२३ असार २०७९, बिहीबार

Jul 7, 2022

परासी । पश्चिम नवलपरासीको रामग्राम नगरपालिकाले शहरी क्षेत्र विकासका लागि ६२ अनुदान प्राप्त गर्ने भएको छ । नगरको भौतिक पुर्वाधार विकासका लागि शहरी विकास मन्त्रालयले ६२ करोड २२ लाख रुपैया बजेट अनुदान सहयोग गर्ने भएको हो ।

Advertisement

नगरपालिकाले नगर क्षेत्रभित्रका बजारहरुलाई व्यस्थित गर्न सो रकम खर्च गरिने नगर प्रमुख नरेन्द्र कुमार गुप्ताले जानकारी दिए । रामग्राम नगरपालिका र शहरी विकास विभाग बीच गत फागुन २१ एनयुजी आईपी परियोजना कार्यान्वयका लागि सम्झौता भई प्रक्रिया अगाडी बढेको उनले जानकारी दिए ।

रामग्रामले नगरभित्रका सडक संजाल र फोहोर व्यवस्थापनको क्षेत्रमा अनुदान रकम खर्च गर्ने भएको छ । सम्झौता अनुसार परियोजना सम्झौता भएदेखि ५ वर्ष भित्र सबै योजना पूरा गरिसक्नु पर्ने हुन्छ । नगरपालिकाले यसै आर्थिक वर्षमा योजनाहरुको छनौट गरि डिपिआर निर्माण तथा ठेक्का प्रक्रियाका लागि अघि बढ्ने नगर प्रमुख गुप्ताले जानकारी दिए ।

नेपाल सरकारले सहरी क्षेत्रको विकासका लागि विश्व बंैकबाट सहुलियत ब्याजदरमा लिएको ऋणलाई स्थानीय तहको सहरी क्षेत्रमा विकास गर्न नेपाल शहरी सासकीय भौतिकपुर्वाधार विकास परियोजना लागु गरेको छ । जसमा रामग्राम नगरपालिका पनि छनौटमा परि उक्त अनुदान रकम पाउने भएको हो । देशका विभिन्न १७ पालिकामा लागु हुने यस परियोजनाको निगरानी गर्न र सम्पुर्ण प्रकृया अगाडी बढाउन शहरी विभागमा एकछुट्टै युनिट पनि खडा गरिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा भोलिदेखि सुरु हुँदै प्रदेश स्तरीय राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड कपिलवस्तुमा करेन्ट लागेर २२ वर्षीय तेलीको मृत्यु प्रहरी समायोजन ऐन कार्यान्वयन नभए आन्दोलनमा उत्रिने ६ वटा प्रदेशको चेतावनी माओवादीको पोलिट्ब्यूरो १५६ सदस्यीय, ३१ वैकल्पिक सदस्य थप उपराष्ट्रपतिले भारतीय राजदूतसँग भने– नेपाल, भारत र चीनबीच त्रीपक्षीय सहकार्य गर्नुपर्छ एम्बुलेन्स दुर्घटना हुँदा तीन महिने शिशुको मृत्यु मिस्टर एण्ड मिस नवलपरासीको उपाधि रवि र श्रुतिलाई लुम्बिनीको दाङमै उत्पादन हुन्छ डिएपी मल माओवादी पोलिटव्युरो १२५ सदस्यीय, प्रचण्डको परिवारबाट चार जना (नामसहित) नेप्से १६ अंकले घट्यो माओवादी केन्द्रको माग- एसपीपीमा सहभागी नहुने पत्र अविलम्ब अमेरिकालाई पठाइयोस् कारागारमा क्षमताभन्दा तीन गुना बढी कैदीबन्दी, सुत्न र शौचालय जान समस्या प्रचण्डको प्रतिवेदन केन्द्रीय समितिबाट सर्वसम्मतिले पारित स्कुल बस दुर्घटना हुँदा ८ जना घाइते बुढीगंगाको मतदान केन्द्रमा तनाव, प्रहरीद्वारा हवाइ फायर तिनाउ करिडोरमा काम गर्ने एक मजदुर बुटवलको देविनगरमा मृत फेला आधारभुत विद्यालय : कोठा एक, कक्षा चार रुपन्देहीमा अवैध रूपमा ल्याउँदै गरेको सुनसहित भारतीय पक्राउ १५ वर्षीया किशोरी बलात्कृत पदाधिकारी आजै टुंगिन्छः वर्षमान पुन