२० माघ २०७९, शुक्रबार

Feb 3, 2023


स्वर्ण पदक विजेता : प्रतियोगितामा स्वर्ण पदक विजेता रुपा रानाले काँटा प्रदर्शन गर्दै ।


वैशाख १०,
नरेश के.सी
पटना । हिजो उद्घाटन भएर आज दिउँसो अबेर शुरु भएको अन्तर्राष्ट्रिय खुल्ला कराँते प्रतियोगितामा नेपाली टोलीले विजयी शुरुवात गरेको छ। विगतका अन्तराष्ट्रिय कराँते प्रतियोगितामा स्वर्ण पदक विजेता नेपाली राष्ट्रिय टिमकी खेलाडी रुपा रानाले कराँतेको काँटातर्फको प्रतियोगितामा भारतीय प्रतियोगिलाई हराउदैं स्वर्ण पदक हासिल गरेकी हुन् । रानाको स्वर्ण पदक प्राप्तिसँगै नेपाली टीम बिहार राज्यको राजधानी पटना स्थित पाटलीपुत्र स्पोर्टस् कम्पेलेक्समा अत्यन्तै उत्साहित भएको छ ।


सुर्खेत गुरुबाकोट नगरपालिका स्थायी घर भएकी रानाले भारतकी अनिता कुमारीलाई पराजित गरेकी थिइन् । यसैगरी उक्त प्रतियोगितामा भारतकै अञ्जली कुमारीले रजत पदक प्राप्त गरिन् ।अल इन्डिया सितोरियो कराँते डो एकेडेमीको आयोजना तथा कराँते एशोशिएसन अफ इन्डियाको सहयोगमा आयोजना गरिएको प्रतियोगितामा नेपाल सहित भारत, बंगलादेश, भुटान , श्रीलंका लगायतका देशका २ सय २१ जना खेलाडीले विभिन्न खेलमा प्रतिष्पर्धा गर्दै छन् ।


प्रतियोगितामा जापान गोजुरीयो कराँते डो मिसन संघका प्रमुख प्रशिक्षक के.बि रानाको नेतृत्वमा नेपालको राष्ट्रिय टोलीले सहभागिता जनाएको छ । नेपालका २६ जना खेलाडीले बिभिन्न उमेर समुह र तौल समुहमा भाग लिएका छन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एभरेष्ट बैंक र सिद्धार्थनगर सिटी अस्पताल बीच सम्झौता रास्वपाको २ दिने अल्टिमेटम, गृहमन्त्री नपाए सरकारबाट बाहिरिने आगजनी मुद्दामा पक्राउ परेका अरुणकुमारलाई रिहा गर्न २४ घण्टे अल्टिमेटम रवि लामिछाने बारे! मिलीजुलीले तिनाउमा दियो सहकारी शिक्षा नेपाल प्रहरीमा ९५ जना एसपीको सरुवा रास्वपाले समर्थन फिर्ता लिँदैन, सत्ता समीकरण यथावत रहन्छ : प्रधानमन्त्री चाइनिज पेस्तोल र ६ राउण्ड गोलीसहित दुई जना पक्राउ एक बालिका र युवतीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा दुईजना पक्राउ रविलाई फेरि गृहमन्त्री बनाउनुपर्ने माग गर्दै जुम्लामा एक जनाले गरे आत्मदाह प्रयास सेयर बजार २२.१२ अंकले घट्याे बालविवाह राेक्न मर्चवारीमा बिमा कार्यक्रम सांसद अरुणकुमार चौधरी पक्राउ कालिन्चोक दर्शनको आईपीओ बाँडफाँट रारा आउने पर्यटक चालिस प्रतिशतले घटे रास्वपाको केन्द्रीय समिति र संसदीय दलको संयुक्त बैठक आह्वान एकीकृत समाजवादीको बैठकमा घनश्याम भुसाल तिलोत्तमाको भूपु सैनिक आधारभुत विद्यालयमा चित्रकला प्रतियोगिता मेरो मौनता आजसम्मका लागि मात्रै हो, म अभिमन्यु होइन : रवि लामिछाने बलिउडको फ्लप कमब्याक