१४ मंसिर २०७९, बुधबार

Nov 30, 2022

बुटवल । नेपाल पत्रकार महासंघका केन्द्रीय अध्यक्ष गाेविन्द आचार्यले काेराेना महामारीमा पत्रकारहरूकाे श्रम शाेषण गर्ने मिडिया हाउस विरूद्व आन्दाेलन गरेपछि सुधार भएकाे बताएका छन् । उनले काेराेनाका बेला सञ्चारगृहले विभिन्न वाहना बनाएर पत्रकारलाई बेतलवी विदामा राखेकाे र पारिश्रमिक नै नदिएकाे गुनासाे आएपछि महासंघकै अगुवाइमा पत्रकार पुर्नवहाली र बक्यौता रकम प्रदान गरेकाे बताए । नेपाल पत्रकार महासंघ रूपन्देहीकाे बार्षिक साधरणसभालाई बुधबार बुटवलमा उद्घघाटन गर्दै अध्यक्ष आचार्यले पत्रकार महासंघ श्रमजीवी पत्रकारकाे पक्षमा निरन्तर लाग्ने बताए ।

नेपालका ठूला मिडिया हाउसले काेराेनाका वाहनामा श्रमजिवि पत्रकारलाई पारेकाे समस्या हल भईसकेकाे उनले बताए । उनले जिल्लाका संवाददाताहरूका लिस्ट तयार पारेर पत्रकारकाे हितमा लाग्ने बताए । उनले काेराेनाबाट उत्पन्न समस्या हल गर्नका लमगि अल्पकालिन र दिर्घकादिन रूपमा समाधानकालागि कारलाई सुझाव दिएकाे बताए । अाैद्याेगिक ऐन परिमार्जन गरि सेवामूलक उद्योगकाे मान्यता पाएकाे समेत उनले बताए । उनले अब मिडियाले त्यसबाट लाभ लिनुपर्नेमा जाेड दिए ।

अध्यक्ष आचार्यले नेपाली मिडियालाई पत्रकार कल्याण काेष बनाउनका लागि अदालतमा मुद्वा हालेर सरकारलाई बाध्य बनाएकाे बताए । पत्रकार महासंघ अगुवा नागरिक संगठन भएकाे बताउदै नेतृत्व समेत समावेशि बनाएकाे उनले बताए । “१३ जनमध्ये ८ जना समावेशि पदाधिकारी सुनिश्चित गर्नुपर्नेछ” उनले भने ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

विकासका कामहरुमा राजनीतिक रँग नदिन छत्रकाेट गाउँपालिकाका अध्यक्ष पाण्डेकाे आग्रह गृहमन्त्री खाणकै गृहजिल्ला रुपन्देहीमा कांग्रेस शुन्य, कार्यकर्ता असन्तुष्ट समानुपातिकतर्फ कसको कति मत ? भ्रष्टाचार आराेपमा दाङका तत्कालिन प्रमुख डिभिजनल इन्जिनियर विरुद्ध मुद्दा दायर स्याङ्जा २ र बाजुरामा पुनः मतदान नहुने, गणना सुरु गर्न आयोगको निर्देशन लुम्बिनीका कर्मचारी आन्दोलित : बुटवलबाट रातारात कुम्लो पारेर राजधानी सार्न हुँदैन कर्णाली सरकार गठनका लागि शक्ति केन्द्र धाउँदै नेताहरु अतिक्रमण गरेर बनाइएका संरचना ३५ दिनभित्र हटाऊ : उपत्यका विकास प्राधिकरण पोलियो खोपको तयारीमा रहेकाे प्रहरी ट्रकमा आत्मघाती हमला, ३ जनाको मृत्यु प्रत्यक्षतर्फ महिला निर्वाचित नहुँदा सुदूरपश्चिममा समानुपातिक कोटाबाट संसद छिर्न चाहने पुरुषलाई समस्या १६५ निर्वाचन क्षेत्रमा १६१ को अन्तिम नतिजा सार्वजनिक, हेर्नुहोस कहाँ कसले जिते ? स्याङ्जामा सुन्तला उत्पादन वृद्धि भएपछि किसान उत्साहित अरबाज खान र जर्जियाको ब्रेकअप सोलुखुम्बुका एक हजार परिवार बिजुलीविहीन चीनको आणविक हतियार सन् २०३५ सम्ममा तीन गुणा बढी: अमेरिका भैरहवा आँखा अस्पतालमा अत्याधुनिक मोडुलर शल्यक्रिया कक्ष स्थापना गरिने १ करोड मतगणना हुँदा कुन दलको कति मत ? सुकुमवासी समस्या समाधान गर्न प्रधानमन्त्री कार्यालयले संयोजन गर्नुपर्छ : पूर्वप्रधानमन्त्री भट्टराई एक दर्जन निर्माण कम्पनी कालो सूचिमा पर्दा बुटवलको सडक अलपत्र पार्ने ठेकेदारलाई उन्मुक्ति हार्दिक श्रद्धाञ्जली एन.बी. जी !