१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

भैरहवा । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा) का वरिष्ठ नेता दिपक बोहराले जिल्लाका बिभिन्न निर्वाचन क्षेत्रका पार्टीको कार्यक्रमलाई तिव्रता दिएका छन् । केही समय यता जिल्लामै रहेका बोहराले जिल्लाको सबै क्षेत्रमा पुगेर आमसभा गर्ने मात्र हैन उल्लेख्य रुपमा पार्टी बिस्तार पनि गरि रहेका छन् । उनले चालेको अभियानमा अन्य पार्टी परित्याग गरि राप्रपामा प्रवेश गर्नेका लर्को देखेर पनि राप्रपाको सक्रियता देखिन्छ ।

Advertisement

जिल्लाको पूर्वि क्षेत्र रोहिणी गाउँपालिकामा आक्रमक रुपमा पार्टी विस्तार संगै पार्टी प्रवेश गराएको राप्रपाले अहिले मर्चवारमा पनि सक्रियता बढाएको छ । शनिबार मर्चवारको परसहवामा राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी क्षेत्रिय भेला सम्पन्न गरेको छ । क्षेत्रिय भेलालाई राप्रपाका वरिष्ठ नेता दिपक बोहरा, पूर्व गृहमन्त्री निरन्जन थापाल केन्द्रिय सदस्य ताहिर अली लगायतले सम्बोधन गरेका छन् ।

भेलालाई सम्बोधन गर्दै पूर्व स्वास्थ्य मन्त्री समेत रहेका बोहराले मुलुकमा धर्म निरपेक्षतालाई लादेर संस्कृति मेटिदै गएको बताएका छन् । उनले पैसाको लालचमा धर्म परिवर्तन भइरहेको बताए । बोहराले अहिलेको कानूनमा धर्म परिवर्तन गराउनु बर्जित र दण्डनीय भए पनि त्यस्तो कार्यमा लाग्नेलाई कारवाही नभएको बताए । ‘कति मस्जिद टुट्यो, कति मन्दिर टुटे, कति गुम्बा टुटे, तर आजसम्म एकजनालाई पनि कारवाही भएन, ’उनले भने ।

हिन्दु मुस्लिम मिलेर बस्दै आएको र दुई समुदायबीच कुनै द्वन्द्व नभए पनि आजको अवस्थामा द्वन्द्व सिर्जना गर्ने प्रयास गरिएको उनले बताए । हिन्दु राष्ट्र कायम हुनुपर्ने उनले बताए ।मर्चवारप्रति आफ्नो लगाव रहेको र मर्चवारमा केही समस्या पर्दा सहयोग गर्न तयार रहेको उनले बताए । ‘राजनीति आफ्नो ठाउँमा छ, विकास निर्माण कार्यमा यहाँ उभिन्छु, मर्चवारको विकासमा मेरो योगदान रहनेछ, बोहराले भने । मर्चवारमा शिक्षा, सडक, सिंचाईको समस्या रहेको उनले बताए । शिक्षालाई विशेष जोड दिनुपर्ने बोहराको भनाइ छ ।

भेलालाई सम्बोधन गर्दै राप्रपाका केन्द्रीय कार्यसम्पादन समिति सदस्य निरञ्जन थापाले हिन्दु राष्ट्र कायम गराएरै छाड्ने बताए । उनले राजा हटाएर हिन्दु राष्ट्र खारेज गरिएको र १७ हजार नागरिकको ज्यान जानु दुःखद भएको बताए । ‘मर्चवारवासीले भारी मतले मलाई र दिपक बोहरालाई जिताउनुभयो, मर्चवारमा सिंचाइको ठूलो समस्या थियो, त्यसको समाधानको लागि काम ग¥यौं, मर्चवारवासीले हामीलाई सदैव याद गर्नेछ, उनले भने ।

राप्रपा रुपन्देही क्षेत्र नम्बर ४ का कार्यवाहक अध्यक्ष सद्दाम हुसैन शाहको अध्यक्षता, पार्टीका रुपन्देही जिल्ला उपाध्यक्ष अजय कुमार गुप्ताको स्वागत तथा युवा नेताद्वय शंकर खत्री र प्रेम नारायण चौधरीको सञ्चालनमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो । कार्यक्रममा तत्कालिन राष्ट्रिय जनता पार्टी, नेपाल (राजपा)का केन्द्रीय सदस्य अहमद्दीन खानसहित ६ सय जना राप्रपामा प्रवेश गरेको पार्टीले जनाएको छ । उनीहरुलाई पार्टीका वरिष्ठ नेता दिपक बोहरा, केन्द्रीय कार्यसम्पादन समिति सदस्य निरञ्जन थापा, ताहिर अलि लगायतले पार्टीमा प्रवेश गराएका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड