२१ असार २०७९, मंगलवार

Jul 5, 2022

भैरहवा । अरुको भवन ढिलो बनाउने निर्माण व्यवसायीको आफ्नै भवन ५ महिनाको समयमा तयार भएको छ । लुम्बिनी निर्माण ब्यवसायी संघ रुपन्देहीले आफ्नो हाता भित्र निर्माण गरेको दुई तल्ले भवन ५ महिना नपुग्दै तयार गरेको छ ।

भदौ १५ गते शिलान्यास भएको भवनको यहि माघ १० गते उदघाटन हुदैछ । संघले बिहिवार पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरि उदघाटन कार्यक्रम बारे जानकारी गराएको छ । घर निर्माणमा कुनै अवरोध नभएको कारण छिटै सम्पन्न भएको संघका अध्यक्ष विनय ज्ञवालीले बताए । उनले सरकारी वा अन्य निकायको घर बनाउदा बिभिन्न बाधाहरुको कारण निर्माण समयमा ढिलाई हुने गरेको दावी गर्दै बाधा नआए निर्माण व्यवसायीले समयमै काम सक्छन् भन्ने यसले सन्देश दिएको जिकिर गरे ।
“कहि जग्गाको विवाद, मुआव्जाको विवाद लगायतको कारणले निर्माण व्यवसायीले समयमा काम गर्न पाउदैनन् जसले गर्दा निर्माण काम लम्बिने गरेको छ ।” अध्यक्ष ज्ञवालीले भने “समयमै काम गर्न पाए निर्धारित अवधिमै काम सम्पन्न गर्न सकिन्छ भनेर हामीले सन्देश पनि दिएका छौ ।”

८ कोठाको घर संघले कुनै संस्थागत सहयोग बिना व्यवसायीहरुबाट रकम संकलन गरेर बनाईएको संघका कोषाध्यक्ष प्रितम रौनियारले जानकारी दिए । करिब ४५ लाख लागत रहेको घरको सबै कोठा संघको आर्थिक लाभ गर्न ब्यवसायीक प्रयोजनमा प्रयोग गरिने उनले बताए । माघ १० गते उदघाटन निर्माण व्यवसायी महासंघका केन्द्रिय अध्यक्ष रवि सिंहले गर्ने कार्यक्रम रहेको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

आलुको बोरामा भेटियो करिब ८४ लाख अपहरणमा परेका तीन वर्षीय बालकको १५ दिनपछि सकुशल उद्धार वैवाहिक नागरिकताको उल्झनमा नागरिकता विधेयक, अब विधेयक ल्याउने कि अध्यादेश ? नगरपालिकाको सार्वजनिक सुनुवाइमा जम्मा ३ जना सर्वसाधारणको सहभागिता ! नागरिकता विधेयक : पुरानो फिर्ता, नयाँ संशोधन विधेयक पेस गर्ने कप्तान रेनुकाले साफ च्याम्पियनसिप गुमाउने नेप्से परिसूचक ४६ दशमलव शून्य ८ अंकले घट्यो तानसेनलाई १३औं राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड उपाधि भेरी अस्पतालमा चिकित्सकको दादागिरी, महिना नपुग्दै अग्रिम हाजिरी : ‘स्वास्थ्य मन्त्रालयको संरक्षण’ १५ दिने सुन चाँदीका गहना बनाउने तालिम एक चौथाईले घट्यो लुम्बिनीको आन्तरिक आय, दानपेटिकामा भारतीय र नेपाली मुद्रा मात्र एकै परिवारका ६ जनाकाे हत्यामा संलग्न चार जनालाई आजीवन कारावास लुम्बिनी प्रदेशबाट रोजगारका लागि दैनिक ४ सय बढी युवा विदेशिन बाध्य सुख्खा पहिरोमा पुरिएर अमृताको मृत्यु अमेरिकामा गोलीकाण्ड : हजारौंको मृत्यु रामेछाप बस दुर्घटनामा मृत्यु हुनेमध्ये ८ जनाको सनाखत केरा खेतीले दियो नसोचेको सफलता जेष्ठ नागरिक, एकल महिला तथा अपाङ्गलाई सम्मान प्रधानमन्त्री देउवाद्वारा गिरिजाबाबुको अर्धकदको शालिक अनावरण लुम्बिनी सरकार: १९ दिनमा करिब ५ अर्ब खर्च