२१ असार २०७९, मंगलवार

Jul 5, 2022

वैशाख १२,
बुटवल । लोकतन्त्र दिवसको अवसरमा मानव अधिकार तथा शान्ति समाज रूपन्देहीले बुटवलको राजमार्ग चौराहामा दीप प्रज्वलन गरेको छ । ‘मानव अधिकार, शान्ति, लोकतन्त्र र अहिंसा सहितको मुलुक बनाऔं’भन्ने नाराका साथ समाजले राजमार्गमा दीप प्रज्वलन गरेको हो ।

सो अवसरमा बोल्दैै मानव अधिकार तथा शान्ति समाज रूपन्देही सभापति डि.पि. खनालले बहुमतको शासन र अल्पमतको कदर नै लोकतन्त्रको सुन्दर पक्ष भएको बताए । दीप प्रज्वलनमा लोकतन्त्रका निम्ति साहदत प्राप्त सम्पूूर्ण ज्ञात–अज्ञात सहिद, आन्दोलनका योद्धाहरुप्रति सम्मान सहित मौन धारण गरिएको थियो ।कार्यक्रममा मानव अधिकार तथा शान्ति समाजका केन्द्रिय सदस्य कृष्ण पङ्गेनीले लोकतन्त्रको संरक्षणका लागि सबै नागरिक सचेत हुनुपर्ने बताए ।

सो अवसरमा पुर्व सांसद तथा मानव अधिकारकर्मी बिनोद पहाडी, राष्ट्रिय मानवअधिकार आयोग प्रदेश न ५ का प्रमुख पवन कुमार भट्ट, उच्च अदालत बुटवल बार अध्यक्ष खडानन्द भण्डारी,नेबिसंघ केन्द्रिय नेतृ जमुना ढकाल,रिपोर्टर्स क्लव नेपाल प्रदेश न.५ कार्यालयका प्रमुख रामकुमार क्षेत्री, ,इन्सेक प्रतिनिधि रिमा बि.सि. ,पर्यटन पत्रकार महासंघ प्रदेश न.५ महासचिव कपिल ज्ञवाली,सहिद परिवार रुपन्देहीकी संंयोजक रिता सेन वली लगाएतले बोलेका थिए । कार्यक्रम धन कुमारी खनालको स्वागत,तथा जिल्ला सचिव अर्जुन ज्ञवालीको सन्चालनमा भएको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

आलुको बोरामा भेटियो करिब ८४ लाख अपहरणमा परेका तीन वर्षीय बालकको १५ दिनपछि सकुशल उद्धार वैवाहिक नागरिकताको उल्झनमा नागरिकता विधेयक, अब विधेयक ल्याउने कि अध्यादेश ? नगरपालिकाको सार्वजनिक सुनुवाइमा जम्मा ३ जना सर्वसाधारणको सहभागिता ! नागरिकता विधेयक : पुरानो फिर्ता, नयाँ संशोधन विधेयक पेस गर्ने कप्तान रेनुकाले साफ च्याम्पियनसिप गुमाउने नेप्से परिसूचक ४६ दशमलव शून्य ८ अंकले घट्यो तानसेनलाई १३औं राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड उपाधि भेरी अस्पतालमा चिकित्सकको दादागिरी, महिना नपुग्दै अग्रिम हाजिरी : ‘स्वास्थ्य मन्त्रालयको संरक्षण’ १५ दिने सुन चाँदीका गहना बनाउने तालिम एक चौथाईले घट्यो लुम्बिनीको आन्तरिक आय, दानपेटिकामा भारतीय र नेपाली मुद्रा मात्र एकै परिवारका ६ जनाकाे हत्यामा संलग्न चार जनालाई आजीवन कारावास लुम्बिनी प्रदेशबाट रोजगारका लागि दैनिक ४ सय बढी युवा विदेशिन बाध्य सुख्खा पहिरोमा पुरिएर अमृताको मृत्यु अमेरिकामा गोलीकाण्ड : हजारौंको मृत्यु रामेछाप बस दुर्घटनामा मृत्यु हुनेमध्ये ८ जनाको सनाखत केरा खेतीले दियो नसोचेको सफलता जेष्ठ नागरिक, एकल महिला तथा अपाङ्गलाई सम्मान प्रधानमन्त्री देउवाद्वारा गिरिजाबाबुको अर्धकदको शालिक अनावरण लुम्बिनी सरकार: १९ दिनमा करिब ५ अर्ब खर्च