२३ असार २०७९, बिहीबार

Jul 7, 2022

बुटवल । गत वर्षको तुलनामा बुटवल उपमहानगरपालिकाको पूँजीगत खर्च प्रगति सन्तोषजनक रहेको उपमहानगरले जनाएको छ । विश्व महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको प्रभाव भएता पनि नगरको पूँजीगत खर्च प्रगती गत आर्थिक वर्षको तुलनामा सन्तोषजक रहेको उपमहानगरले जनाएको छ ।

बुटवल उपमहानगरपालिकाको नियमित पत्रकार सम्मेलनका क्रममा उपभोक्ता समितीहरुबाट सञ्चालित गत वर्ष सम्पन्न हुन नसकेका योजनाहरु सम्पन्न हुदाँ पूँजीगत खर्च बढेको उपमहानगरका प्रवक्ता रामप्रसाद रेग्मीले बताए । बुटवल उपमहानगरपालिकाले चालु आर्थिक वर्षका लागि २ अर्ब १ करोड ६५ लाख विनियोजित बजेटमध्ये पौषसम्म ५६ करोड ६५ लाख खर्च गरेको छ । जसमध्ये चालु तर्फ ३१.२७ प्रतिशत खर्च भएको छ भने पूँजीगत खर्च तर्फ २५.४२ प्रतिशत र वित्तिय खर्च तर्फ ४२.२७ प्रतिशत रकम खर्च भएको छ ।

गत आर्थिक वर्ष पौषसम्म चालु खर्च ३१.२७ प्रतिशत, पूजीगत खर्च १८.६६ प्रतिशत बजेट खर्च भएको थियो । उपमहानगरले आन्तरिक ऋणलाई घटाउँदा वास्तविक आन्तरिक आर्य तर्फ ५९.५६ प्रतिशत प्रगति हासिल भएको पनि प्रवक्ता रेग्मीले बताए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

माओवादी पोलिटव्युरो १२५ सदस्यीय, प्रचण्डको परिवारबाट चार जना (नामसहित) नेप्से १६ अंकले घट्यो माओवादी केन्द्रको माग- एसपीपीमा सहभागी नहुने पत्र अविलम्ब अमेरिकालाई पठाइयोस् कारागारमा क्षमताभन्दा तीन गुना बढी कैदीबन्दी, सुत्न र शौचालय जान समस्या प्रचण्डको प्रतिवेदन केन्द्रीय समितिबाट सर्वसम्मतिले पारित स्कुल बस दुर्घटना हुँदा ८ जना घाइते बुढीगंगाको मतदान केन्द्रमा तनाव, प्रहरीद्वारा हवाइ फायर तिनाउ करिडोरमा काम गर्ने एक मजदुर बुटवलको देविनगरमा मृत फेला आधारभुत विद्यालय : कोठा एक, कक्षा चार रुपन्देहीमा अवैध रूपमा ल्याउँदै गरेको सुनसहित भारतीय पक्राउ १५ वर्षीया किशोरी बलात्कृत पदाधिकारी आजै टुंगिन्छः वर्षमान पुन उपाध्यक्षमा नारायणकाजी ‘कन्फर्म’, कुन पदमा कसकाे सम्भावना धेरै ? रुपन्देहीको दानापुर तालमा डुबेर सैनामैनाका पाण्डेको मृत्यु सुनको भाउ एक हजार चार सय रुपैयाँ घट्यो पदाधिकारी टुंगो लगाउन खुमलटारमा माओवादी बैठक सुरु खोपको सर्वसुलभ पहुँचका लागि अन्तर्राष्ट्रिय समुदायलाई नेपालको अनुरोध रुसी इन्धन किन्न श्रीलंकाका राष्ट्रपतिले मागे पुटिनसँग सहयोग हैजाबाट जोगिन व्यक्तिगत सरसफाइमा ध्यान दिन एनआरएनएको आग्रह ट्राफिक नियम उल्लङ्घन गर्ने २४ सय २८ जना सवारी चालक कारवाहीमा