, यस्तो छ कार्यसूची ओलीले राम नेपालमा जन्मेको दाबी गरिरहँदा मोदीले भने– भारतमा भव्य राम मन्दिर बन्दा नेपाली पनि उत्तिकै खुसी छन् २२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा बुटवलमा खेलराज पाण्डेय बाबुराम भट्टराई भन्दा २१६३ मतले अघि