१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

बुटवल । रुपन्देही जिल्लाको सदरमुकाम भैरहवाबाट नजिकै रहेर पनि विकट मानिएको मायादेवी गाउँपालिकाको वडा नं. ६ बेथरीमा सोमवार आधारभूत स्वास्थ्य सेवा केन्द्रको उद्घाटन गर्दै विघटित प्रतिनिधि सभाका सदस्य प्रमोद यादवले भने –जनताको आधारभूत आवश्यकता अन्तर्गत पर्ने स्वास्थ्य सेवालाई जनस्तरमा पुराउनका निम्ति नेपाल सरकारले खेलेको भूमिका उल्लेख्ख रहेको बताउँदै जबसम्म जनताहरु स्वास्थ्य रहँदैनन् तबसम्म देश स्वस्थ्य रहन नसक्ने बताए ।

उक्त कार्यक्रममा लुम्बिनी प्रदेशका सदस्य माननीय बसीउद्दिन खाँले जनतलाई घरदैलोमा नै स्वास्थ्य सेवा दिनका निम्ति गरिएको प्रयास उत्तम रहेको बताए । कार्यक्रममा गाउँपालिकाका अध्यक्ष धु्रवनारायण चौधरी,उपाध्यक्ष मायादेवी यादव,समाजसेवीहरु देवमणि पाण्डे,मोहनलाल यादव,श्रीराम यादव र गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय प्रमुख ऋषिराम पन्थीले मायादेवी गाउँपालिकामा कोही पनि स्वास्थ्य सेवाबाट बञ्चित रहने छैनन् ।

गाउँपालिकामा रहेका चारवटा स्वास्थ्य चौकी,चारवटा आधारभूत स्वास्थ्य केन्द्र,एउटा वर्थिङ्ग सेन्टर,दुईवटा ल्याव,एउटा एम्बुलेन्स सेवा,८३ जना महिला स्वास्थ्य स्वयमसेविका र ३४ जना पालिकाभित्र कार्यरत स्वास्थ्य कर्मचारीहरु स्थानीय जनताहरुलाई स्वास्थ्य सेवा दिन कटिवद्ध रहेको वक्ताहरुले जानकारी गराएका थिए । कार्यक्रमको अध्यक्षता सोही वडाका वडाध्यक्ष राजेन्द्र यादव,स्वागत सेवा केन्द्रका प्रमुख रुद्रबहादुर रोकाहा र सञ्चालन स्वास्थ्य शाखा प्रमुख भाष्कर आत्रेयले गरेका थिए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड सरकारमा बसेकाहरूप्रति चरम निराशा हुँदा आत्मदाहको घटना : नैनसिंह महर बाजुरामा भूकम्पबाट ४२ परिवार विस्थापित, ४ सय घरमा क्षति माया खोला हाइड्रोपावरकाे आईपीओ खुला श्रीधर र शान्तिको ‘कपालै कोरीमा’ सार्वजनिक एकैदिन तोलामा ११ सयले घट्यो सुनको मूल्य तिलोत्तमामा वासेबल प्याड बनाउने तालिम गृहमन्त्री लामिछानेको नागरिकता विवादबारे सुनुवाइ सुरु, आज नै निर्णय आउने सम्भावना सिरहामा वन कर्मचारीकै मिलोमतोमा काठ तस्करी लोकदोहोरी गायक भीम पौडेलको निधन जापानी मेयरलाई चिन्डो उपहार ग्याङ्स अफ वासेपुरलाई किन बिर्सन चाहन्छन् अनुराग अनेरास्ववियूले जलायो शिक्षामन्त्रीको पुत्ला आजकाे हरियो तरकारी र फलफूलको मूल्य राष्ट्रपति चयनमा पनि कांग्रेस पराजित हुन्छ: एमाले प्रचार विभाग उपप्रमुख रिजाल मोटरसाइकलको ठक्करबाट पैदल यात्रीको मृत्यु राष्ट्रिय सभाको बैठक बस्दै