१८ मंसिर २०७९, आईतवार

Dec 4, 2022

 चीनले वास्तविक नियन्त्रण रेखा (एलएसी)बाट १० हजार सेना फिर्ता बोलाएको छ । हिंदू समाचार एजेन्सी एएनआईले सरकारी स्रोत उदृत गर्दै चिनियाँ सेनाले पूर्वी लद्दाखको एलएसी क्षेत्रमा तैनाथ १० हजार सेना फिर्ता बोलाएको जनाएकाे छ ।

उक्त क्षेत्रमा अत्याधिक चिसो बढेको कारण सेना फिर्ता बोलाइएको बताइएको छ । चिसाे महिनामा त्यहाँकाे तापक्रममा माइनसमा रहने गर्छ ।  चिनियाँ सेनाले यस क्षेत्रमा आफ्ना सैनिकहरूलाई तालिम दिने गर्दथ्यो । यद्यपी, चिनियाँ सेनाहरू अझै पनि मोर्चामा तैनाथ छन्।

झन्डै डेढ सय किलोमिटरको उक्त इलाका भारतको एलएसीसँग पनि जोडिएको छ। गतवर्षको मे महिनायता भारत र चीनबीच सीमा विवाद भड्किएको छ। समाचारका अनुसार, करिब १५० किलोमिटरको यो प्रशिक्षण क्षेत्र भारतको एलएसीसँग जोडिएको छ । भारतले हाल एलएसीमा ५० हजार सेनाहरु तैनाथ गरेको छ।-एजेन्सी

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

संस्कृत विश्वविद्यालयका उपकुलपति लामिछानेको आवासगृहमा तोडफोड तिलोत्तमाको मेलामा राजु परियार र गायिका आशाको प्रस्तुती रुपन्देही-५ को कञ्चनमा सांसद बासुदेव घिमिरेको सम्पर्क कार्यालय बुटवलको कालिका क्याम्पसमा वार्षिकोत्सबको अवसरमा सप्ताहव्यापी कार्यक्रम तिलोत्तमाको विद्युत प्राधिकरण नयाँ मिल वितरण केन्द्रको नयाँ भवनबाट सेवा शुभारम्भ अनलाइन सञ्चार माध्यमको संख्या ३ हजार ७०३, सूचीकरण अद्यावधिक गर्न काउन्सिलको सूचना भैरहवामा अन्तर–विद्यालय क्रिकेट प्रतियोगिता सुरु रुपन्देहीमा घर बनाईदिने प्रलोभनमा लाखौँ ठगि गरी फरार प्रतिनिधिसभाका १६५ मध्ये १६४ स्थानको परिणाम सार्वजनिक राजधानी तत्काल दाङ नसार्न एमालेबाट निर्वाचित रुपन्देहीका ४ सांसदको माग सुकुम्बासी व्यवस्थापनबारे अध्ययन गर्न समिति गठन कहिले हुन्छ निर्वाचन आचारसंहिता फुकुवा ? बुटवलमा बसको ठक्करबाट १५ महिनाका बालकको मृत्यु विश्वका आधा प्रजातान्त्रिक देश पतनमाः अध्ययन जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा एक जना पक्राउ घाँटी रेटेर महिलाको हत्या गरेको आरोपमा प्रहरी जवान पक्राउ कांग्रेस प्रवक्ता महत किन भेट्दैछन् नेताहरूलाई ? कम्युनिस्टविनै बहुमतको सरकार बन्छ ? यस्तो छ सम्भावना बुटवलबाट मुख्यमन्त्रीले मन्त्रालय दाङ सार्न थालेपछि दलहरुको बिरोध कोलम्बियामा सरकार र विद्रोही समूहबीच वार्ताः सहमतिनजिक पुगेको राष्ट्रपतिको भनाई