२ जेष्ठ २०७९, सोमबार

May 16, 2022

बुटवल । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी नेकपा प्रचण्ड-माधव समुहका नेता युवराज ज्ञवालीले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कम्युनिष्ट पार्टीलाई नै खतम पार्न खोजेको आरोप लगाएका छन् । नेता ज्ञवालीले केशरजंग रायमाझीसँग तुलना गर्दै क्युनिष्ट पार्टी र मुलुकलाई नै क्षति पुर्याउन खोजेको बताए ।

Advertisement

शनिबार बुटवलमा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै ज्ञवालीले भने ‘केपी ओलीले कम्युनिष्टको खोल ओढेर राष्ट्रघाति र प्रतिगमनकारी काम गरेका छन् । प्रतिनिधि सभा विघटन गरेर कम्युनिष्ट पार्टीमाथि ठूलो प्रहार गरेका छन् ।’ प्रधानमन्त्रीको कदमलाई आफूहरुले असफल पार्ने उनको दाबी छ । तत्कालिन समयमा केशरजंगले राजा महेन्द्रको कदमलाई समर्थन मात्र गरेको बताउँदै उनले केपी ओलीले संसाद विघटन गरेर थप प्रतिगमनकारी र जनविश्वासमा घात गरेको उल्लेख गरे ।

लुम्बिनी प्रदेश इन्चार्जसमेत रहेका ज्ञवालीले विहिवार काठमाण्डौमा भएको विरोध सभा सुरुवात मात्र भएको बताए । उनले ओलीको अहंकारको पराजय हुन जरुरी रहेको बताउँदै पार्टी एक नै भएपनि केपी ओलीको नेतृत्वमा अब एकिकृत पार्टी नहुने दाबी गरे ।

आगामी मघ १५ गते बुटवलमा हुने विरोध सभाबारे जानकारी दिन आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा नेकपाका केन्द्रीय सदस्य ठाकुर गैरेले सो दिन राजमार्ग चौराह गोलपार्क, तिनाउपारीबाट जुलुस आएर पुष्पलालपार्कका विरोधसभा हुने जानकारी दिए । विरोधसभामा पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड, माधवकुमार नेपाल लगायतका नेताहरुले सम्बोधन गर्ने बताइएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पहिलो टी-२० मा युगान्डासँग नेपाल १२ रनले पराजित संसदको भोलिबाट ११औँ अधिवेशन सुरु हुने, यस्तो छ कार्यसूची ओलीले राम नेपालमा जन्मेको दाबी गरिरहँदा मोदीले भने– भारतमा भव्य राम मन्दिर बन्दा नेपाली पनि उत्तिकै खुसी छन् २२ वर्षीय राजाबाबुले गाउँपालिका अध्यक्ष जिते मोदीको भ्रमणले लुम्बिनीलाई विश्वभर थप परिचित तुल्याउँछ : प्रम देउवा बुटवलमा खेलराज पाण्डेय बाबुराम भट्टराई भन्दा २१६३ मतले अघि छत्रदेव गाउँपालिकाको अध्यक्ष कांग्रेस र उपाध्यक्ष एमालेले जित्यो कतै १ भोट, कतै शून्य तिलोत्तमामा चापागाईँ खाँण भन्दा ८ मतले अघि चुनाव चिन्ह दाङमा दुई पालिकाका र ३९ वडाको नतिजा सार्वजनिक भक्तपुरमा नेमकिपाको ‘क्लिन स्विप’ विजयी उत्सव मनाउन आउँदै गरेको गाडीमा करेन्ट लागेर मृत्यु हुनेको सनाखत एमालेले सत्ता गठबन्धनमाथि लगाएको आरोपप्रति कांग्रेसको आपत्ति, ‘नतिजाले एमाले अत्तालियो’ भारतीय प्रधानमन्त्री माेदीकाे भ्रमणले लुम्बिनी क्षेत्रका बजार बन्द देउवा र मोदीद्वारा संयुक्त रुपमा ‘बुद्धिस्ट कल्चर एण्ड हेरिटेज सेन्टर’ को शिलान्यास शुद्धोधन गाउँपालिका–४ को वडाध्यक्षमा कांग्रेसका अधिकारी विजयी विजयी उत्सव मनाउन आउँदै गरेको गाडीमा करेन्ट लागेर २ जनाको मृत्यु स्थापितभन्दा बालेन २८७५ मतले अगाडि गोरखामा एमाले उम्मेदवार १ मतअन्तरले विजयी भएपछि तनाव, सर्वदलीय बैठक बस्दै