२१ माघ २०७९, शनिबार

Feb 4, 2023

बुटवल । पाल्पाको तिनाउ गाउँपालिकामा ३९ औं मगर एकता दिवस विविध साँस्कृतिक कार्यक्रमसहित मनाइएको छ । आदिवासी जनजाति समन्वय समिति तिनाउको आयोजनामा तिनाउ-५ सत्यवतीमा आयोजित कार्यक्रममा तिनाउका सबै वडाबाट मगर सँस्कृति झल्कने मारुनी, सालैजो लगायतका नाचहरु प्रस्तुत पएका थिए ।

Advertisement

मगर समुदायको प्रचलीत परिका बटुक र सेलरोटी बेच्दै महिला ।

तिनाउको ऐतिहासिक तथा धार्मिकस्थल सत्यवतीमा आयोजित कार्यक्रममा बोल्दै गाउँपालिका उपाध्यक्ष दमयन्ती थापाले मगर समुदायको विकास र उत्थानका लागि शैक्षिक स्तरमा वृद्धि गर्दै सामाजिक सचेतनालाई जोड दिइन् । अधिकांश मगर बस्ती रहेको तिनाउमा उनीहरुको व्यक्तिगत तथा सामाजिक विकासमा गाउँपालिकाले विभिन्न सचेतनामुलक कार्यक्रम, कृषि कार्यक्रम, तथा शैक्षिक गतिविहरु सञ्चालन गर्ने गरेको बताइन् ।

मगर एकता दिवसमा आयोजित साँस्कृतिक कार्यक्रम नियाल्दै मगर परम्पराको पोसाकमा बालीका

यसैगरी गाउँपालिका प्रवक्ता तथा वडा नम्बर २ अध्यक्ष राजेश श्रेष्ठले मगर समुदायको विकासका लागि आपसी एकतालाई जोड दिए । यसैगरी वडा नम्बर १ अध्यक्ष रोमबहादुर लम्तरीले मगर समुदायको विकासका लागि पुराना सँस्कृतिहरुको संरक्षणका साथै परम्पराका रुपमा मानिदै आएका गलत आचरणहरुलाई सुधार गर्नुपर्नेमा जोड दिए ।

कार्यक्रममा वडा नम्बर ३ का अध्यक्ष प्रेम पाण्डे, वडा नम्बर ५ का अध्यक्ष दलबहादुर दर्लामी, आदिवासी जनजाति गाउँ समन्वय समितिका अध्यक्ष रेवन्त छहरी लगायतले बोलेका थिए ।

मगर दिवस कार्यक्रममा परम्परागत पोसाकमा सजिएर रोटीपकाउँदै महिला

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

संघीयताको मर्म अनुसार काम गर्छु: मुख्यमन्त्री गिरी गुल्मी जिल्ला समाज युकेद्वारा अपाङ्ग असहायहरुलाई सहयोग बुटवलमा उपमहानगरहरुको राष्ट्रिय सम्मेलनको तयारी पुरा अर्थमन्त्री पौडेललाई नगर प्रमुख यादवको ध्यानाकर्षण, रामग्राम स्तुपको गुरुयोजना कार्यान्वयनमा ल्याउने प्रतिवद्धता सामुदायिक विद्यालयमा विद्यार्थी उपस्थिती बढाउन प्रति विद्यार्थी दैनिक दश रुपैयाँ रास्वपालाई गृह मन्त्रालय दिने नदिने वारेमा माओवादीले निर्णय लिदैँ गठबन्धनमा समस्या पछि बिपक्षी दल बोल्न थाले, माधव नेपालले प्रचण्ड सरकारको भविश्यमा प्रश्न उठाए राष्ट्रिय सहमतिबाट मात्र चुनौतीपूर्ण अवस्थालाई अवसरमा बदल्न सकिन्छः प्रधानमन्त्री बिपक्षी दलवाट राष्ट्रियसभा उपाध्यक्ष उम्मेदवार टुंगो लागेन, बैठक भोली पनि बस्ने जनताले महसुस गर्नेगरी स्वास्थ्य क्षेत्रमा सुधार हुनेछः स्वास्थ्य मन्त्री पाल्पामा सडक दुर्घटनामा परी आमा छोराको मृत्यु राष्ट्रियसभा उपाध्यक्ष चयनः बिपक्षी दलको बैठकवाट माधव नेपाल निस्किए प्रधानमन्त्री र एमाले अध्यक्ष ओलीबिच भेटवार्ता, उच्चस्तरीय संयन्त्रको बैठक अझै अनिर्णित लहिया, आइसीपी निर्माणको काम छिटो अगाडि बढाउने अर्थमन्त्री पौडेलको भनाई किसानले तरकारी फालेको घटनाप्रति प्रधानमन्त्रीको ध्यानाकर्षण एक दिन एउटा प्रकाशसँग अर्को दिन अर्को प्रकाशसँग विवाह भएपछि… वडाले जग्गा लिजमा लिएर किसानलाई दिने लुम्बिनी प्रदेश सभाको छैठौं स्थापना दिवस आज मनाइँदै रुपन्देहीमा पूर्वाधार निर्माणसँगै दुर्घटना पनि बढ्यो, तिलोत्तमा सडकमा बढी दुर्घटना पटक-पटक स्थगित दुँदै आएको माओवादी स्थायी समिति बैठक अपरान्ह १ बजे बस्दै