२१ असार २०७९, मंगलवार

Jul 5, 2022


बैशाख ८,
ग्लोबल आवाज
बुटवल । शनिबार बुटवल स्थित जितगढीमा भव्यताका साथ कडा सुरक्षा व्यवस्थाका बीच जितगढी विजयोत्सव समारोह सञ्चालन भइरहेको थियो । तोकिएको समय भन्दा करिब २ घण्टा ढिलो सुरु भएको कार्यक्रम मध्यान्हबाट सुरु भएको थियो ।

Advertisement

वैसाखको गर्मीमा वीरताको प्रतिक जितगढीमा उपस्थित सबैले देशका प्रधानमन्त्री एवम् समारोहका पमुख अतिथि के.पी.शर्मा ओलीको भाषण सुन्न आतुर थिए । समारोहको अन्तिम चरणमा जब प्रधानमन्त्रीको मन्तव्य सुरु भयो । केही क्षण मै एक युवा हातमा कालो रुमाल(झण्डा) लिएर मञ्चतर्फ देखाउँदै ‘ हाम्रो देश प्राणभन्दा प्यारो छ ,उजिरसिंह जिन्दावाद ’ भन्दै नारा लगाए । सो गतिविधिपछि प्रधानमन्त्री स्वयम्ले नै उनलाई नियन्त्रणमा लिन सुरक्षाकर्मीलाई आदेश दिए ।

कडा सुरक्षा व्यवस्था र समिपमै सुरक्षाकर्मी रहँदा पनि उनले कालो झण्डा देखाउँदै आफ्नो नारा लगाउन सफल भए । ऐतिहासिक विजयोत्सवमा प्रधानमन्त्रीलाई त्यसरी कालो झण्डा प्रदर्शन गरेका उनीप्रति सबैको चासो बढ्यो । को होला ?,कहाँबाट आएको ?, कस्ता प्रवृत्तिको वा कोबाट प्रचालित जस्ता प्रश्न सबैको मनमा लाग्नु स्वभाविक नै हो । तुरुन्तै बुझ्ने क्रममा उनको नाम रुद्रप्रसाद घिमिरे र उनको ठेगाना अर्घखाँची भन्ने जानकारी प्राप्त भयो ।

कालो झण्डा देखाउने रुद्रप्रसाद घिमिरे रुपन्देही निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ बाट प्रतिनिधिसभा सदस्यका लागि चुनाव लडेका व्यक्ति भएको जानकारी प्राप्त भएको छ । निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय रुपन्देहीले तत्कालीन समयमा जारी गरेको उमेदवारको परिचयपत्रमा ती व्यक्तिले स्वतन्त्र रुपमा उम्मेदवारी दिएको देखिन्छ । तत्कालीन नेकपा एमालेका उमेदवार विष्णु पौडेल निर्वाचित क्षेत्रमा उमेदवारी दिएका घिमिरेले २१ मत प्राप्त गरेका थिए ।

बुटवल माझ गाउँमा बसेर दुग्ध व्यवसाय गर्दै आएका घिमिरेले स्नातकसम्मको अध्ययन गरेका छन् । ईलाका प्रहरी कार्यालय बुटवलको हिरासतमा राखिएका घिमिरेका बारेमा थप अनुसन्धान भइरहेको कार्यालय प्रमुख डिल बहादुर मल्लले बताए । उनका अनुसार घिमिरेले कोही–कतैबाट परिचालित नभई स्वयम् आफ्नो इच्छा र विवेकले सयौं सुरक्षाकर्मी र सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का कार्यकर्ताको भीडबाट प्रधानमन्त्री ओलीलाई कालो झण्डा देखाएको बताएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तानसेनलाई १३औं राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड उपाधि भेरी अस्पतालमा चिकित्सकको दादागिरी, महिना नपुग्दै अग्रिम हाजिरी : ‘स्वास्थ्य मन्त्रालयको संरक्षण’ १५ दिने सुन चाँदीका गहना बनाउने तालिम एक चौथाईले घट्यो लुम्बिनीको आन्तरिक आय, दानपेटिकामा भारतीय र नेपाली मुद्रा मात्र एकै परिवारका ६ जनाकाे हत्यामा संलग्न चार जनालाई आजीवन कारावास लुम्बिनी प्रदेशबाट रोजगारका लागि दैनिक ४ सय बढी युवा विदेशिन बाध्य सुख्खा पहिरोमा पुरिएर अमृताको मृत्यु अमेरिकामा गोलीकाण्ड : हजारौंको मृत्यु रामेछाप बस दुर्घटनामा मृत्यु हुनेमध्ये ८ जनाको सनाखत केरा खेतीले दियो नसोचेको सफलता जेष्ठ नागरिक, एकल महिला तथा अपाङ्गलाई सम्मान प्रधानमन्त्री देउवाद्वारा गिरिजाबाबुको अर्धकदको शालिक अनावरण लुम्बिनी सरकार: १९ दिनमा करिब ५ अर्ब खर्च रामेछाप बस दुर्घटना : मृतकको संख्या १२ पुग्यो, घाइतेको हेलिकप्टरबाट उद्धार अस्ट्रेलियामा बाढीः सिड्नीका ५० हजार जनालाई घर छाड्न भनियो छुट्टाछुट्टै स्थानमा अवैध लागूऔषधसहित सात जना पक्राउ बोक्सीको आरोप लगाई महिलामाथि कुटपिट गर्ने धामी पक्राउ डुंगा डुब्दा १५ जना मछुवा बेपत्ता सुनको भाउ तोलामा १०० रुपैयाँले बढ्यो गोली देखाई छिमेकी तर्साउने एक जना पक्राउ