२३ श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 8, 2022

काठमाडौँ । नेपाल यातायात व्यवसायी राष्ट्रिय महासङ्घले सार्वजनिक सवारीसाधनमा भाडादर समायोजन गर्न सरकारलाई अनुरोध गरेको छ । महासङ्घले बिहिबार भौतिक पूर्वाधार तथा यातायातमन्त्री वसन्तकुमार नेम्वाङलाई भेटेर लामो समयदेखि भाडादर समायोजन हुन नसकेको जनाउँदै समायोजनका लागि माग गरेको हो ।

सरकारले विसं २०६५ मा प्रत्येक वर्ष भदौ महीनामा भाडादर समायोजन गरिनुपर्ने निर्णय गरे पनि विसं २०६९ यता भाडादर समायोजन नभएको महासङ्घले जनाएको छ । यातायात व्यवस्था विभागले आगामी चैतको तेस्रो सातासम्म भाडादर समायोजन गर्नुपर्ने महासङ्घका अध्यक्ष योगेन्द्रनाथ कर्माचार्यद्वारा जारी विज्ञप्तिमा माग गरिएको छ ।

विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोभिड-१९ का कारण लामो समयसम्म सार्वजनिक यातायात ठप्प हुँदा व्यवसायी थप मारमा परेका थिए । सरकारले १२ वर्ष पहिले वैज्ञानिक भाडादर लागू गर्ने निर्णय गरेको थियो । सो मागपत्रमा पेट्रोलियम पदार्थको ३५ प्रतिशत र सार्वजनिक सवारीसाधनसँग सम्बन्धित बीमा, कर, बैंक ब्याज, पार्टपूर्जा, टायर, लुब्रिकेन्टलगायतलाई ६५ प्रतिशत मानेर सोही आधारमा भाडादर समायोजन गरिने उल्लेख गरिएको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

काँग्रेस नेताहरूकाे बैठकः सय सिट राखेर मात्र गठबन्धन गर्न सुझाव भोलि देशैभरका नासु बिदामा बस्ने पूर्व–पश्चिम लोकमार्गमा बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते निर्मला प्रकरणमा मुछिएका दिलीपले युवतीलाई दुर्व्यवहार गरेको आरोप, अनुसन्धान जारी विश्वका लागि ताइवान किन यति महत्त्वपूर्ण छ ? गैरसांसदको कार्यकाल सकिएसँगै मन्त्री छान्न संसदीय दलको बैठक हेटौंडामा पाँच सवारीसाधन एक-अर्कासँग ठोक्किएपछि… चितवनमा दुई अर्ब लगानीमा क्यान्सर अस्पताल निर्माण ‘तिम्रै मान्छे हुम कर’ सार्वजनिक नेपाल समाजवादी पार्टीको लुम्बिनी इन्चार्जमा खनाल जापानको आधुनिक प्रविधि नेपालमा भित्र्याउनका लागि पहल गर्न प्रचण्डकाे आग्रह नेपाल खेलकूद महासंघ तिलोत्तमा ११ मा वडा कमिटि, अध्यक्षमा पुन आज कतिमा कारोबार भैरहेको छ सुनचाँदी ? ज्ञानेन्द्र शाही जुम्लाबाट चुनाव लड्ने इजरायलद्वारा गाजा युद्धविरामको प्रस्ताव स्वीकार भूमि आयोगः सम्झौतामा स्थानीय तहहरुको वेवास्ता, भूमिहीनहरु निराश सत्ता गठबन्धनलाई सिट बाँडफाँट मिलाउन कति सहज? गरिब किन गरिब भए ! पुरानो सुनलाई टल्काउछौँ भन्दै ठगी गर्ने दुई भारतीय नागरिक पक्राउ सिट बाँडफाँटबारे छलफल गर्न सत्ता गठबन्धनको कार्यदलको बैठक बस्दै