२१ असार २०७९, मंगलवार

Jul 5, 2022

नवलपरासी । सरकारले बैशाख १७ र २७ गतेको लागि घोषणा गरेको निर्वाचनको जिल्ला–जिल्लामा पनि तयारी सुरु भएको छ। पुस ५ गते प्रधानमन्त्रीको सिफारिसमा राष्ट्रपतिबाट प्रतिनिधि सभा विघटन भएर निर्वाचनको मिति घोषणा भएको थियो ।

Advertisement

प्रतिनिधि सभा विघटन विरुद्ध सत्तारुढ नेकपाकै प्रचण्ड–माधव पक्ष र अन्य दलले आन्दोलन गरिरहेका छन् । यस विरुद्ध सर्वोच्च अदालतमा परेको रिटमा सुनुवाइ जारी छ । निर्वाचन हुने या नहुने भन्ने अन्योल भइरहेको बेला जिल्ला निर्वाचन कार्यालयहरुले चुनावको तयारीको लागि विभिन्न काम थालिसकेका छन् ।

दैनिक जसो विरोध प्रर्दशन हुने पश्चिम नवलपरासीमा निर्वाचनको तयारी थालिएको छ । जिल्ला निर्वाचन कार्यालयले निर्वाचन आयोगको निर्देशन अनुसार काम सुरु गरेको जिल्ला निर्वाचन अधिकारी सुजाता खत्रिले जानकारी दिए । पुस २६ गते बाट कार्यालयले निर्वाचनको तयारी स्वरुप काम थालेको हो ।

जस अनुसार मतदान स्थल तथा केन्द्र निर्धारणको काम भईरहेको छ । स्थानिय तहहरु संगको समन्वयमा काम भईरहेको खत्रिले बताए । यस्तै मतदाता नामावली अध्यावधिकको काम पनि सुरु भईरहेको छ ।

माघ १५ देखि २४ गते सम्म नामावलीमा दाबी विरोधको काम हुने पनि उनले जानकारी दिए । सो समयमा मतदाता नामवलीमा गल्ती भए सच्चाउने र दाबी विरोधको प्रक्रिया अनुसार नामावली अध्यावधि गर्ने काम हुने कार्यालयले जनाएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

कप्तान रेनुकाले साफ च्याम्पियनसिप गुमाउने नेप्से परिसूचक ४६ दशमलव शून्य ८ अंकले घट्यो तानसेनलाई १३औं राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड उपाधि भेरी अस्पतालमा चिकित्सकको दादागिरी, महिना नपुग्दै अग्रिम हाजिरी : ‘स्वास्थ्य मन्त्रालयको संरक्षण’ १५ दिने सुन चाँदीका गहना बनाउने तालिम एक चौथाईले घट्यो लुम्बिनीको आन्तरिक आय, दानपेटिकामा भारतीय र नेपाली मुद्रा मात्र एकै परिवारका ६ जनाकाे हत्यामा संलग्न चार जनालाई आजीवन कारावास लुम्बिनी प्रदेशबाट रोजगारका लागि दैनिक ४ सय बढी युवा विदेशिन बाध्य सुख्खा पहिरोमा पुरिएर अमृताको मृत्यु अमेरिकामा गोलीकाण्ड : हजारौंको मृत्यु रामेछाप बस दुर्घटनामा मृत्यु हुनेमध्ये ८ जनाको सनाखत केरा खेतीले दियो नसोचेको सफलता जेष्ठ नागरिक, एकल महिला तथा अपाङ्गलाई सम्मान प्रधानमन्त्री देउवाद्वारा गिरिजाबाबुको अर्धकदको शालिक अनावरण लुम्बिनी सरकार: १९ दिनमा करिब ५ अर्ब खर्च रामेछाप बस दुर्घटना : मृतकको संख्या १२ पुग्यो, घाइतेको हेलिकप्टरबाट उद्धार अस्ट्रेलियामा बाढीः सिड्नीका ५० हजार जनालाई घर छाड्न भनियो छुट्टाछुट्टै स्थानमा अवैध लागूऔषधसहित सात जना पक्राउ बोक्सीको आरोप लगाई महिलामाथि कुटपिट गर्ने धामी पक्राउ डुंगा डुब्दा १५ जना मछुवा बेपत्ता