२३ असार २०७९, बिहीबार

Jul 7, 2022

बुटवल । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका लुम्बिनी प्रदेश इन्चार्ज तथा मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले फागुन १ गते हुने बुटवलको सभा ऐतिहासिक सभा हुने दाबी गरेका छन् । नेपालमा अहिलेसम्म गरिएका भन्दा ठूलो जनसहभागिता हुने उनको दावी छ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सम्बोधन गर्ने उक्त सभामा दुईलाखको जनसहभागिता हुने पोखरेलले जानकारी दिए । जनताले दिएको म्यान्डेट विपरित उठाईएका विवादको परिणाम प्रतिनिधीसभा विघटन हो भन्ने आम नागरिकलाई बुझाउन बुटवलमा आमसभा गर्न लागिएको पोखरेले बताए ।

भेला बारे जानकारी गराउन प्रचार प्रसार समितिले विहिबार बुटवलमा गरेको पत्रकार भेटघाटमा बोल्दै उनले नेकपा अध्यक्ष प्रचण्डले जनयुद्धको मर्म र भावना बिर्सिएको आरोप लगाए । प्रचण्डले माओवादी आन्दोलनको क्रममा हजारौं युवाहरुलाई बचनबद्धता गरेर बलिदानको मोर्चामा पठाएको भएपनि अहिले जनयुद्धका मान्यता र आदर्शमा विचलन आएको बताए । २०५२ साल फागुन एक गते माओवादीका तर्फबाट जनयुद्धको थालनी भएकोले त्यो दिन नेपालको राजनितिमा विशिष्ट भएको उल्लेख गर्दै पोखरेलले सोहि दिन बुटवलमा पुर्व जनमुक्ति सेनाको भेला समेत आयोजना गरिएको बताए ।

निर्वाचनबाट प्राप्त जनमतलाई संविधानको नाममा खोस्ने प्रयास गरिएको भन्दै उनले प्रधानमन्त्री ओलीले नयाँ जनमतका लागि फेरि जनतामै जाने निर्णय गरेको स्पष्ट पारे । पोखरेलले विवादको समाधान नेताहरुले मात्रै गर्न पाउनुपर्छ भन्ने मान्यता लोकतान्त्रिक मान्यता नभएको उल्लेख गर्दै विवादको समाधान जनताले पनि गर्न पाउनुपर्छ भन्ने मान्यता अनुरुप निर्वाचनमा जाने निर्णय गरिएको बताए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

माओवादी पोलिटव्युरो १२५ सदस्यीय, प्रचण्डको परिवारबाट चार जना (नामसहित) नेप्से १६ अंकले घट्यो माओवादी केन्द्रको माग- एसपीपीमा सहभागी नहुने पत्र अविलम्ब अमेरिकालाई पठाइयोस् कारागारमा क्षमताभन्दा तीन गुना बढी कैदीबन्दी, सुत्न र शौचालय जान समस्या प्रचण्डको प्रतिवेदन केन्द्रीय समितिबाट सर्वसम्मतिले पारित स्कुल बस दुर्घटना हुँदा ८ जना घाइते बुढीगंगाको मतदान केन्द्रमा तनाव, प्रहरीद्वारा हवाइ फायर तिनाउ करिडोरमा काम गर्ने एक मजदुर बुटवलको देविनगरमा मृत फेला आधारभुत विद्यालय : कोठा एक, कक्षा चार रुपन्देहीमा अवैध रूपमा ल्याउँदै गरेको सुनसहित भारतीय पक्राउ १५ वर्षीया किशोरी बलात्कृत पदाधिकारी आजै टुंगिन्छः वर्षमान पुन उपाध्यक्षमा नारायणकाजी ‘कन्फर्म’, कुन पदमा कसकाे सम्भावना धेरै ? रुपन्देहीको दानापुर तालमा डुबेर सैनामैनाका पाण्डेको मृत्यु सुनको भाउ एक हजार चार सय रुपैयाँ घट्यो पदाधिकारी टुंगो लगाउन खुमलटारमा माओवादी बैठक सुरु खोपको सर्वसुलभ पहुँचका लागि अन्तर्राष्ट्रिय समुदायलाई नेपालको अनुरोध रुसी इन्धन किन्न श्रीलंकाका राष्ट्रपतिले मागे पुटिनसँग सहयोग हैजाबाट जोगिन व्यक्तिगत सरसफाइमा ध्यान दिन एनआरएनएको आग्रह ट्राफिक नियम उल्लङ्घन गर्ने २४ सय २८ जना सवारी चालक कारवाहीमा