२१ असार २०७९, मंगलवार

Jul 5, 2022

भैरहवा । कोभिडको कारण करिब १ बर्ष देखी बन्द रहेका सिनेमा हल पुनः सञ्चालनमा आउन सुरु भएको छ । सरकारले तोकेका सुरक्षाका मापदण्डहरु अपनाएर सिनेमा हल सञ्चालनमा ल्याईएको यसका सञ्चालकले जानकारी दिएका छन् । भैरहवामा रहेको काशी सिनेप्लेक्स बुधबारदेखी सञ्चालनमा आएको सञ्चालक ओम जैसीले जानकारी दिए ।

Advertisement

बुधबार पत्रकार सम्मेलनको आयोजन गरि करिब १ बर्ष देखी बन्द रहेको सिनेमा हल सञ्चालनमा ल्याइएको उनले बताए । लामो समय देखी हल बन्द हुदा यस संग सम्बन्धित कामदारको ज्याला मात्र नभई हल सञ्चालन गर्ने उपकरणहरु पनि खराब भएर धेरै नोक्सान ब्यहोर्नु परेको जैसीको भनाई छ । नेपाल चलचित्र संघ पश्चिमाञ्चल समितिका अध्यक्ष समेत रहेका जैसीले विगत १० महिनादेखि बन्द रहेका सिनेमा हलले करौडौं घाटा व्यहोर्नुपरेको बताए । ‘हामीले पटकपटक डिमान्ड चार्ज र चलचित्र विकास शुल्क मिनाहा गर्न सरकारलाई आग्रह गर्दै आएका छौं, तर चलचित्र क्षेत्रलाई कुनै किसिमको राहत उपलब्ध गराइएको छैन्, ’उनले भने ।

मुलुक बिस्तारै कोभिड महामारी पछि सहज अवस्थामा फर्किन थालेकोले सिनेमा हल पनि सञ्चालन गर्न पाउनु पर्ने माग सहित हल सञ्चालकहरुले आन्दोलन थालेका थिए । उनिहरुको माग सुनुवाई गर्दै सरकारले माघको पहिलो साता देखी हल सञ्चालन गर्न दिएको अनुमति अनुसार नै सञ्चालनमा ल्याईएको जैसीको दावी छ । उनले सरकारले तोकेको मापदण्ड अनुसार सबै दर्शकलाई मास्क र सेनेटाईजर अनिवार्य गरिएको बताए । यस्तै हलमा बस्दा पनि एउटा सीट छोडेर मात्र दर्शकलाई बसाल्ने ब्यवस्था गरिएको छ । हाल कोरोनाको जोखिम कम रहेकोले र हलले सुरक्षाका प्रयाप्त मापदण्डहरु पालन गरेकोले दर्शकलाई निर्धक्क भएर मनोरन्जन लिन उनले अपिल गरेका छन् ।

पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै नेपाल चलचित्र कलाकार संघका केन्द्रिय सदस्य उद्ववराज भट्टराईले सिनेमाहल सञ्चालन संगै बिस्तारै चलचित्र जगत र यससंग जोडिएका क्षेत्र चलायमान हुने विश्वास ब्यक्त गरे । उनले कोभिडको मारमा धेरै चलचित्रकर्मीहरु परेकोले यस क्षेत्रमा सरकार बिशेष राहत प्याकेज प्रदान गर्नु पर्ने बताए । यस्तै सञ्चारकर्मी चेतन पन्तले मानव जिवनमा मनोरन्जन अपरिहार्य रहेको बताउदै सिनेमा हल यसको एउटा परिपुरक भएको बताए । उनले अहिले कोरोनाको त्रासबाट भुलाउन सिनेमाहल एक उपयुक्त माध्यम भएकोले यहा सम्म सबैलाई ढुक्क भएर आउन आग्रह गरे ।

हल सञ्चालनमा आएपछि दर्शकलाई यस तर्फ आकर्षित गर्न अहिले सबै टिकटको मूल्य समान १ सय २५ रुपैया कायम गरिएको काशी सिनेप्लेक्सका सञ्चालक ओम जैसीले जानकारी दिए । यो रकम भनेको हाल कायम रहेको मूल्यको आधा भन्दा पनि कम रहेको उनले बताए । चलचित्र संघ पश्चिमाञ्चल समितिका अध्यक्ष ओम जैसीका अनुसार रुपन्देहीमा १५ वटा र साविक पश्चिमाञ्चल क्षेत्रमा ५६ वटा सिनेमा हलहरु छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तानसेनलाई १३औं राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड उपाधि भेरी अस्पतालमा चिकित्सकको दादागिरी, महिना नपुग्दै अग्रिम हाजिरी : ‘स्वास्थ्य मन्त्रालयको संरक्षण’ १५ दिने सुन चाँदीका गहना बनाउने तालिम एक चौथाईले घट्यो लुम्बिनीको आन्तरिक आय, दानपेटिकामा भारतीय र नेपाली मुद्रा मात्र एकै परिवारका ६ जनाकाे हत्यामा संलग्न चार जनालाई आजीवन कारावास लुम्बिनी प्रदेशबाट रोजगारका लागि दैनिक ४ सय बढी युवा विदेशिन बाध्य सुख्खा पहिरोमा पुरिएर अमृताको मृत्यु अमेरिकामा गोलीकाण्ड : हजारौंको मृत्यु रामेछाप बस दुर्घटनामा मृत्यु हुनेमध्ये ८ जनाको सनाखत केरा खेतीले दियो नसोचेको सफलता जेष्ठ नागरिक, एकल महिला तथा अपाङ्गलाई सम्मान प्रधानमन्त्री देउवाद्वारा गिरिजाबाबुको अर्धकदको शालिक अनावरण लुम्बिनी सरकार: १९ दिनमा करिब ५ अर्ब खर्च रामेछाप बस दुर्घटना : मृतकको संख्या १२ पुग्यो, घाइतेको हेलिकप्टरबाट उद्धार अस्ट्रेलियामा बाढीः सिड्नीका ५० हजार जनालाई घर छाड्न भनियो छुट्टाछुट्टै स्थानमा अवैध लागूऔषधसहित सात जना पक्राउ बोक्सीको आरोप लगाई महिलामाथि कुटपिट गर्ने धामी पक्राउ डुंगा डुब्दा १५ जना मछुवा बेपत्ता सुनको भाउ तोलामा १०० रुपैयाँले बढ्यो गोली देखाई छिमेकी तर्साउने एक जना पक्राउ