२३ असार २०७९, बिहीबार

Jul 7, 2022


स्वर्ण पदक विजेता : प्रतियोगितामा स्वर्ण पदक विजेता रुपा रानाले काँटा प्रदर्शन गर्दै ।


वैशाख १०,
नरेश के.सी
पटना । हिजो उद्घाटन भएर आज दिउँसो अबेर शुरु भएको अन्तर्राष्ट्रिय खुल्ला कराँते प्रतियोगितामा नेपाली टोलीले विजयी शुरुवात गरेको छ। विगतका अन्तराष्ट्रिय कराँते प्रतियोगितामा स्वर्ण पदक विजेता नेपाली राष्ट्रिय टिमकी खेलाडी रुपा रानाले कराँतेको काँटातर्फको प्रतियोगितामा भारतीय प्रतियोगिलाई हराउदैं स्वर्ण पदक हासिल गरेकी हुन् । रानाको स्वर्ण पदक प्राप्तिसँगै नेपाली टीम बिहार राज्यको राजधानी पटना स्थित पाटलीपुत्र स्पोर्टस् कम्पेलेक्समा अत्यन्तै उत्साहित भएको छ ।


सुर्खेत गुरुबाकोट नगरपालिका स्थायी घर भएकी रानाले भारतकी अनिता कुमारीलाई पराजित गरेकी थिइन् । यसैगरी उक्त प्रतियोगितामा भारतकै अञ्जली कुमारीले रजत पदक प्राप्त गरिन् ।अल इन्डिया सितोरियो कराँते डो एकेडेमीको आयोजना तथा कराँते एशोशिएसन अफ इन्डियाको सहयोगमा आयोजना गरिएको प्रतियोगितामा नेपाल सहित भारत, बंगलादेश, भुटान , श्रीलंका लगायतका देशका २ सय २१ जना खेलाडीले विभिन्न खेलमा प्रतिष्पर्धा गर्दै छन् ।


प्रतियोगितामा जापान गोजुरीयो कराँते डो मिसन संघका प्रमुख प्रशिक्षक के.बि रानाको नेतृत्वमा नेपालको राष्ट्रिय टोलीले सहभागिता जनाएको छ । नेपालका २६ जना खेलाडीले बिभिन्न उमेर समुह र तौल समुहमा भाग लिएका छन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

उपराष्ट्रपतिले भारतीय राजदूतसँग भने– नेपाल, भारत र चीनबीच त्रीपक्षीय सहकार्य गर्नुपर्छ एम्बुलेन्स दुर्घटना हुँदा तीन महिने शिशुको मृत्यु मिस्टर एण्ड मिस नवलपरासीको उपाधि रवि र श्रुतिलाई लुम्बिनीको दाङमै उत्पादन हुन्छ डिएपी मल माओवादी पोलिटव्युरो १२५ सदस्यीय, प्रचण्डको परिवारबाट चार जना (नामसहित) नेप्से १६ अंकले घट्यो माओवादी केन्द्रको माग- एसपीपीमा सहभागी नहुने पत्र अविलम्ब अमेरिकालाई पठाइयोस् कारागारमा क्षमताभन्दा तीन गुना बढी कैदीबन्दी, सुत्न र शौचालय जान समस्या प्रचण्डको प्रतिवेदन केन्द्रीय समितिबाट सर्वसम्मतिले पारित स्कुल बस दुर्घटना हुँदा ८ जना घाइते बुढीगंगाको मतदान केन्द्रमा तनाव, प्रहरीद्वारा हवाइ फायर तिनाउ करिडोरमा काम गर्ने एक मजदुर बुटवलको देविनगरमा मृत फेला आधारभुत विद्यालय : कोठा एक, कक्षा चार रुपन्देहीमा अवैध रूपमा ल्याउँदै गरेको सुनसहित भारतीय पक्राउ १५ वर्षीया किशोरी बलात्कृत पदाधिकारी आजै टुंगिन्छः वर्षमान पुन उपाध्यक्षमा नारायणकाजी ‘कन्फर्म’, कुन पदमा कसकाे सम्भावना धेरै ? रुपन्देहीको दानापुर तालमा डुबेर सैनामैनाका पाण्डेको मृत्यु सुनको भाउ एक हजार चार सय रुपैयाँ घट्यो पदाधिकारी टुंगो लगाउन खुमलटारमा माओवादी बैठक सुरु