२ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 16, 2022

जेठ २४, बुटवल । प्रदेश नम्बर पाँचको सरकारले प्रदेश अन्तर्गत बिभिन्न क्षेत्रमा उल्लेखनिय योगदान पुराएका ब्यक्ति वा संस्थालाई सम्मान स्वरुप बिभिन्न बिभुषण र मानपदवी प्रदान गर्ने भएको छ ।

प्रदेश सरकारले बिभिन्न ११ वटा बिधामा बिभुषण तथा पदक प्रदान गर्ने निर्णय गरि कानून बनाउनका लागि प्रदेश ५ बिभुषण सम्बन्धमा ब्यबस्था गर्न बनेको बिधियकलाई स्विकृती प्रदान गरेको छ । प्रदेश सरकारले बुद्ध शान्ति पदक, प्रदेश प्रमुख जनसेवा पदक, प्रजापती गौतमी पदक, दंगीशरण बलिहाङ्ग पदक, मुख्यमन्त्री प्रज्जवल दिप, उजिरसिंह दिप, प्रदेश सेवा समर्पण, समाज सेवाश्री, प्रदेश रत्न, पुथाश्री शिखर, प्रदेश प्रज्ञा बिधामा बिभुषण तथा पदक प्रदान गर्ने छ ।


प्रदेशमा बिभुषण र मानपद्वी प्रदान गर्न बनेको बिधयकलाई छिट्टै प्रदेश सभामा पेश गरिने र प्रदेश सभाबाट पारित भैसकेपछि आवश्यक कानून बनाएर बिभुषण र मानपद्वीका लागि छनौटका लागि कार्यबिधि निर्माण गरि प्रकृया अघि बढाईने प्रदेश सरकारले जनाएको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

२२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा बुटवलमा खेलराज पाण्डेय बाबुराम भट्टराई भन्दा २१६३ मतले अघि छत्रदेव गाउँपालिकाको अध्यक्ष कांग्रेस र उपाध्यक्ष एमालेले जित्यो कतै १ भोट, कतै शून्य तिलोत्तमामा चापागाईँ खाँण भन्दा ८ मतले अघि चुनाव चिन्ह दाङमा दुई पालिकाका र ३९ वडाको नतिजा सार्वजनिक भक्तपुरमा नेमकिपाको ‘क्लिन स्विप’ विजयी उत्सव मनाउन आउँदै गरेको गाडीमा करेन्ट लागेर मृत्यु हुनेको सनाखत एमालेले सत्ता गठबन्धनमाथि लगाएको आरोपप्रति कांग्रेसको आपत्ति, ‘नतिजाले एमाले अत्तालियो’ भारतीय प्रधानमन्त्री माेदीकाे भ्रमणले लुम्बिनी क्षेत्रका बजार बन्द देउवा र मोदीद्वारा संयुक्त रुपमा ‘बुद्धिस्ट कल्चर एण्ड हेरिटेज सेन्टर’ को शिलान्यास शुद्धोधन गाउँपालिका–४ को वडाध्यक्षमा कांग्रेसका अधिकारी विजयी विजयी उत्सव मनाउन आउँदै गरेको गाडीमा करेन्ट लागेर २ जनाको मृत्यु स्थापितभन्दा बालेन २८७५ मतले अगाडि गोरखामा एमाले उम्मेदवार १ मतअन्तरले विजयी भएपछि तनाव, सर्वदलीय बैठक बस्दै लुम्बिनी आएर भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीले भने– न्यानो स्वागतको लागि धन्यवाद प्रधानमन्त्री देउवा र भारतीय समकक्षी मोदीले मायादेवी मन्दिरमा एकसाथ गरे प्रार्थना भारतीय प्रधानमन्त्री मोदी लुम्बिनीमा, देउवाले गरे स्वागत