२० माघ २०७९, शुक्रबार

Feb 3, 2023

भैरहवा । स्वास्थ्य कार्यालय रुपन्देहीले दोश्रो चरणको कोरोना बिरुद्धको खोप यहि फागुन २३ गते देखी सञ्चालन गर्दैछ । ६५ बर्ष भन्दा माथीका जेष्ठ नागरिकलाई लक्षित गरि खोप जिल्लाका ५२ हजार ६ सय ८७ जनालाई लगाउने लक्ष्य रहेको कार्यालयले जनाएको छ । आगामी २३ गते देखी सञ्चालन हुने कार्यक्रमलाई जिल्लामा २ चरणमा सञ्चालन गरिदै छ ।

Advertisement

स्वास्थ्य कार्यालय रुपन्देहीले शुक्रबार भैरहवामा स्थानिय तहका जनप्रतिनिधि र सञ्चारकर्मिहरुलाई अभिमुखीकरण कार्यक्रम गरि खोपको कार्यक्रमबारे जानकारी गराएको छ । स्वास्थ्य कार्यालयका प्रमुख डाक्टर राजेन्द्र कुमार गिरीले फागुन २३ गते देखी २५ गते सम्म बिभिन्न ८ स्थानिय तहमा र चैत्र १ गते देखी ३ गते सम्म बाँकी ८ स्थानिय तहमा गरि १६ वटै स्थानिय तहका जेष्ठ नागरिकलाई निशुल्क खोप प्रदान गरिदै छ । गिरीले पहिलो प्राथमिकतामा ६५ बर्ष भन्दा माथीका नागरिक भए पनि खोपको उपलब्धताको आधारमा ५५ बर्ष माथीका नागरिक गरि १ लाख १० हजार ८ सय १५ जनालाई खोप दिने लक्ष्य रहेको बताए ।

अहिलेको खोप सम्बन्धित स्थानिय तहमै लगाउन सकिने र यसको सम्पूर्ण तयारी पुरा भएको कार्यालयले जानकारी दिएको छ । जिल्ला भरि गरे ८३ वटा खोप केन्द्रबाट खोप लगाउने तयारी गरिएको स्वास्थ्य कार्यालय प्रमुख गिरीले जानकारी दिए । यसको लागी २ सय ५८ जना स्वास्थ्यकर्मि र २ सय ४६ जना खोप कार्यक्रमा संलग्न स्वयम सेवकहरु खटाईएको छ । यस अतिरिक्त स्थानिय तहमा खोप पश्चात हुन सक्ने आवाञ्छित घटना ब्यवस्थापनको लागी १६ स्थानिय तहमै चिकित्सक सहितको खोप पश्चात हुने आवाञ्छित घटना टिम एवम रेफरल टिमको ब्यवस्था गरिएको छ ।

पहिलो चरणमा खोप लिएका कसैलाई पनि कुनै प्रकारको समस्या नरहेको कारण ढुक्क भएर कोरोना बिरुद्धको खोप लिन जिल्ला खोप समन्वय तथा अनुगमन समितिले आग्रह गरेको छ । पहिलो चरणमा स्थानिय तहका जनप्रतिनिधिहरु धेरै कमले मात्र खोप लिएका छन् । जनप्रतिनिधिहरु जनताका आदर्श पात्र रहेका कारण उनिहरुले यस बारे सकारात्मक प्रचार प्रसार गर्न आवश्यक रहेको समितिको आग्रह थियो । यस चरणमा पहिलो चरणमा पहिलो प्राथमिकता र दोश्रो प्राथमिकतामा परेका कोभिड १९ बिरुद्धको पहिलो मात्रा प्राप्त गरेकालाई पाि खोप दिने बताईएको छ ।

यस्तै १० देखी १२ हप्ताको फरक पारी २०७८ बैशाख ७ देखी १५ सम्ममा १४ हजार २ सय ९७ जनालाई दोश्रो मात्रा दिईने कार्यालयले जनाएको छ । यस अभियानमा पहिलो पहिलो मात्रामा खोप लिएकाहरुले जेठ ९ गते देखी खोप प्राप्त गर्नेछन् । जिल्लामा अहिले सम्म पहिलो प्राथमिकताको खोप कार्यक्रममा ६ हजार ७ सय ९१ र दोश्रो प्राथमिकताको खोप कार्यक्रममा ७ हजार ५ सय ६ जना गरि १४ हजार २ सय ९७ जनाले खोप लिई सकेको स्वास्थ्य कार्यालयले जानकारी दिएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एभरेष्ट बैंक र सिद्धार्थनगर सिटी अस्पताल बीच सम्झौता रास्वपाको २ दिने अल्टिमेटम, गृहमन्त्री नपाए सरकारबाट बाहिरिने आगजनी मुद्दामा पक्राउ परेका अरुणकुमारलाई रिहा गर्न २४ घण्टे अल्टिमेटम रवि लामिछाने बारे! मिलीजुलीले तिनाउमा दियो सहकारी शिक्षा नेपाल प्रहरीमा ९५ जना एसपीको सरुवा रास्वपाले समर्थन फिर्ता लिँदैन, सत्ता समीकरण यथावत रहन्छ : प्रधानमन्त्री चाइनिज पेस्तोल र ६ राउण्ड गोलीसहित दुई जना पक्राउ एक बालिका र युवतीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा दुईजना पक्राउ रविलाई फेरि गृहमन्त्री बनाउनुपर्ने माग गर्दै जुम्लामा एक जनाले गरे आत्मदाह प्रयास सेयर बजार २२.१२ अंकले घट्याे बालविवाह राेक्न मर्चवारीमा बिमा कार्यक्रम सांसद अरुणकुमार चौधरी पक्राउ कालिन्चोक दर्शनको आईपीओ बाँडफाँट रारा आउने पर्यटक चालिस प्रतिशतले घटे रास्वपाको केन्द्रीय समिति र संसदीय दलको संयुक्त बैठक आह्वान एकीकृत समाजवादीको बैठकमा घनश्याम भुसाल तिलोत्तमाको भूपु सैनिक आधारभुत विद्यालयमा चित्रकला प्रतियोगिता मेरो मौनता आजसम्मका लागि मात्रै हो, म अभिमन्यु होइन : रवि लामिछाने बलिउडको फ्लप कमब्याक