१६ असार २०७९, बिहीबार

Jun 30, 2022

बुटवल । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले शनिबार बुटवलमा भाषण गर्दैगर्दा बलात्कारीलाई फाँसीको माग गर्दै नारा लाग्यो । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) ओली समूहले बुटवलमा आयोजना गरेको विशाल जनसभामा सहभागीहरुले ‘बलात्कारीलाई फाँसी दे’, ‘हत्यारालाई कारबाही गर’ भन्दै नारा लगाएका हुन् ।

बुटवलको सिद्धेश्वर मैदानमा आयोजित सभामा प्रधानमन्त्री ओलीका समर्थकहरुले नै बालात्कारीलाई फाँसीको माग गरेका हुन् । प्रधानमन्त्रीले निर्मला पन्त तथा भागीरथ भट्टको हत्या लगायतका दोषीहरुलाई कारबाही गर्ने प्रतिवद्धता जनाउँदै गर्दा उनीहरुले कारबाहीको माग गर्दै नारा लगाएका हुन् । बाक्लो तथा कडा सुरक्षाका बीच आयोजित सभामा प्रधानमन्त्रीका आफ्नै समर्थकहरुले हत्याराको कारबाही माग गर्दै नारा लगाएपछि सुरक्षाकर्मी र स्वयम् सेवकहरुले समर्थकलाई थमथम्याउनु परेको थियो । प्रधानमन्त्री बोल्दैगर्दा रोष्टमको दायाँ तर्फ रहेका समर्थकहरुले नारा लगाउन थालेपछि सुरक्षकर्मी समेत ससंकीत बनेका थिए ।

कार्यक्रममा बोल्दै प्रधानमन्त्री ओलीले भने ‘निर्माला हत्या काण्ड, बलात्कार गरेर हत्या गर्ने कुरा होस् या भागीरथ हत्या काण्ड होस्, यस्ता हत्याकाण्डका अपराधीहरुलाई पानी मुनी गएपनि छोडिने छैन । विश्वका कुनै भागमा भागेर गएपनि छोडिने छैन ।’ उनीहरुलाई कारबाहीको दायरामा ल्याएरै छाड्ने प्रतिवद्धता गर्दै उनले दुई÷चार दिन वा एक वर्ष नै भागे पनि खोजेर कारबाही गरिने बताए । केही समयमै निर्मला हत्याकाण्डका दोषी तथा भागीरथ हत्याकाण्डमा संलग्नहरुलाई ल्याएर अदालतको कठघरामा उभ्याउने दाबी गर्दै उनले अपराधबाट उम्किन नपाउने बताए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

विभिन्न विपद् कोषमा ६ अर्ब ८० करोडभन्दा बढी रकम, कुन प्रदेशमा कति ? केपी ओली र वामदेव गौतमबीच भेटवार्ता पर्खाल भत्किएर पुरिँदा एक महिलाको मृत्यु प्रजातन्त्र होइन गठबन्धनतन्त्र ! सर्वोत्तम लिटोको प्याकेटमा कीरा कसरी लाग्छ हैजा ? यी हुन् लक्षण र रोकथामका उपाय सुनको मूल्य प्रतितोला तीन सय रुपैयाँले घट्यो दक्षिण कोरियामा २०२३ का लागि श्रमिकको तलब ५ प्रतिशतले वृद्धि सयपत्री हाइड्रोपावरको आईपीओ भर्ने समय थप ट्रक र मोटरसाइकल ठोक्किँदा एक जनाको मृत्यु राजस्थानमा धार्मिक तनावः मोदीलाई धम्की, इन्टरनेट सेवा बन्द रुपन्देहीको सैनामैनाका एक युवा मृत अवस्थामा फेला फुटबलर भरत र नवयुग एनएसी प्रतियोगिता खेल्न अमेरिका प्रस्थान डाइभर्सन निर्माणपछि खुल्यो पूर्व–पश्चिम राजमार्ग, कस्ताे छ अन्य सडककाे अवस्था ? मध्यअसारसम्म लुम्बिनीमा ३३ प्रतिशत मात्र रोपाईं आज पनि देशभर वर्षाको सम्भावना श्रीमान १० वर्ष वेपत्ता भए श्रीमतीलाई एकल भत्ता दिने प्रस्ताव रोटरी क्लब भैरहवाद्वारा तिलोत्तमास्थित विद्यापिठका विद्यार्थीलाई कम्प्युटर तथा झोला वितरण एमाले निकट युवा संघको धान राेपाइँमा कुटाकुट बुटवलमा जंगली च्याउ खाँदा ६ जना बिरामी, अवस्था गम्भीर