२९ श्रावण २०७९, आईतवार

Aug 14, 2022

भैरहवा । रुपन्देहीको रोहिणी गाउँपालिकाले दुई वटा एम्बुलेन्स संचालनमा ल्याएको छ । जनतालाई स्वास्थ्यको पहुँचमा पुर्याउने उदेश्यले गाउँपालिकाले एम्बुलेन्स संचालनमा ल्याएको हो।

Advertisement

गम्भीर र सामान्य प्रकृतिका विरामीहरुलाई उपचारका लागि बाहिर लैजाँदा महंगो शुल्क तिर्नुपर्ने बाध्यता थियो । अहिले गाउँपालिकामै एम्बुलेन्स आए पछि यसले रोहिणीका स्थानिय मात्र नभई यस आसपासका ओमसतिया गाउँपालिका तथा नवलपरासीको छिमकी क्षेत्रहरु पनि लाभान्वित हुने भएका छन । गाउँपालिकामा सञ्चालनमा आएका एम्बुलेन्स मध्ये एक एम्बुलेन्स धकधई स्वास्थ्य चौकीमा रहने छ भने अर्को वोदवार प्राथमिक स्वास्थ्य चौकी पिपरहवामा राखिने छ ।
गाउँपालिकाका स्थानियले र्याली सहित फुलमाला अविर लिएर एम्बुलेन्सको स्वागत गरेका छन् । उनिहरुले आफुहरुले चर्को रकम तिरेर अस्पताल जानुपर्ने समस्या टरेको भन्दै उत्साहित भएका छन् ।

गरिब जनताले पनि स्वास्थ्य सेवा पाउने भएपनि खुसी लागेको स्थानीयहरुको भनाई छ । सिंह दरबारको अधिकार गाउँमा भन्ने नाराले बल्ल सार्थकता पाएको उनिहरुले प्रतिक्रिया दिए । एम्बुलेन्समा सस्तोमा बिरामी बोकिने भन्दै रोहिणी गाउँपालिकाका अध्यक्ष सनोज कुमार यादवले गरिब जनतालाई यसले सबैभन्दा धेरै लाभ मिल्ने विश्वास व्यक्त गरे । यादवले विकासको अध्याय शुरु भएको बताए । गाउँपालिकाका प्रत्येक वडामा स्वास्थ्य सेवा संचालन शुरु भएको बताउदै वलीले अब एम्बुलेन्सको साथै स्वास्थ्य सेवामा कुनै कसर बाँकी नराख्ने उद्घोष गरे ।

उनले गाउँपालिका भित्र रहेका ३ वटा सुत्केरी केन्द्रमा सुत्केरी हुन आउने गर्भवती महिलालाई अस्पताल ल्याउने र त्यहाँबाट फेरी घर निशुल्क रुपमा लैजाने ब्यवस्था रहेको जानकारी दिए । अन्य स्थानमा लैजान परे अन्य एम्बुलेन्स भन्दा कम शुल्कमै अस्पताल पुर्याउने ब्यवस्था भएको उनले बताए । कोभिड महामारीको समयमा गाउँपालिकामा स्थापना भएको क्वारेन्टाईनबाट संक्रमितलाई अस्पताल लैजान र ल्याउन धेरै समस्या भएको बताउदै यादवले भविष्यमा यो समस्याबाट मुक्ति पाउन पाउन एम्बुलेन्सले सहयोग गर्ने अपेक्षा ब्यm गरे ।

रोहिणी गाउँपालिकाले आर्थिक बर्ष २०७६/०७७ को बजेटबाट एम्बुलेन्स खरिद गरेको गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत रोमनाथ न्यौपानेले जानकारी दिए । नेपाल सरकारद्वारा भन्सार महशुल तथा मूल्य अभिवृद्धि कर छुट सुविधा प्राप्त गरेको बोलेर कम्पनीको दुबै एम्बुलेन्सको मूल्य २० लाख ४३ हजार ५ सय ७४ रुपैया परेको न्यौपानेले जानकारी दिए

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

संघीय सरकारविरुद्ध मधेश प्रदेशका मुख्यमन्त्री र मन्त्रीहरू नै धर्नामा गणपूरक संख्या नपुगेपछि दोस्रो पटक पनि संसद बैठक स्थगित प्रचण्ड-बाबुरामबीच एउटै चुनाव चिन्हमा लड्ने सहमति एमालेले अर्थमन्त्री शर्मालाई स्वीकार्‍यो विद्यालयमा बहुउपयोगी शैक्षिक सामग्री र दृश्टिविहिन विद्यार्थीहरुलाई भोजन पहिरोले एक्स्काभेटर पुर्दा चालकको घटनास्थलमै मृत्यु रोट्रयाक्ट क्लब अफ बुटबल रामापिथेकसको अध्यक्षमा घिमिरे कर्णाली प्रदेशका उद्योगमन्त्री शाहीले लिए सपथ विवेकशील साझा पार्टी पुनर्गठन गर्ने मिलन पाण्डेको घोषणा कहिले पुग्छ कर्णालीका विद्यार्थीको हातमा पाठ्यपुस्तक ? बुटवलमा नेपाल रक्तदाता संघको केन्द्रिय कार्यालय उद्घाटन ‘मिस्टर एन्ड मिस थारु’ प्रतियोगितामा ५१ प्रतिस्पर्धी लमजुङमा एक वर्षमा २० वर्ष नपुग्दै एक सय ५५ जना आमा दागबत्ती दिन पाँच लाख माग गठबन्धन कर र डर दुवै हो: रामचन्द्र पौडेल भेन्टिलेटरमा रहेका राजु श्रीवास्तवलाई सुनाइँदैछ अमिताभको अडियो ट्रयाक्टर दुर्घटना हुँदा एक जनाको मृत्यु पौडी खेल्ने क्रममा डुबेर २६ वर्षीय निराजन पोख्रेलको मृत्यु शिक्षकका लागि राखेको पानी पिएको आरोपमा कुटिएका दलित विद्यार्थीको मृत्यु प्रवासमा रहेका नेपाली राप्रपाको एजेन्डाप्रति आकर्षित छन् : राजेन्द्र लिङ्देन