१७ असार २०७९, शुक्रबार

Jul 1, 2022

बुटवल । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्द विप्लवले जनतालाई एक पटक नयाँ फैसला गर्ने वातावरण बनाउन जरुरी रहेको बताए छन् । अहिले जनताले सोच्न र आत्मनिर्णय गर्ने अधिकार पाउने वातावरण नभएको बताउँदै उनले त्यसका लागि वातावरण बनाउन जोड दिए ।

नेपाल सरकार र विप्लव नेतृत्वको ३ बुँदे सहमतीपत्रमा हस्ताक्षर कार्यक्रममा बोल्दै उनले विदेशी शक्तिहरुका बीच आफू नझुक्ने बताए । नेपालीले जनताले आफैलाई सुरक्षित ठानेर निर्णय गर्ने अवस्था सिर्जना गर्नु पर्नेमा जोड दिँदै उनले सो कुरा बताएका हुन् । नेपाली आन्दोलन र नेतृत्व घुम्दै फिर्दै जुम्जाटार भनेजस्तै फेरी पनि पुरानै स्थितीमा पुग्ने प्रचलन रहेको बताउँदै उनले परिवर्तको आवश्यकता औल्याएका हुन् ।

नेपालको संविधान निर्माण प्रक्रिया, निर्वाचन लगायतका विषयमा आफूहरुले फरक मत राखेर विद्रो गरेको कुरा बताउँदै उनले कम्युनिष्ट आन्दोलनलाई सफलतातर्फ लैजान जोड दिए । विश्वमा कम्युनिष्टहरुले सफलता प्राप्तगरेपछि मात्रै समृद्धि र शान्ति कायम हुने उनले बताए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सप्तकोसी नदी कटानले दर्जनौं बस्तीका चार हजार घरपरिवार उच्च जोखिममा अखिल र नेविसंघ स्ववियू निर्वाचनबाट भागेः पञ्चा सिंह ३ वर्षमा ५२ सुत्केरीको एयर लिफ्टिङमार्फत उद्धार, आगामी वर्ष ४५ लाख विनियोजन लुम्बिनी सरकारलाई अर्को चुनौती, अस्पताल विकास समितिलाई पुनर्वहाली गर्न सर्वोच्चको आदेश घुस रकमसहित अदालका कर्मचारी अख्तियारको फन्दामा लुम्बिनी प्रदेशमा २७८ मृगौला रोगी तथा १४७३ दमका विरामीलाई उपचारमा आर्थिक सहयाेग काँग्रेसमा संस्थापन इतरको बैठक आज पनि बस्ने यस्तो छ ३ दिनसम्ममको मौसमी आंकलन बनेपामा अस्पतालका कर्मचारी बोकेको बस दुर्घटना : एकको मृत्यु, ४३ जना घाइते विश्वका ११० देशमा पुनः कोरोनाको सङ्क्रमण वृद्धि लुम्बिनीको दाङमा सवारी दुर्घटना : दुई जनाको मृत्यु, दुई घाइते जुम्लामा जिल्ला स्तरीय कृषि मेला : चिनोदेखि भाँगोसम्म प्रदर्शनी अस्पतालका कर्मचारी बोकेको बस दुर्घटना : एकको मृत्यु, ४३ जना घाइते दाङमा सिकलसेलको स्क्रिनीङ परिक्षण गाई-गोरु बाँध्ने गोठमै नवजात शिशुसहित सुत्केरीको बास ५ वर्षीया बालिका बलात्कृत, १६ वर्षीय किशोर पक्राउ धान दिवसमा रोपाइँसँगै विविध सांस्कृतिक कार्यक्रम लुम्बिनीका ६ जिल्लामा सिकलसेल एनिमियाका बिरामी, परीक्षणमै समस्या इस्माले दुना–टपरी उद्योग सञ्चालन गर्ने शेखर कोइरालाको भेलामा को को सहभागी ? (फोटोफिचर)