२२ असार २०७९, बुधबार

Jul 6, 2022

वैशाख २३,

Advertisement

काठमाडौं । एनएमबि बैंकले ९ महिनाको अवधिमा १ अर्ब ६५ करोड रुपैयाँ नाफा कमाएको छ । बैंकले आज ‘सोमवार’ आर्थिक वर्ष २०७५/७६ को तेस्रो त्रैमासिकवित्तीय विवरण सार्वजनिक गर्दै १ अर्ब ६५ करोड रुपैयाँ मुनाफा कमाएको जनाएको हो । एनएमबी बैंकले गत वर्षको तुलनामा २० प्रतिशत भन्दा बढी रकम नाफा कमाएको हो ।

बैंकको दुईवटा सहायक कम्पनी सहित बैंकको समुह खुद नाफा भने १ अर्ब ७२ करोड रहेको छ । यो नाफासँगै बैंकको खराब कर्जामा समेत सुधार भएको छ । खराब कर्जा १ दशमलब १० प्रतिशत बाट ० दशमलब ७९ प्रतिशतमा झरेको छ ।

बैंकका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत सुनिल केसीका अनुसार पुँजी कोष अनुपात १५ दशमलब ४२ प्रतिशत रहेकोले यसले बैंकको थप व्यवसाय वृद्धिका लागि पर्याप्त क्षमता रहेको तथा नियामक निकायको प्रावधानहरु समेत पुरा गरेको बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भारत र कुवेतमा महिला बेचबिखन गर्ने कार्यमा संलग्न तीन जना पक्राउ प्रदेश र प्रतिनिधिसभाको निर्वाचन गर्न १० अर्ब खर्च हुने मंसिर २ मा एकै चरणमा प्रदेश र प्रतिनिधिसभाका निर्वाचन गर्न सिफारिस भात पकाउन नेपालीले वर्षेनी किन्छन् ५१ करोडभन्दा बढीको राइस कुकर मैले सीसीटिभीको फुटेज डिलिट गरेको छैन, यसको ज्ञान पनि छैन : शर्मा अर्थमन्त्री शर्माले दिए राजीनामा अर्थमन्त्री शर्माको भाषण एमालेद्वारा बहिस्कार बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते अर्थमन्त्री शर्माले राजीनामा नदिएसम्म उनको कुरा सुन्दैनौं : भट्टराई यु-२० टिममा स्थान बनाउन डेनमार्कदेखि काठमाडौंसम्मकाे यात्रा अर्थमन्त्रीमाथि छानबिन गर्न ११ सदस्यीय संसदीय समिति गठन जोनसनलाई एकपछि अर्को झट्का, थप दुई मन्त्रीले दिए राजीनामा ४४ वर्षअघि लेखिएको मेसेज फेला परेपछि… असार २६ गते सार्वजनिक विदा चौधरी ग्रुपको स्पष्टीकरणः बजेट निमार्णमा हाम्रो कुनै संलग्नता छैन, छानबिन होस् वीरगञ्ज महानगरले घटायो सम्पत्ति करको दर माओवादी केन्द्रीय समिति बैठक स्थगित सर्वोच्चका दुई महत्वपूर्ण फैसला : वर्षौंदेखिको प्रसारण लाइन निर्माणको अवरोध हट्यो खेर गएको प्लास्टिकबाटै यसरी उत्पादन हुन्छ इन्धन अर्घाखाँचीको सिद्धाराकाे गाउँमा पहिलाेपटक बिजुली पुगेपछि…