७ जेष्ठ २०७९, शनिबार

May 21, 2022

जेठ २८, बुटवल । ढुवानी व्यवसायी समिति, रुपन्देहीले एक विज्ञप्ति जारी गर्दै सरकारले आर्थिक बर्ष २०७६/७७ को बजेट मार्फत ढुवानीमा मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) लगाउने घोषणा अव्यवहारिक भएको हुदा फिर्ता लिन आग्रह गरेको छ । समितिका अध्यक्ष कमल घिमिरे र महासचिव रामप्रसाद गैरे(विष्णु)ले आज संयुक्त विज्ञप्ति जारी गर्दै सो आग्रह गरेका हुन् । विज्ञप्ति मार्फत प्यानमा दर्ता गरि ढुवानी सेवा दिदै आएको अवस्थामा भ्याट लगाइदा व्यवसाय सञ्चालनमा बाधा आउनुका साथै उपभोक्ता मूल्य बृद्धि हुनेतर्फ सरकारलाई सचेत गराइएको छ ।

Advertisement

विज्ञप्तिमा सरकारको ढुवानीमा मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) लगाउने निर्णय फिर्ता गर्न आग्रह गर्दै नियर्ण फिर्ता नगरिए उद्योगी व्यवसायीले १३ प्रतिशत भ्याट उपलब्ध नगराएसम्म ढुवानी व्यवसायीहरुले सेवा दिन नसक्ने अवस्था पनि आउने जनाइएको छ । ढुवानीमा पनि भ्याट लाग्ने भएपछि उत्पादनकर्ताहरुको उत्पादन बजारमा लैजान लागत बढ्ने र उनीहरुले उत्पादनको लागत मूल्य बढाउने छन् र त्यसको प्रत्यक्ष मार उपभोक्ताहरुलाई पर्ने बताउदै संवन्धित निकाय जिम्मेवार हुन आग्रह गरिएको छ ।


ढुवानी व्यवसायीहरु करको दायरामा रहदै अहिले पनि २.५ प्रतिशत टिडिएस सरकारलाई तिर्दै आएको वर्तमान अवस्थामा आर्थिक वर्ष २०७६/७७ को बजेटसँगै ढुवानी सेवावापतको भ्याट बिल काट्नुपर्ने भएमा ढुवानी व्यवसायीहरु भाडा बढाउन बाध्य हुने पनि विज्ञप्तिमा जनाइएको छ । 

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भलवारी जेसीजद्वारा मुस्ताङको जन-नर्मल माध्यमिक विद्यालयलाई आर्थिक सहयोग पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाटमा बस दुर्घटना, ३१ जना घाईते स्थापितलाई उछिनेर सिर्जना दोस्रो स्थानमा, बालेन अग्रस्थानमा नै ८ वर्ष अघि सौन्दर्य प्रतियोगीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा मनोज पाण्डे पक्राउ जिल्ला समन्वय समिति गठनका लागि अर्घाखाँचीमा एमालेकाे स्पष्ट बहुमत रुपन्देहीको भैरहवाबाटै श्रम स्विकृति दिने तयारी काठमाडौंमा ५१ प्रतिशत मतगणना गर्न बाँकी, बालेनको निरन्तर अग्रता बुटवलको प्रमुखमा गठबन्धनबाट पाण्डे, उपप्रमुखमा एमालेकी अर्याल मनास्लु हिमालको वेसक्याम्पमा सेनाद्वारा सफाई अभियान शुरु, ४ हजार किलो बढी फोहर संकलन पदबहालीसँगै जनतालाई राहत भन्दै विद्युत महसुलमा छुट बालेन शाहले कटाए ३४ हजार मत, स्थापितसँगको मतान्तर १५ हजार बढी अमेरिकाको शिकागोमा बन्दुक हमला, कम्तीमा २ जनाको मृत्यु बलात्कारीलाई तत्काल कारबाही गर्न माग गर्दै काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन हेटौंडा उपमहानगरपालिका : एमाले ९, कांग्रेस ८, एस र माओवादी एक/एक वडामा विजयी डोटी बस दुर्घटना : १२ जना घाइते, ५ को अवस्था गम्भीर, बालक बेपत्ता उपमहानगरको पहिलो महिला मेयरमा इतिहास रचेकी लामा विद्यार्थीलाई यौन दुब्र्यवहार गर्ने गुल्मीका २ शिक्षक पक्राउ भरतपुरमा रेनु फराकिलो अग्रतातर्फ, पौडेलले कटाए १० हजार मत मधेसमा ओली ‘मिसन’ सफल-पाँचौंबाट दोस्रो दलतर्फ उक्लिँदै एमाले निर्वाचनमा फूलमाला बिक्री बढ्यो