४ जेष्ठ २०७९, बुधबार

May 18, 2022

बुटवल । नेपाल कम्युनष्टि पार्टी (नेकपा) ले केन्द्रिय कमिटिका बैठक आह्वान गर्ने भएको छ । आज बसेको स्थायी कमिटीको बैठकले गरेका निर्णयहरु सार्वजनिक गर्दै प्रवक्ता तथा परराष्ट्र मन्त्री प्रदिप ज्ञवालीले पार्टीको केन्द्रिय कमिटि बैठक आह्वान गर्नुका साथै निर्धारित समयमै संसदीय दलको बैठक बोलाउने जानकारी गराए ।

गत पौष ५ गते प्रधानमन्त्री केशी शर्मा ओलीले संसद विघटन गर्ने निर्णयलाई सर्वोच्चले बदर गरेपछि बसेको स्थायी कमिटि बैठकले देशभर भएका शक्ति प्रदर्शनका कार्यक्रमहरुलाई समेत परिमार्जित गरेर लैजाने निर्णय गरेको छ । यसैगरी सर्वोच्चले १३ दिनभित्र संसद बैठक बोलाउन गरेको आह्वान अनुसारनै निर्धारित समयभित्र संसद अधिवेशन सुरु हुने मन्त्री ज्ञवालीले जानकारी दिए ।

फरक प्रसङ्गमा मन्त्री ज्ञवालीले मुलुकलाई अन्यौलतामा लैजानेगरी प्रधानमन्त्रीको राजीनामा नआउँने स्पष्ट पारेका छन् । नेकपा (दाहाल-नेपाल) समुहले सर्वोच्चको निर्णयलाई स्वागत गर्दै विजयी जुलुससहित प्रधानमन्त्रीको राजीनामा मागहरु उठिरहेका बेला यस्तो प्रतिक्रिया आएको हो । बैठकपछि निर्णय सार्वजनिक गर्ने क्रममा सञ्चरकर्मीहरुसँग संक्षिप्त प्रतिक्रिया दिँदै ज्ञवालीले भने ‘प्रधानमन्त्रीले मुलुकलाई अन्यौलतामा राखेर राजीनामा दिनुहुन्न । राजीनामाको विषयमा त्यस्तो खास निर्णय भइसकेको छैन ।’ राजीनामा बारे पार्टी भित्रको छलफल तथा अन्य दलहरुसँगको छलफलपछि निर्णय गर्न सकिने उनले प्रतिक्रिया दिए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

२७,४३८ मतगणना हुँदा भरतपुरमा रेनु १७१२ मतको अग्रता प्रदूषणका कारण ९० लाख मानिसको मृत्यु ४४४ स्थानीय तहको छिनोफानो हुँदा कुन दलले कति ठाउँमा जिते ? तुलसीपुर उपमहानगरः एमाले २४ मतले अगाडि ढिलै भए पनि एमालेले विवेकले काम गर्योः नारायणकाजी श्रेष्ठ बुटवलमा बाबुराम भन्दा खेलराज ५ हजार १३ मतले अगाडि सितगंगा ५ को वडाध्यक्षमा कांग्रेसका बेल्बासे निर्वाचित २२ घण्टादेखि रोकिएको पाँचपोखरीकाे मतगणना अझै सुरु हुन सकेन बुटवलका १९ वडामध्य १२ वडाको मतपरिणाम सार्वजनिक, कुन वडा कस्ले जिते? यस्ताे छ डडेल्धुराका सातवटै स्थानीय तहको अन्तिम मत परिणाम ४१० स्थानीय तहको नतिजा सार्वजनिक, कुन पार्टीको कति स्थानमा अग्रता ? देवदहमा गठबन्धनलाई पछि पार्दै एमाले : मेयर, उपमेयर दुबैमा अग्रता नवलपरासीको सरावल अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा एमाले विजयी बुटवलमा पाण्डेको साढे ४ हजार मतले अग्रता, उप-प्रमुखमा सावित्रा अघि शुद्धोधनमा गठबन्धन दल कांग्रेसबाट बस्याल विजयी, उप प्रमुखमा एमालेकी ज्ञवाली भरतपुरमा गठबन्धनकी रेनु दाहालको अग्रता, मतान्तर फराकिलो बनाउँदै चुनावलगत्तै सार्वजनिक यातायातको भाडापनि बढ्याे, आजदेखि नयाँ दर लागू काठमाण्डौंमा बालेनको अग्रता कायमै, स्थापितभन्दा करिब दोब्बरले अघि गैंडाकोट नगरपालिकाको मेयर र उपमेयरमा कांग्रेस उम्मेदवार निर्वाचित बालेन र सुनिता हजारौं मतले अगाडि