१८ मंसिर २०७९, आईतवार

Dec 4, 2022

बुटवल । प्रतिनिधिसभा विघटनका विरुद्ध रुपन्देहीमा ‘लोकतन्त्र रक्षाका लागि नागरिक आन्दोलन’ नामक संस्थाले बुटवलमा दिउँसै मैनबत्ती जुलुस निकालेको छ । बुटवल मिलनचोक देखि सुरु भएको मैनबत्ती जुलुस राजमार्ग चौराहामा पुगी विरोधसभामा परिणत भएको थियो ।

न्याय मर्न दिदैनौ भन्ने ब्यानर सहित हातमा मैनबत्ति बालेर प्रधानमन्त्री केपि शर्मा ओलीले चालेको असंवैधानिक कदमका विरुद्ध मैनबत्ति जुलुस निकालिएको लोकतन्त्र रक्षाका लागि नागरिक आन्दोलनका रुपन्देही संयोजक गोविन्द खनालले बताए । संविधानमा अधिकार नै नभएको अधिकार प्रयोग गरी प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रतिनिधिसभा विघटन गरेर मुलुक फेरी द्धन्द्धतर्फ धकेलिएको छ बताए । ‘यसअघि राजा र प्रधानमन्त्रीले संवैधानिक रुपमा ‘क’ु गरेको तर, प्रधानमन्त्री केपि ओलीले असंवैधानिक रुपमा प्रतिनिधिसभा विघटन गरे ।’– उनले भने ।

नागरिक अगुवा पदम कार्कीले राष्ट्रपतिले संविधानको बर्को च्यातेपछि नागरिक समाजलाई जाडो बनाएकाले प्रतिनिधिसभा पुनस्थापना नहुदासम्म सडक संघर्ष गरि रहने बताए । कार्यक्रममा प्राध्यापक डा. बुद्धबहादुर थापा, अधिवक्ता बाबृुराम पाण्डे, वुमन केयरकी अध्यक्ष रिता केसी, गुणाराम घिमिरेले राष्ट्रपतिले संविधानको बर्को च्यातेपछि नागरिक समाजलाई जाडो बनाएकाले संसद पुनस्थापना नहुँदासम्म सडक संघर्षमा उत्रने बताएका छन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अनलाइन सञ्चार माध्यमको संख्या ३ हजार ७०३, सूचीकरण अद्यावधिक गर्न काउन्सिलको सूचना भैरहवामा अन्तर–विद्यालय क्रिकेट प्रतियोगिता सुरु रुपन्देहीमा घर बनाईदिने प्रलोभनमा लाखौँ ठगि गरी फरार प्रतिनिधिसभाका १६५ मध्ये १६४ स्थानको परिणाम सार्वजनिक राजधानी तत्काल दाङ नसार्न एमालेबाट निर्वाचित रुपन्देहीका ४ सांसदको माग सुकुम्बासी व्यवस्थापनबारे अध्ययन गर्न समिति गठन कहिले हुन्छ निर्वाचन आचारसंहिता फुकुवा ? बुटवलमा बसको ठक्करबाट १५ महिनाका बालकको मृत्यु विश्वका आधा प्रजातान्त्रिक देश पतनमाः अध्ययन जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा एक जना पक्राउ घाँटी रेटेर महिलाको हत्या गरेको आरोपमा प्रहरी जवान पक्राउ कांग्रेस प्रवक्ता महत किन भेट्दैछन् नेताहरूलाई ? कम्युनिस्टविनै बहुमतको सरकार बन्छ ? यस्तो छ सम्भावना बुटवलबाट मुख्यमन्त्रीले मन्त्रालय दाङ सार्न थालेपछि दलहरुको बिरोध कोलम्बियामा सरकार र विद्रोही समूहबीच वार्ताः सहमतिनजिक पुगेको राष्ट्रपतिको भनाई दोलखा प्रदेश सभा (ख)मा एमालेका केसी विजयी शुभकामनासहित धनराजलाई पद्माको सुझाब : ‘आगामी दिनमा तपाईबाट लोकतन्त्र अपहरित नहोस्’ माया लुहारका हत्या आरोपित सशस्त्र प्रहरी जवान पक्राउ मित्रपार्कमा खानेपानीको पाइपलाइन बिछ्याउन सडकमै खाल्डो, सवारी आवागमन प्रभावित पूर्वप्रहरीका सन्तानलाई विद्यालय र प्रहरी भर्ना छनोटमा प्राथमिकता दिइने