२१ माघ २०७९, शनिबार

Feb 4, 2023

बुटवल । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पार्टी भित्रैबाट घेराबन्दीमा परेपछि संसद विघटन गरेर ताजा जनादेशमा जाने निर्णय गरिएको बताएका छन् । प्रधानमन्त्रीले सोमबार देशबासीका नाममा सम्बोधन गर्दै सरकारलाई आफ्नै पार्टीबाट घेराबन्दीमा पारेपछि जनता समक्ष जानुको विकल्प नरहनेपछि संसद विघटन भएको उल्लेख गरे । सतहमा हेर्दा घटना आकस्मिक र अप्रत्यासित देखिए पनि लामो समयको संघषपछि संसद विघटनको निर्णयमा पुगेको बताउँदै उनले पार्टी भित्रका केही नेताहरुका कारण नयाँ जनादेशमा जाने निर्णय गर्नुपरेको आरोप लगाए ।

‘प्रतिकुलताका बीच पनि सरकारले महत्पूर्ण उपलब्धिहरु हासिल गरिरहेका बेला विपक्षी दललाई पनि उछिनेर पार्टीभित्रैबाट अविश्वासको प्रस्ताव अघि बढाइयो ।’-प्रधानमन्त्री ओलीले भने, ‘भित्रभित्रै दलको अध्यक्षलाई नै जानकारी नदिई संसद अधिवेशनका लागि हस्ताक्षर संकलन गरियो ।’ प्रधानमन्त्री बन्ने लोभमा आफूलाई घेराबन्दीमा पारिएको उनले बताए । पार्टीका अर्को अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड तथा माधवकुमार नेपाललाई संकेत गर्दै उनले नेताहरुको आत्मकुण्ठित सोचका कारण जनताको भावना अनुसार काम गर्न सक्ने अवस्था नरहेको र अगाडी बढ्न नसक्ने अवस्था भएपछि ताजा जनादेशमा जाने विकल्प अपनाइएको उनले बताए ।


‘लोकतन्त्र प्राप्तिका लागि संघर्ष गरेका पहिलो पुस्ताका नेताहरुले संरक्षक र उत्प्रेरकको भूमिकामा रहने गरी मार्ग चित्र प्रस्तुत गर्दै पार्टीको महाधिवशेनमा जान मैले आग्रह गरेको थिए ।’-ओलीले भने, ‘तर साथीहरुले प्रधानमन्त्री बन्ने लोभले महाधिवेशनका लागि ४ महिना पनि कुर्न सक्नु भएन ।’ पार्टी भित्र आफूले सरकार प्रधानमन्त्रीमा रहेर सरकार केन्द्रित हुने र अर्का अध्यक्ष प्रण्डले पार्टी केन्द्रित रहेर एकताका कामलाई टुङ्ग्याउँदै महाधिवेशनको तयारी गर्ने सहमती अनुसार प्रण्डले काम गर्न नसकेको उनको आरोप छ । प्रधानमन्त्री ओलीले पार्टीका नेता कार्यकर्ताहरुलाई ताजा जनादेशका लागि निर्वाचन तयारीमा लाग्न आह्वान गरेका छन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

संघीयताको मर्म अनुसार काम गर्छु: मुख्यमन्त्री गिरी गुल्मी जिल्ला समाज युकेद्वारा अपाङ्ग असहायहरुलाई सहयोग बुटवलमा उपमहानगरहरुको राष्ट्रिय सम्मेलनको तयारी पुरा अर्थमन्त्री पौडेललाई नगर प्रमुख यादवको ध्यानाकर्षण, रामग्राम स्तुपको गुरुयोजना कार्यान्वयनमा ल्याउने प्रतिवद्धता सामुदायिक विद्यालयमा विद्यार्थी उपस्थिती बढाउन प्रति विद्यार्थी दैनिक दश रुपैयाँ रास्वपालाई गृह मन्त्रालय दिने नदिने वारेमा माओवादीले निर्णय लिदैँ गठबन्धनमा समस्या पछि बिपक्षी दल बोल्न थाले, माधव नेपालले प्रचण्ड सरकारको भविश्यमा प्रश्न उठाए राष्ट्रिय सहमतिबाट मात्र चुनौतीपूर्ण अवस्थालाई अवसरमा बदल्न सकिन्छः प्रधानमन्त्री बिपक्षी दलवाट राष्ट्रियसभा उपाध्यक्ष उम्मेदवार टुंगो लागेन, बैठक भोली पनि बस्ने जनताले महसुस गर्नेगरी स्वास्थ्य क्षेत्रमा सुधार हुनेछः स्वास्थ्य मन्त्री पाल्पामा सडक दुर्घटनामा परी आमा छोराको मृत्यु राष्ट्रियसभा उपाध्यक्ष चयनः बिपक्षी दलको बैठकवाट माधव नेपाल निस्किए प्रधानमन्त्री र एमाले अध्यक्ष ओलीबिच भेटवार्ता, उच्चस्तरीय संयन्त्रको बैठक अझै अनिर्णित लहिया, आइसीपी निर्माणको काम छिटो अगाडि बढाउने अर्थमन्त्री पौडेलको भनाई किसानले तरकारी फालेको घटनाप्रति प्रधानमन्त्रीको ध्यानाकर्षण एक दिन एउटा प्रकाशसँग अर्को दिन अर्को प्रकाशसँग विवाह भएपछि… वडाले जग्गा लिजमा लिएर किसानलाई दिने लुम्बिनी प्रदेश सभाको छैठौं स्थापना दिवस आज मनाइँदै रुपन्देहीमा पूर्वाधार निर्माणसँगै दुर्घटना पनि बढ्यो, तिलोत्तमा सडकमा बढी दुर्घटना पटक-पटक स्थगित दुँदै आएको माओवादी स्थायी समिति बैठक अपरान्ह १ बजे बस्दै