२२ असार २०७९, बुधबार

Jul 6, 2022

भैरहवा । उपचारको अभावमा छटपटि रहेकी मोती बढईको उपचारको लागी सहयोगीले हाथ बढाएका छन् । मोतीका ८६ बर्षिय पति नन्दलाल बढईले सकी नसकी उपचार गरिरहेको थिए । हाल जम्मा गरेको सबै रकम सकिएको कारण नन्दलाल मोतीको उपचार गराउन सकिरहेका छैनन् ।

Advertisement

नन्दलाल र मोती बढईको अवश्थाबारे ग्लोबल आवाजमा समाचार प्रकाशन भए पछि शंकरनगरमा रहेको मानव कल्याण मित्र मञ्च, नेपालले सहयोगको हाथ बढाएको छ । मञ्चको अध्यक्ष दुर्गा प्रसाद अर्याल, कोषाध्यक्ष शालिकराम गौतम र सदस्य झविलाल अधिकारी उनको घरमै पुगेर उपचारको प्रयास थाल्ने आश्वासन दिएका छन् । समाचार हेरेर बृद्ध दम्पत्तिको बारेमा जानकारी भएको बताउदै मञ्चका अध्यक्ष अर्यालले मोतीको अवश्थाबारे बिशेषज्ञ चिकित्सकसंग राय लिने बताए । उनले सबै उपचारका क्रममा जम्मा भएको कागजातको नक्कल आफूसित लगेको र त्यसैको आधारमा बिशेषज्ञको राय लिने बताए ।

मोतीको उपचार हुने अवश्था रहे संस्थाले पहल गरि उपचार गराउने र उपचार गर्ने अवश्था नभए अहिले भई रहेको औषधी उपचारलाई नै निरन्तरता दिने गरि सहयोग गर्ने मञ्चले आश्वासन दिएको हो । यस संगै तत्कालको लागी उनको औषधी उपचारको लागी भन्दै मञ्चले नगद रकम समेत प्रदान गरेको थियो । सिद्धार्थनगर नगर पालिका वडा नम्बर ८ का ८६ बर्षिय नन्दलाल करिब सोही उमेरकी आफ्नो श्रीमतिको उपचारको लागी भौतारि रहेका छन् । श्रीमतिको उपचारको लागी रिक्सा भाडाको समेत जोहो गर्न नसके पछि उनि आफै रिक्सा बनाई त्यसैमा श्रीमतिलाई उपचारको लागी लाने गरेका छन् ।

अब्बल मूर्तिकार समेत रहेका नन्दलालले दुखको बेलाको लागी भनेको जम्मा गरि राखेको रकम उपचारमै सकिएपछि अहिल उनले भिक्षा मागेर श्रीमतिको उपचार गरि रहेका छन् । उनले श्रीमतिको उपचारमा सहयोग गरि दिन दाताहरुलाई आग्रह गरेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भारत र कुवेतमा महिला बेचबिखन गर्ने कार्यमा संलग्न तीन जना पक्राउ प्रदेश र प्रतिनिधिसभाको निर्वाचन गर्न १० अर्ब खर्च हुने मंसिर २ मा एकै चरणमा प्रदेश र प्रतिनिधिसभाका निर्वाचन गर्न सिफारिस भात पकाउन नेपालीले वर्षेनी किन्छन् ५१ करोडभन्दा बढीको राइस कुकर मैले सीसीटिभीको फुटेज डिलिट गरेको छैन, यसको ज्ञान पनि छैन : शर्मा अर्थमन्त्री शर्माले दिए राजीनामा अर्थमन्त्री शर्माको भाषण एमालेद्वारा बहिस्कार बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते अर्थमन्त्री शर्माले राजीनामा नदिएसम्म उनको कुरा सुन्दैनौं : भट्टराई यु-२० टिममा स्थान बनाउन डेनमार्कदेखि काठमाडौंसम्मकाे यात्रा अर्थमन्त्रीमाथि छानबिन गर्न ११ सदस्यीय संसदीय समिति गठन जोनसनलाई एकपछि अर्को झट्का, थप दुई मन्त्रीले दिए राजीनामा ४४ वर्षअघि लेखिएको मेसेज फेला परेपछि… असार २६ गते सार्वजनिक विदा चौधरी ग्रुपको स्पष्टीकरणः बजेट निमार्णमा हाम्रो कुनै संलग्नता छैन, छानबिन होस् वीरगञ्ज महानगरले घटायो सम्पत्ति करको दर माओवादी केन्द्रीय समिति बैठक स्थगित सर्वोच्चका दुई महत्वपूर्ण फैसला : वर्षौंदेखिको प्रसारण लाइन निर्माणको अवरोध हट्यो खेर गएको प्लास्टिकबाटै यसरी उत्पादन हुन्छ इन्धन अर्घाखाँचीको सिद्धाराकाे गाउँमा पहिलाेपटक बिजुली पुगेपछि…