५ जेष्ठ २०७९, बिहीबार

May 19, 2022

जेठ २३, दाङ । खानेपानी तथा सरसफाई मन्त्री बिना मगरले आगामी आर्थिक वर्षमा देशभरीको खानेपानीको क्षेत्रमा अलौकिक परिवर्तन आउने दाबी गरेकी छन् ।

Advertisement

‘नयाँ संविधानले खानेपानीलाई मौलिक अधिकारका रुपमा राखिसकेको छ, त्यसैले हाम्रो देशका जनताहरु अब खानेपानीको अभावमा बाँच्नु नपर्ने बनाउनका लागि हामी लागिपरेका छौँ’, मन्त्री मगरले भनिन्, ‘आगामी आर्थिक वर्षको बजेटमा पनि खानेपानीलाई प्राथमिकतामा राखिएको छ, त्यसैले खानेपानीको क्षेत्रमा सकारात्मक परिवर्तन आउनेमा तपाईहरु ढुक्क रहनुस् ।’

मन्त्री मगर खानेपानी सञ्जाल दाङको कार्यक्रममा सहभागी हुन दाङ आएको अवसर पारी रिर्पोटर्स क्लव दाङ शाखाले आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै उनले खानेपानीको विकासका लागि दाङलाई प्राथमिकतामा राखेर काम सुरु भइसकेको समेत बताइन् ।

‘सहलगानी अन्र्तगत पातुखोला सर्भे गरिसकिएको र यो कार्यक्रमले दाङको खानेपानीको क्षेत्र अझ थप प्राथमिकतामा पर्नेमा म विश्वस्त छु,’ मन्त्री मगरले भनिन् । अहिलेको अवस्थामा कुल जनसंख्याको ८८ प्रतिशत जनता मात्र खानेपानीको आधारभूत पहुँचमा रहेको बताउँदै उनले अब निकट भविष्यमै त्यो संख्यालाई ९९ प्रतिशतमा पु¥याउन अधिकतम पहल गर्ने जिकिर गरिन् ।

मन्त्री मगरले मेलम्ची खानेपानी आयोजना समग्र देशकै चासोको विषय भएको यसले अब खुट्टा टेकिसकेकाले अगाडि बढ्नेमा विश्वस्त हुनमा सम्पूर्णलाई आग्रह गरिन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सेयर बजार २३ अंकले ओरालाे अहिलेसम्म ५७९ स्थानीय तहको मतगणना सकियो, २९ हजार ३०३ उम्मेदवार निर्वाचित सुस्ता गाउँपालिकाको अध्यक्ष र उपाध्यक्ष कांग्रेसले जित्यो नेपालले दुई खेलअगावै गुमायाे युगान्डाविरूद्धकाे शृंखला सैनामैनामा कांग्रेसका शर्माको अग्रता कायमै ‘ब्युटी प्याजेन्ट’ का नाममा याैन हिंसामा परेकी युवतीको पीडा- बेहोस बनाएर बलात्कार गरेका थिए काठमाडौंमा स्थापितभन्दा बालेन १० हजार बढी मतले अगाडि केन्द्रीय नेताले आफ्नै वडा र पालिका हारे अबदेखि जेठ १० गते नेपाल परराष्ट्र सेवा दिवस मनाइने दुःखीका दुई साक्षत ‘भगवान’ ! कर्णालीका कान्छा मेयर विष्णु भाम भन्छन्- छायाँनाथ रारालाई नमुना पालिका बनाउँछु ५७० पालिकाको सकियो मतगणना, कुन दलले कति पालिका जिते ? पश्चिम नवलपरासीको रामग्राम नगरपालिकाको प्रमुखमा एमालेका गुप्ता निर्वाचित नवलपरासीको प्रतापपुर गाउँपालिकामा नेपाली कांग्रेसका मियाँ विजयी नेपाल टस जितेर बलिङ गर्दै संसद् बैठकमा उपस्थित हुन अर्थमन्त्री शर्मालाई सभामुखको निर्देशन छुट्टाछुट्टै स्थानमा भएको सवारी दुर्घटनामा ६ जनाको मृत्यु तीन दिन मनाइने गणतन्त्र दिवस …जहाँ एमालेले लालकिल्ला जोगायो धरानमा स्वतन्त्र उम्मेदवार हर्क साम्पाङ १४० मतले अगाडि