४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022


Advertisement

जेठ, २१ बुटवल । रुपन्देहीको सैनामैना ३ मुर्गिया स्थित मेरुदण्ड बचत तथा ऋण सहकारी संस्था लिमिटेडले सोमबार देखी रेमिट्यान्स सेवा सुरु गरेको छ । सैनामैना नगरपालिकाका प्रमुख चित्र बहादुर कार्कीले रिबन काटेर विधिवत रुपमा रेमिट्यान्स सेवाको सुरुवात गरेका हुन् ।


सो अवसरमा बोल्दै नगर प्रमुख कार्कीले सैनामैनामा विभिन्न वित्तिय संस्थाहरु खुलिरहेको अवस्थामा सहकारीले पनि रेमिट्यान्स सेवा सुरुवात गरेर उल्लेखनीय कार्य गरेको बताए । सहकारीले बचत संकलन र ऋण तथा कर्जा प्रवाह गरिरहेको अवस्थामा रेमिट्यान्स सेवा समेत सुचारु गरेको प्रति प्रशंसा गर्दै यसले नगरको आर्थिक विकाशमा समेत टेवा पुग्नेमा उनको बिश्वास थियो । संस्थाका अध्यक्ष चन्द्रकान्त भण्डारीले रेमिट्यान्स सेवाले बैदेशिक रोजगारमा रहेका र नेपालका हरेक ठाउँमा रहेका आम नागरिकले सहज तरिकाले पैसा पठाउँन र पाउँन सक्ने बताए । सहकारीले आइएमइ रेमिट, हिमाल रेमिट, सिटी एक्सप्रेस लगायतका रेमिटहरु सञ्चालनमा ल्याएको छ ।


यसैबिच सहकारीले २०७५ साल मंसिर ४ गते सडक दुर्घटनामा ज्यान गुमाएका डिलाराम सुबेदीको श्रीमती शेयर सदस्य तुल्सा देवी सुवेदीलाई नगद रु १ लाख आर्थिक सहयोग गरेको छ । यस्तै २०७६ साल बैशाख २९ गते सडक दुर्घटनामा ज्यान गुमाएका संस्थाका शेयर सदस्य रामलाल भुसालकी श्रीमती हुमकला भुसाललाई नगद रु ५ हजार हस्तान्त्रण गरिएको सहकारीले जनाएको छ । सहकारीले विभिन्न समयमा सामाजिक क्षेत्रमा सक्रिय कार्यगर्दै आएको छ ।


कार्यक्रम संस्थाका अध्यक्ष चन्द्रकान्त भण्डारीको अध्यक्षता तथा सैनामैना नगरप्रमुख चित्र बहादुर कार्कीको प्रमुख आतिथ्यतामा भएको हो । संस्था उपाध्यक्ष रामप्रसाद पौडेलको स्वागत तथा सचिव चाम बहादुर क्षेत्रीको संचालनमा भएको कार्यक्रममा संस्थाका पदाधिकारी, कर्मचारी लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

ढिलै भए पनि एमालेले विवेकले काम गर्योः नारायणकाजी श्रेष्ठ बुटवलमा बाबुराम भन्दा खेलराज ५ हजार १३ मतले अगाडि सितगंगा ५ को वडाध्यक्षमा कांग्रेसका बेल्बासे निर्वाचित २२ घण्टादेखि रोकिएको पाँचपोखरीकाे मतगणना अझै सुरु हुन सकेन बुटवलका १९ वडामध्य १२ वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कुन वडा कस्ले जिते? यस्ताे छ डडेल्धुराका सातवटै स्थानीय तहको अन्तिम मत परिणाम ४१० स्थानीय तहको नतिजा सार्वजनिक, कुन पार्टीको कति स्थानमा अग्रता ? देवदहमा गठबन्धनलाई पछि पार्दै एमाले : मेयर, उपमेयर दुबैमा अग्रता नवलपरासीको सरावल अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा एमाले विजयी बुटवलमा पाण्डेको साढे ४ हजार मतले अग्रता, उप-प्रमुखमा सावित्रा अघि शुद्धोधनमा गठबन्धन दल कांग्रेसबाट बस्याल विजयी, उप प्रमुखमा एमालेकी ज्ञवाली भरतपुरमा गठबन्धनकी रेनु दाहालको अग्रता, मतान्तर फराकिलो बनाउँदै चुनावलगत्तै सार्वजनिक यातायातको भाडापनि बढ्याे, आजदेखि नयाँ दर लागू काठमाण्डौंमा बालेनको अग्रता कायमै, स्थापितभन्दा करिब दोब्बरले अघि गैंडाकोट नगरपालिकाको मेयर र उपमेयरमा कांग्रेस उम्मेदवार निर्वाचित बालेन र सुनिता हजारौं मतले अगाडि रुपन्देहीको कञ्चनमा कांग्रेसका ढकाल विजयी उम्मेदवारको मृत्युपछि स्थगित तुलसीपुर उपमहानगर-१७ मा मँगलबार मतदान सम्पन्न लुम्बिनीको घोराही उपमहानगरमा एमालेको अग्रता कायमै, ४०११ को मतान्तर रुपन्देहीका ६ वटै नगर उपप्रमुखमा एमाले उम्मेदवार अगाडि