July 26, 2021, Monday
११ श्रावण २०७८, सोमबार

गुल्मीमा होटल रेष्टुरेन्टको स्तरीकरण गरिने

1.1K

गुल्मी । गुल्मीमा होटल रेष्टुरेन्टको स्तरीकरण तथा लोगो वितरण गरिने भएको छ । खाद्य स्वच्छताको आधारमा होटल, रेष्टुरेन्टको स्तरीकरण तथा लोगो वितरण गर्न तम्घासका होटल व्यवसायीहरुसँग कार्यक्रम गरिएको छ । अब स्वच्छताको आधारमा तम्घासमा रहेका होटल, रेष्टुरेन्टको स्तरीकरण तथा लोगो वितरण गरिने भएको छ ।

खाद्य प्रविधि तथा गुण नियन्त्रण डिभिजन कार्यालय पाल्पाले सदरमुकाम तम्घासमा रहेका होटल, रेष्टुरेन्टको स्तरीकरण तथा लोगो वितरण गर्न कार्यक्रम गरेको हो । होटल व्यवसायीहरुलाई खाद्य स्वच्छताका सम्बन्धी जनकारी गराउदै गुणस्तरीय सेवाको आधारमा लोगो बिरतण गर्न लागेको छ । खाद्य स्वच्छताको आधारमा होटल, रेष्टुरेन्टको स्तरीकरण तथा लोगो वितरण गर्न लागिएको खाद्य प्रविधि तथा गुण नियन्त्रण कार्यालय भैरहवाका अधिकृत विमलकुमार दाहालले बताए । तम्घास बजार रहेका होटलहरुमा अनुगमन पश्चात खाद्य स्वच्छताको आधारमा होटल, रेष्टुरेन्टको स्तरीकरण गरेर लोगो वितरण गरिने दाहालले बताए ।

जिल्लामा सञ्चालित होटल व्यवसायहरुले प्रदान गर्ने सेवा–सुविधाहरु सन्तोषजनक रहेको गुल्मी जिल्लाका सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी नारायणप्रसाद भण्डारीले उल्लेख गरे । आगामी दिनमा गरिने बजार अनुगमनलाई अझ उद्देश्यमूलक बनाउने भण्डारीले बताए । लोगो वितरण सम्बन्धि सुचाङ्कहरुका बिषयमा जानकारी लिन पाउदा होटल व्यवसायीहरुले खुसी व्यक्त गरेका छन् । अब आफनो व्यवसायमा पनि खाद्य स्वच्छताका सम्बन्धी ध्यान दिने सहभागीको जोड थियो । उपभोक्ताको स्वास्थ्य र सुविधा कायम गर्ने, होटल तथा रेष्टुरेन्टहरुमा स्वच्छ प्रतिस्पर्धा कायम गराउने, होटलहरुले सेवाको गुणस्तर अभिबृद्धि गराउने उद्देश्यले होटलहरुको स्तरीकरण गर्न लागिएको हो ।

पछिल्लो अपडेट