२३ असार २०७९, बिहीबार

Jul 7, 2022

काठमाडौँ । एप्पलका पूर्व सिइओ स्टिभ जब्सले हस्ताक्षर गरेको ४८ वर्ष पूरानो रोजगार आवेदन पत्र दुई लाख बढी अमेरिकी डलरमा बिक्री भएको छ।एप्पल इन्साइडरका अनुसार सन् १९७३ मा स्टिभ जब्सले कामको लागि सो आवेदन भरेका थिए, जसमा उल्लेख गरिएका सबै जानकारी उनी आफैँले लेखेका छन्। आवेदनमा उनको नाम, ठेगाना, पढाइका जानकारी देख्न सकिन्छ। बुधबार एक अक्सनमा स्टिभको सो आवेदन दुई लाख २२ हजार तीन सय ९४ अमेरिकी डलरमा बिक्री भएको थियो।  

सन् २०१८ मा यही पत्र लन्डनका एक उद्यमीलाई एक लाख ७४ हजार ७ सय ५७ अमेरिकी डलरमा बेचिएको थियो। पत्रमा स्टिभ जब्सले आफ्नो रुचि इलेक्ट्रोनिक्स टेक र डिजाइन इन्जिनियरमा रहेको बताएका थिए । यो आवेदन स्टिभले पोर्टल्याण्डको रिड कलेजबाट ड्रप वाउट गर्ने बित्तिकै भरेको विश्वास गरिन्छ। यसको एक वर्षपछि भने उनले अमेरिकी भिडियो गेम कम्पनी अटारीमा टेक्नेसियनको रुपमा काम गर्न थालेका थिए। त्यो बेलामा लेखिएको आवदेन पत्र अहिलेसम्म राम्रो अवस्थामा रहेको एप्पल इन्साइडरको भनाइ छ।

स्टिभले त्यो बेला रोजगार आवेदन पत्र कुन कम्पनी र पदका लागि बुझाएका थिए भन्ने खुलासा भएको छैन। अटारीमा काम गरेको दुई वर्षपछि सन् १९७६ मा उनले आफ्ना सहकर्मी स्टिभ वोजनियक सँगको सहकार्यमा ‘एप्पल’ सञ्चालन गरेका थिए।सन् २०११ अक्टोबर ५ मा एप्पलका सिइओ स्टिभ जब्सको क्यान्सरका कारण मृत्यु भएको थियो। उनी पछि अहिले टिम कुकले एप्पलका सिइओ पद सम्हालिरहेका छन्।-एजेन्सी

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

माओवादी पोलिटव्युरो १२५ सदस्यीय, प्रचण्डको परिवारबाट चार जना (नामसहित) नेप्से १६ अंकले घट्यो माओवादी केन्द्रको माग- एसपीपीमा सहभागी नहुने पत्र अविलम्ब अमेरिकालाई पठाइयोस् कारागारमा क्षमताभन्दा तीन गुना बढी कैदीबन्दी, सुत्न र शौचालय जान समस्या प्रचण्डको प्रतिवेदन केन्द्रीय समितिबाट सर्वसम्मतिले पारित स्कुल बस दुर्घटना हुँदा ८ जना घाइते बुढीगंगाको मतदान केन्द्रमा तनाव, प्रहरीद्वारा हवाइ फायर तिनाउ करिडोरमा काम गर्ने एक मजदुर बुटवलको देविनगरमा मृत फेला आधारभुत विद्यालय : कोठा एक, कक्षा चार रुपन्देहीमा अवैध रूपमा ल्याउँदै गरेको सुनसहित भारतीय पक्राउ १५ वर्षीया किशोरी बलात्कृत पदाधिकारी आजै टुंगिन्छः वर्षमान पुन उपाध्यक्षमा नारायणकाजी ‘कन्फर्म’, कुन पदमा कसकाे सम्भावना धेरै ? रुपन्देहीको दानापुर तालमा डुबेर सैनामैनाका पाण्डेको मृत्यु सुनको भाउ एक हजार चार सय रुपैयाँ घट्यो पदाधिकारी टुंगो लगाउन खुमलटारमा माओवादी बैठक सुरु खोपको सर्वसुलभ पहुँचका लागि अन्तर्राष्ट्रिय समुदायलाई नेपालको अनुरोध रुसी इन्धन किन्न श्रीलंकाका राष्ट्रपतिले मागे पुटिनसँग सहयोग हैजाबाट जोगिन व्यक्तिगत सरसफाइमा ध्यान दिन एनआरएनएको आग्रह ट्राफिक नियम उल्लङ्घन गर्ने २४ सय २८ जना सवारी चालक कारवाहीमा