२० मंसिर २०७९, मंगलवार

Dec 6, 2022

बुटवल । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्द विप्लवले जनतालाई एक पटक नयाँ फैसला गर्ने वातावरण बनाउन जरुरी रहेको बताए छन् । अहिले जनताले सोच्न र आत्मनिर्णय गर्ने अधिकार पाउने वातावरण नभएको बताउँदै उनले त्यसका लागि वातावरण बनाउन जोड दिए ।

नेपाल सरकार र विप्लव नेतृत्वको ३ बुँदे सहमतीपत्रमा हस्ताक्षर कार्यक्रममा बोल्दै उनले विदेशी शक्तिहरुका बीच आफू नझुक्ने बताए । नेपालीले जनताले आफैलाई सुरक्षित ठानेर निर्णय गर्ने अवस्था सिर्जना गर्नु पर्नेमा जोड दिँदै उनले सो कुरा बताएका हुन् । नेपाली आन्दोलन र नेतृत्व घुम्दै फिर्दै जुम्जाटार भनेजस्तै फेरी पनि पुरानै स्थितीमा पुग्ने प्रचलन रहेको बताउँदै उनले परिवर्तको आवश्यकता औल्याएका हुन् ।

नेपालको संविधान निर्माण प्रक्रिया, निर्वाचन लगायतका विषयमा आफूहरुले फरक मत राखेर विद्रो गरेको कुरा बताउँदै उनले कम्युनिष्ट आन्दोलनलाई सफलतातर्फ लैजान जोड दिए । विश्वमा कम्युनिष्टहरुले सफलता प्राप्तगरेपछि मात्रै समृद्धि र शान्ति कायम हुने उनले बताए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दिक्क मानेर कार्यालयमा बस्ने भन्दै मालिकले निकालिदिए, अदालतले पुनर्वहाली गरिदियो लागुऔषधसहित ५ जना पक्राउ मेलम्ची खानेपानी आयोजनालाई लिएर प्रकाशमानले प्रधानमन्त्री देउवालाई बुझाए ध्यानाकर्षण पत्र जनप्रतिनिधि आएको आठ महिनासम्म लालपुर्जा वितरण नभएपछि बर्दिवासवासी चिन्तित मोटरसाइकलको ठक्करबाट ८ वर्षीय बालिका घाइते प्रि-ओपन सेसनमा नेप्से सूचक २.३१ अंकले वृद्धि भाइलाई पत्नी जुटाउन यी दिदीले १२ वर्षदेखि गर्दैछिन् पैसाको जोहो अनुमतिविनाका अस्पताल छ्यापछ्याप्ती, नियमक निकाय मूकदर्शक सुपरमादीको आईपीओ खुल्यो, पुस ५ सम्म भर्न पाइने रोनाल्डो किन्‍न साउदी क्लब तयार सिम्रिकसँग हेलिकोप्टर किनेको हेली एभरेष्टले माग्यो ६ जना पाइलट अर्घाखाँचीको एउटै गाउँमा फल्यो पाँच करोडको सुन्तला पहिरोले बस पुर्दा कम्तीमा ३३ जनाको मृत्यु नेपाली अर्थतन्त्रको उल्टो यात्रा गृहमन्त्रीको चेतावनीलाई टेरेनन् मुख्यमन्त्रीले, बुटवलबाट रातारात मन्त्रालय दाङ देशभर चिसो बढ्यो, तराईमा साझ विहान हुस्सु वायु प्रदूषणः चीनमा हरेक वर्ष ६४ हजार शिशुको गर्भमै मृत्यु महाकालीको समस्या समाधानका लागि नेपालले आज कूटनीतिक नोट पठाउँदै नयाँ सांसद पनि भाडाकै भवनमा किन पार्टी फेरिरहन्छन् दीपक मनाङे ?