११ मंसिर २०७९, आईतवार

Nov 27, 2022

सुनसरी । नेपाल प्रेस युनियन सुनसरी शाखाले सुनसरीका पत्रकारको जनही सात लाख रूपैयाँ बराबरको दुर्घटना बिमा गरिदिएको छ । प्रेस युनियन सुनसरीको पहलमा अजोड इन्स्योरेन्स कम्पनी सुन्धारामार्फत जिल्लाका दुई सय ६० जना पत्रकारहरूको निःशुल्क एक बर्से दुर्घटना बिमा गरिएको हो ।

Advertisement

मङ्गलबार इन्स्योरेन्स कम्पनीका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत कुमारबहादुर खत्रीले सम्झौता–पत्रमा हस्ताक्षर गर्दै राज्यको चौथो अङ्गको व्यक्तिगत सुरक्षामा सहकार्य गर्ने अवसर पाउँदा आफ्नो संस्थाको प्रतिष्ठा बढेको बताए । उनले कबोलअनुसार बिमा दाबी सहज रूपमा भुक्तान गरिने प्रतिबद्धता पनि जनाएका थिए ।

सम्झौताअनुसार आगामी एक वर्षभित्र बिमित पत्रकारको दुर्घटनाबाट मृत्यु भएमा सात लाख र घाइते भएमा अवस्थाअनुसार ७० हजार रुपैयाँसम्म क्षतिपूर्ति पाउनेछन् ।हाल नेपाल पत्रकार महासङ्घले पनि पत्रकारको दुर्घटना बिमा गरिदिने गरेको छ । तर त्यसका लागि सूचना विभागद्वारा जारी गरिएको प्रेस–पास हुनु अनिवार्य मानिएको छ, जसका कारण बहुमत पत्रकार त्यस्तो बिमाको घेरामा समेटिन सकेका छैनन् ।

यता प्रेस युनियनले गरेको बिमाको दाबी भुक्तानीका लागि त्यस्तो अनिवार्यता नभएको सुनसरी प्रेस युनियनका अध्यक्ष पवन अधिकारीले बताए । उनका अनुसार पत्रकार महासङ्घ वा कार्यरत सञ्चार संस्थाले दिएको आधिकारिक परिचय–पत्रका आधारमा पनि बिमित पत्रकार लाभान्वित हुनेछन् ।

यसैबीच, सुनसरीमा थप सात जना पत्रकारको कोरोना बिमा दाबी रकम प्राप्त भएको छ । बिमा दाबी रकम प्राप्त हुनेमा विवेक विवश रेग्मी, हिमाल दाहाल, देवेन्द्र कार्की, रोहित राई, सरिता कोइराला, सञ्जय राई र रामबहादुर (आरबी) कटुवाल रहेका छन् । कोरोना प्रभाजित सुनसरीका ३१ पत्रकारमध्ये १६ जनाले त्यस्तो दाबी भुक्तानी पाइसकेका छन् ।

सुनसरी प्रेस युनियनले आइएमई जनरल इन्स्योरेन्स कम्पनीमार्फत दुई सय ६० जना पत्रकारको एक लाख रुपैयाँ बराबरको निशुल्क कोरोना बिमा गरिदिएको थियो । तिनै दुई सय ६० पत्रकारको थप दुर्घटना बिमा गरिएको हो । जिल्लाका सबै पत्रकारलाई यो सहज बिमा कार्यक्रमअन्तर्गत समेट्ने योजना रहेको अध्यक्ष अधिकारीले बताए ।

सुनसरी प्रेस युनियनले नोबेल अस्पताल विराटनगरसँगको सहकार्यमा जिल्लामा कार्यरत सबै पत्रकारहरुको उपचारमा ५० प्रतिशत छुटको सम्झौतासमेत गरेको छ । जसअन्तर्गत एक दर्जनभन्दा बढी पत्रकारले उपचारमा छुट सुविधा लिइसकेका छन् ।-कोशी अनलाइनको सहयोगमा

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बुटवलमा सामुहिक बेल बिवाह, करिब ४ दर्जन कन्या सहभागी लागुऔषधसहित ६ जना पक्राउ प्रतिनिधि र प्रदेशसभामा प्रत्यक्षतर्फ कर्णालीमा महिलाकाे उपस्थिति शून्य किमले पुनः सार्वजनिक गरे छोरीसँगको तस्वीर, उत्तराधिकारी बनाउने तयारी ? तीन जिल्ला बाहेकको मतपरिणाम मङ्सिर १३ गतेसम्म आइसक्ने रुस र युक्रेनद्वारा युद्धबन्दी आदानप्रदान इरानमा पक्राउ परेका र्‍यापरको परिवार जोखिममा इलाम १ र सुनसरी ४ मा रोकिएको मतगणना सुरु मोटरसाइकल दुर्घटनामा चालकको मृत्यु क्युएफएक्स बुटवलले तेस्रो वार्षिकत्सोवको अवसरमा टिकटमा छुट दिने लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयले १८ औं स्थापना दिवस सप्ताहव्यापी मनाउँदै देउवाका ६ मन्त्री पराजित आमनिर्वाचनमा राप्रपाको फड्को लुम्बिनी प्रदेशमा एमाले बन्यो ठूलो दल यी तीन उम्मेदवार, जसले अर्घाखाँचीमा सबैभन्दा कम मत प्राप्त गरे उत्तर कोरियाको लक्ष्य विश्वको बलियो आणविक शक्ति प्राप्त गर्नु होः किम जोङ उन चितवनमा गैंडा मृत्यु प्रकरणमा मुछिएका ठेकेदारलाई लुम्बिनीमा ३ अर्बको ठेक्का ! १५७ क्षेत्रको मतपरिणाम सार्वजनिक, कुन पार्टीले कति सिट जित्यो ? अमेरिकामा हुवावे र जेडटीइले उत्पादन गरेका दूरसञ्चार उपकरण विक्रीमा प्रतिबन्ध रेल्वे कम्पनीले कर्मचारी भर्ना खुलायो, चालकदेखि टेक्निसियनसम्म १० जना माग