२० माघ २०७९, शुक्रबार

Feb 3, 2023

बुटवल । प्राकृतिक स्रोत द्वन्द्व रुपान्तरण केन्द्र, भक्तपुरको आयोजना र परिवर्तनका लागि कार्यरत महिला समूह (वाच) काठमाडौंको सहजीकरणमा कोष तथा अनुदान व्यवस्थापन सम्बन्धी तीन दिवसीय भर्चुअल तालिम मंगलवार सकिएको छ ।

Advertisement

तालिममा संस्थाका वर्तमान अवस्था, संस्थाको विकास प्रक्रिया, सुशासन, संस्थाको दीगो सञ्चालन र व्यवस्थापन, कोषको विकास र अनुदानका निम्ति गर्न सकिने प्रयास एवम् व्यवस्थापनका निम्ति संस्थाहरुको दायित्व/भूमिका विषयमा वाचका कार्यकारी निर्देशक डाक्टर नारायणकाजी श्रेष्ठले सहजीकरण गरेका थिए । संस्थाहरु आफ्नै खुट्टामा उभिनका लागि बलियो कोषको खाँचो पर्ने भएकाले आन्तरिक एवम् बाह्य कोषको व्यवस्थापनका निम्ति संस्थाहरु गतिशील हुनु पर्नेमा उनले जोड दिए । संस्थालाई अनुदान लिनका निम्ति वर्तमानमा कठिन कार्य भएको र त्यसका निम्ति निरन्तर प्रविधिको प्रयोग र पहुँचमा रहनु सहजकर्ता डाक्टर श्रेष्ठले बताए ।

कार्यक्रममा २५ जिल्लाका संस्थाहरुबाट ५० बढी संख्यामा सामाजिक अभियन्ताहरुले सार्थक सहभागिता जनाएका थिए । कार्यक्रम समापनका क्रममा आयोजक संस्थाका कार्यकारी निर्देशक चुपबहादुर थापाले सहजकर्ता डाक्टर श्रेष्ठलाई विशेष धन्यवाद दिदैं सहभागीहरुलाई सिकेका ज्ञानहरुलाई व्यवहारमा प्रयोग गर्न अनुरोध समेत गरेका छन् ।

नयाँ प्रविधि भर्चुअल माध्यमको सञ्चालन र व्यवस्थापनमा वाचकी उपनिर्देशक मनीषा क्षेत्री र आयोजक संस्थाका वरिष्ठ कार्यक्रम अधिकृत दीपकराज भट्टले मद्दत पुराएका थिए । कार्यक्रमका सहभागीहरुले भर्चुअलमाध्यमबाट सहज तरिकाले तालिम लिन पाएकोमा खुसी व्यक्त गरेका छन् । संस्थामा कार्यरत सामाजिक अभियन्ताहरुका निम्ति उक्त तालिम अतिनै फलदायी रहेको आयोजक संस्थाले बताएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनीमा हुने राम कथा ३ दिन पछि सर्यो : माघ २४ देखि प्रवचन, २१ गतेदेखि नै भण्डारा विरगाथाका सदस्यलाई सहकारी शिक्षा शहकारी सञ्चालकको मनपरीले बचतकर्ताको रकम जोखिममा वाट्सएपमा ‘नेपाली केटी’ एपको प्रयोग गरी लाखौ रकम ठगी गर्ने ८ जना पक्राउ माधव नेपाललाई भेट्न नारायणकाजी श्रेष्ठ एकीकृत समाजवादीको कार्यालयमा देशको अर्थतन्त्रमा सुधारको संकेत देखिएको छ : प्रधानमन्त्री लुम्बिनीबाट कुशिनगरसम्म बौद्धपरिपथ साईकल यात्रा शुरु बढ्दैछन् लागूऔषध दुर्व्यसनी शनिबार रुपन्देहीको तिलोत्तमामा रोटरीका सदस्य बीच ब्याडमिन्टन नेपाल एयरलाइन्सका टिकट अनलाइनबाटै काट्न सकिने शिक्षामा सुधारमार्फत् समृद्धिको जग बसाल्छौँ : प्रधानमन्त्री श्रममन्त्री अर्याल र मलेसियाका गृहमन्त्री नासुसनबीच भेटवार्ता गण्डकी प्रदेशसभाबाट दुईवटा अध्यादेश पारित पठान सफल हुँदा आमिर खान विस्थापित ! बैंकको चर्को ब्याजले बिस्थापित हुने अवस्थामा पुगेको ईट्टा व्यवसायीको चिन्ता कपिलवस्तुमा २१ लाखसहित तीन जना पक्राउ गाडी चलाउँदा चलाउँदै घनश्याम भुसाल बेहोस, सिभिल अस्पतालमा भर्ना सन्दीप लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा कैफियत प्रतिवेदन झिकाउन सर्वाेच्चको आदेश हेमन्त कान्छाको पिरतीमा विजय, निशा र चाहना सन्दिप लामिछानेलाई राष्ट्रिय टिममा राखेको विरोधमा सामाजिक सञ्जालमा