१४ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Sep 30, 2022


Advertisement

बुटवल । राइड टू रानीमहल सिजन-२ को यात्रा बुटवलको जीतगढी किल्लादेखि आज सुरु भएको छ । रुपन्देही जिल्ला साईक्लिङ संघको आयोजनामा सुरु यात्रालाई उद्घाटन गर्दै लुम्बिनी प्रदेशका उद्योग, पर्यटन वन तथा वातावरण मन्त्री लिला गिरीले यात्रुहरुलाई बुटवलदेखि विदाई गरे ।

लुम्बिनी प्रदेश पर्यटन मन्त्रालय, पर्यटन डिभिजन कार्यालय रुपन्देही, साईन रेसुङा विकास बैंक, बुटवल उपमहानगरपालिका, तानसेन नगरपालिकासहित विभिन्न संघ–संस्थाहरुको सहयोगमा आयोजित रानीमहल यात्रामा देशका विभिन्न जिल्लादेखि १५० बढी सहभागी भएका छन् ।

यात्रामा सहभागीहरुलाई विदाई गर्दै मन्त्री गिरीले खेलकूदबाट व्यक्तिमा अनुशासनसँगै पर्यटन विकासमा समेत टेवा मिल्ने बताए । नेपालको ऐतिहासिक पर्यटकीय रानीमहलको प्रवर्द्धन गर्ने पवित्र उद्देश्यका आयोजित कार्यक्रमले पर्यटन विकासमा सहयोग गर्ने अपेक्षा गरे । पर्यटन नै विकासको आधार भएको भन्दै यसमा युवाहरु नै अघि बढ्नुपर्ने उनको सुझाव छ । खेललाई पर्यटनसँग जोडेर गरिएको अभियानले पर्यटनको विकाससँगै यस क्षत्रलाई आर्थिक केन्द्रको रुपमा विकास गर्न टेवा पुग्ने बताए ।

रुपन्देही जिल्ला साईक्लिङ संघका अध्यक्ष पुकार थापाले सबैको साथ र सहयोगबाट राष्ट्रियस्तरको साइक्लिङ कार्यक्रम आयोजना गरिएको बताए । बुटवलको सामरिक, ऐतिहासिक स्थल जितगढी किल्लाबाट पाल्पाको रानीमहल सम्मका लागि सुरु भएको यात्रामा काठमाण्डौ, पोखरा, नेपालगञ्ज, नारायणगढ लगायत स्थानबाट राइडरहरु सहभागी भएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवीन्द्र मिश्रले गरे काठमाडौं-१ बाट उम्मेदवारी घोषणा नवौं राष्ट्रिय खेलकुद: महिला क्रिकेटको खेल तालिका सार्वजनिक नगरवासीका गुनासो सुन्न ‘हेल्लो तिलोत्तमा’ गुल्मीको ‘लितुङ्गकोट’ भाकलसँगै लाहुरेहरुको गाउँ ‘फोक्सिङ्ग’ सातै प्रदेशका नीति आयाेगका उपाध्यक्षको सरकारलाई आग्रहः आयोग चलाउने छुट्टै ऐन चाहियो मेलम्ची र इन्द्रावतीमा अस्थायी पुल नक्कली नोटसहित पक्राउ जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ पोखरामा बेच्न राखिएका भेडाच्यांग्रामा पीपीआर, स्वस्थ छानेर किन्न पशु विज्ञको सुझाव पत्रकारप्रति जनप्रतिनिधिको व्यबहार ‘अपमानजनक’, दृष्टिकोण परिवर्तन गर्न आवश्यक फोहर फाल्ने स्थान पहिचान गर्दै काठमाडौं महानगर फेरि बढ्यो सुनको मूल्य पार्टीभित्र विद्रोह गर्नुपर्ने बेला आएको छ: गगन थापा खाद्यले माग्यो विभिन्न पदमा १०६ कर्मचारी नेप्सेमा नेपाल ल्यूव आयलको शेयरमूल्य समायोजन मोटरसाइकल अनियन्त्रित भई खसेका व्यक्तिलाई ट्रकले कुल्चिदा घटनास्थलमै मृत्यु एक किमीको भाडा २५ रुपैयाँ! गोठाटार गोलीकाण्डः एक महिलासहित ३ जना पक्राउ कर्णालीमा पाँच सय ४१ जनालाई डेङ्गु पश्चिम नवलपरासीमा चाडपर्वसँगै बजार अनुगमन तिब्र