२० माघ २०७९, शुक्रबार

Feb 3, 2023

वैशाख १२,
बुटवल । लोकतन्त्र दिवसको अवसरमा मानव अधिकार तथा शान्ति समाज रूपन्देहीले बुटवलको राजमार्ग चौराहामा दीप प्रज्वलन गरेको छ । ‘मानव अधिकार, शान्ति, लोकतन्त्र र अहिंसा सहितको मुलुक बनाऔं’भन्ने नाराका साथ समाजले राजमार्गमा दीप प्रज्वलन गरेको हो ।

सो अवसरमा बोल्दैै मानव अधिकार तथा शान्ति समाज रूपन्देही सभापति डि.पि. खनालले बहुमतको शासन र अल्पमतको कदर नै लोकतन्त्रको सुन्दर पक्ष भएको बताए । दीप प्रज्वलनमा लोकतन्त्रका निम्ति साहदत प्राप्त सम्पूूर्ण ज्ञात–अज्ञात सहिद, आन्दोलनका योद्धाहरुप्रति सम्मान सहित मौन धारण गरिएको थियो ।कार्यक्रममा मानव अधिकार तथा शान्ति समाजका केन्द्रिय सदस्य कृष्ण पङ्गेनीले लोकतन्त्रको संरक्षणका लागि सबै नागरिक सचेत हुनुपर्ने बताए ।

सो अवसरमा पुर्व सांसद तथा मानव अधिकारकर्मी बिनोद पहाडी, राष्ट्रिय मानवअधिकार आयोग प्रदेश न ५ का प्रमुख पवन कुमार भट्ट, उच्च अदालत बुटवल बार अध्यक्ष खडानन्द भण्डारी,नेबिसंघ केन्द्रिय नेतृ जमुना ढकाल,रिपोर्टर्स क्लव नेपाल प्रदेश न.५ कार्यालयका प्रमुख रामकुमार क्षेत्री, ,इन्सेक प्रतिनिधि रिमा बि.सि. ,पर्यटन पत्रकार महासंघ प्रदेश न.५ महासचिव कपिल ज्ञवाली,सहिद परिवार रुपन्देहीकी संंयोजक रिता सेन वली लगाएतले बोलेका थिए । कार्यक्रम धन कुमारी खनालको स्वागत,तथा जिल्ला सचिव अर्जुन ज्ञवालीको सन्चालनमा भएको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एभरेष्ट बैंक र सिद्धार्थनगर सिटी अस्पताल बीच सम्झौता रास्वपाको २ दिने अल्टिमेटम, गृहमन्त्री नपाए सरकारबाट बाहिरिने आगजनी मुद्दामा पक्राउ परेका अरुणकुमारलाई रिहा गर्न २४ घण्टे अल्टिमेटम रवि लामिछाने बारे! मिलीजुलीले तिनाउमा दियो सहकारी शिक्षा नेपाल प्रहरीमा ९५ जना एसपीको सरुवा रास्वपाले समर्थन फिर्ता लिँदैन, सत्ता समीकरण यथावत रहन्छ : प्रधानमन्त्री चाइनिज पेस्तोल र ६ राउण्ड गोलीसहित दुई जना पक्राउ एक बालिका र युवतीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा दुईजना पक्राउ रविलाई फेरि गृहमन्त्री बनाउनुपर्ने माग गर्दै जुम्लामा एक जनाले गरे आत्मदाह प्रयास सेयर बजार २२.१२ अंकले घट्याे बालविवाह राेक्न मर्चवारीमा बिमा कार्यक्रम सांसद अरुणकुमार चौधरी पक्राउ कालिन्चोक दर्शनको आईपीओ बाँडफाँट रारा आउने पर्यटक चालिस प्रतिशतले घटे रास्वपाको केन्द्रीय समिति र संसदीय दलको संयुक्त बैठक आह्वान एकीकृत समाजवादीको बैठकमा घनश्याम भुसाल तिलोत्तमाको भूपु सैनिक आधारभुत विद्यालयमा चित्रकला प्रतियोगिता मेरो मौनता आजसम्मका लागि मात्रै हो, म अभिमन्यु होइन : रवि लामिछाने बलिउडको फ्लप कमब्याक