५ माघ २०७८, बुधबार

Jan 19, 2022

होली पहाडमा आज
तराईमा भोलि
बोकि हिड्छ्न सबै
रंगको झोली

Advertisement

फरक रङ्ग
फरक ढङ्ग
फरक मान्छे भेष
रङ्गले रङ्गिएर
भाछ्न सबै बेस

असत्यमा सत्य जाओस
खराब भैजाओस नास
एकबारको जुनी हो
रमाऔ सबै खुलेर
तिक्तता र मनमुटाव
सदाका लागि भुलेर

मुखमा रामराम
बगलीमा होइन
राख्ने छुरा
झुट र बेइमानीका
नगर्नु है कुरा
हाम्रा आफ्ना
सपनाहरु
मिलेर गर्नुपर्छ पुरा

मनमन मिलाएर
उठ्नुपर्छ सब
सन्सारलाइ बद्ल्न
जुटौ सबै अब

फरक सोच
फरक बाटो
फरक हुन्छ पाइला
मन मिले सबैलाई
हुन्छ धेरै काइदा

सेतो कालो हरियो
रातो पहेलो रङ्ग
लगौउदा हुन्छ
सबको मन उमंग

होलिको रङ्गले पार्छ
हामी सबैलाइ दङ्ग
सधैभरी भैरहोस
यो मन फुरुङ्ग

प्रलादको सत्य जस्तै
अटल रहोस सम्बन्ध
होलिका जस्तै भस्म होस
खराव मनका आतंक !!!

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बुटवलमा मोटरसाइकलको ठक्करबाट माइक्रो बसका सह-चालक गम्भीर घाइते काठमाडौं उपत्यकामा ‘स्मार्ट लकडाउन’- आजदेखि माघ महिनाभर के गर्न पाइन्छ, के-के पाइँदैन ? क्षितिज लोहनी जसले प्रतिष्ठित एप्पल कम्पनीभित्र नेपाली समूह खडा गरेका छन् रहेनन् विश्वका सबैभन्दा जेष्ठ व्यक्ति संक्रमण मुक्त भएपछि मात्र काममा नवलपुर जेसीजको पदहस्तान्तरण,‘महिला सवल र सक्षम छन्’ पशुपतिसहितका मठमन्दिरमा आजदेखि नित्य पूजा मात्र कवाड पसलको नाममा प्रतिवन्धित जडिबुटी कारोबार : प्रहरीको छापा, ठूलो परिमाणमा बरामद दर्शकले महोत्सवको स्टेज भत्काए, गाडीमा आगजनीपछि प्रहरीद्वारा अश्रु ग्याँस प्रहार ४२ तोला अवैध सुनसहित दुई जना पक्राउ ३ मितेरी गाउँपालिका बीच ४ वर्षको अनुभव साटा-साट प्रेस युनियन सुनसरीले सञ्चारकर्मीको ७ लाखको दुर्घटना बीमा गर्ने १० करोड मानिसमा कोभिडको दीर्धकालिन लक्षण सर्लाहीमा बस दुर्घटना, १७ जना घाइते गड्यौली मलको व्यवसायिक उत्पादनतर्फ सैनामैनाका कृषक समावेशी अर्थतन्त्र वाम पक्षधरहरु एक ठाउँमा होउ ! बुटवलकाे बुद्धनगर खानेपानी संस्थाद्वारा रक्तदान सैनामैनामा बुधवारदेखि एन्टिजेन परीक्षण, कुन वडामा कहिले ? जानकारीसहित प्रधानमन्त्री कपको फाइनलमा एपीएफ र पुलिस भिड्ने