१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

बुटवल । लुम्बिनी फोटोग्राफर संघ,बुटवल रुपन्देहीको १० औं वार्षिकोत्सव एवम् पाँचौ अधिवेशनपछि निर्वाचित कार्यसमितिले आर्थिक वर्ष २०७७/२०७८ का लागि कार्ययोजना निर्माण तथा अर्घाखाँचीसम्मको अवलोकन भ्रमण शनिवार सम्पन्न गरेको छ । संघको कार्यसमितिमा रहेका सबै सदस्यहरुको सार्थक सहभागितामा उक्त कार्ययोजना निर्माण गरिएको हो । सहभागीहरुका बीच शुक्रवार र शनिवार गरी दुई दिनसम्म घनिभूत अन्तक्र्रियात्मक छलफल गरी सो कार्ययोजना तयार पारिएको हो । संघका प्रेस सल्लाहकार दलबहादुर गुरुङले चारवटा शीर्षकमा रहेर कार्ययोजना बनाउन सहजीकरण गरेका थिए ।

Advertisement


संघको विकास,उन्नति र प्रगतिका साथै सबैका बीच परिचित गराउनका निम्ति संस्थागत विकास कार्यक्रम,संस्थालाई दिगो रुपमा सञ्चालन र आर्थिक उपार्जन गराउने खालका कार्यक्रम,संस्थाले सञ्चालन गर्ने स्वयमसेवी एवम् सामाजिक कार्यक्रम र संस्थामा क्रियाशील सञ्चालक समितिका लागि वृत्ति विकासका कार्यक्रमहरु आवश्यक रहने विषयमा प्रेस सल्लाहकार गुरुङले सहजीकरण गरेका थिए ।
चार वटा समूहका टोली नेताहरु रामप्रसाद भण्डारी,गोमा ज्ञवाली,गीता पंगेनी र रबिलाल पौडेलले आफ्ना समूहले छलफल गरी तयार पारेका योजना तथा कार्यक्रमहरु प्रस्तुती गरेका थिए । उक्त चारवटा समूहबाट आएका २० वटा योजनालाई प्राथमिकता,आवश्यकता,ुसाधन स्रोतको व्यवस्थापनको आधारमा काँटछाँट गरी १२ वटा योजनालाईमात्र कार्ययोजनामा परिणत गरिएको संघका महासचिव माधव पन्थले बताए ।
उक्त १२ वटा योजनालाई सञ्चालन गर्नका निम्ति गोमा ज्ञवाली,कमल अर्याल,शोभाखर पन्थ,कमला घर्तिमगर,त्रिभुवन पाण्डेय,रेशम भण्डारी,ज्योतिलाल भट्टराई,कर्णबहादुर तिवारी,रविलाल पौडेल,मनोज क्षेत्री,काशिराम पोखरेल र त्रिभुवन पाण्डेय एवम् कमला घर्तिमगरलाई संयोजकका रुपमा स्वस्फूर्त रुपमा जिम्मेवारी तोकिएको संस्थाका अध्यक्ष मनीष पन्थले बताए ।

संस्था स्थापना भएको १४ वर्ष भएता पनि यति व्यवस्थित रुपमा कार्ययोजना तयार भएको पहिलो भएको अनुभव सुनाउँदै निवर्तमान अध्यक्ष महेन्द्रप्रसाद उपाध्यायले संस्थालाई चुस्तदुरुस्त र गतिशील बनाउनका निम्ति वार्षिक कार्ययोजना आवश्यक हुने बताए । आफूले आफ्नो कार्यकालमा उदाहरणीय कार्यक्रमहरु सम्पन्न गरेता पनि योजनावद्ध रुपमा कार्ययोजना तयार गरी अघि बढन् नसक्दा सोचे जति कार्यक्रम सम्पन्न गर्न कठिन भएको बताए ।

संघका सल्लाहकार माधव पन्थले कार्ययोजनालाई कार्यान्वयन गर्नका लागि सबैको ऐक्यवद्धता आवश्यक रहेको बताउँदै वर्तमान कार्यसमितिको उत्साहजनक उपस्थिति र व्यवस्थित कार्ययोजना निर्माणको समेत प्रशंसा गरे । उक्त कार्यक्रममा वरिष्ठ उपाध्यक्ष दिनेश अर्यालले कार्ययोजनालाई कार्यान्वयन गर्नुपर्ने चुनौती आफूहरुसँग रहेको बताउँदै चुनौतीलाई सामना गरी अघि बढ्न आफ्नो कार्यसमिति सक्षम रहेको बताए ।

संस्थाका अध्यक्ष मनीष पन्थले कार्यसमितिले निर्माण गरेको कार्ययोजना कागजी योजना नभई कार्यान्वयनका निम्ति बनाइएको ठोस योजना रहेको र त्यसका लागि कार्यसमिति निरन्तर सक्रिय रुपमा लाग्ने बताए । संस्थाले सफलता हासिल गर्ने बताउँदै बनाईको कार्ययोजनालाई तोकिएको समयमा सम्पन्न गर्ने प्रतिवद्धता जनाएका छन् ।

कार्यक्रममा संस्थाका प्रथम उपाध्यक्ष रामप्रसाद भण्डारी,कोषाध्यक्ष रामचन्द्र बेलबासे लगायतले कार्ययोजनाले आफ्नो संस्थालाई दिशानिर्देश गर्ने विचार प्रकट गरेका थिए । महासचिव माधव पन्थको सञ्चालन र अध्यक्ष मनीष पन्थको अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रम भएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड